Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP+Q] 2.8 ACK tiptronic wymiana pompy oleju w skrzyni. Ję

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fishmanr11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 417
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:27
Imię: Filip
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

[ TIP+Q] 2.8 ACK tiptronic wymiana pompy oleju w skrzyni. Ję

Post autor: fishmanr11 » 15 lut 2012, 20:12

Pytanie jak w temacie, czy ktoś już wymieniał pompę oleju w skrzyni tiptronic. W silne mrozy zaczęła się odzywać pompa oleju w moim tiptroniku na potczątku jakieś szumy przy starcie i towarzyszące im jęki skrzyni pod obciążeniem lub obrotami większymi i po rozgrzaniu wszystko cichnie ale jęk slychać delikatnie przy wyprzedzaniu lub ostrej redukcji czy tez wcisnięciu pedału mocniej na prostej. Dźwięk dochodzi idealnie ze skrzyni. Ostatnio miałem regenerowaną tą skrzynie ale nie była wymieniona pompa oleju gdyż mechanik stwierdził ze pompa jest w porządku i nie trzeba jej wymieniać. Do tego dodam że chciałbym wymienić całą płytę sterującą bo mam cały czas problemy z 5 biegiem i to było przyczyną regeneracji skrzyni ktora nic nie przyniosła prócz wyschniętego portfela. mianowicie na 5 biegu przy około 70 km/h po odjęciu pedału gazu jest stuknięcie a przy kickdownie z 5 biegu też jest stuknięcie. Wymieniony był konwerter na nowy jakieś tarczki i olej filtry . sprawdzona była też przekładnia planetarna. nie wiem czy ona moze tak wyć. i zasysać z szumem olej :) twierdzę po tym że to musi być pompa. Czy ktoś mógł by się wypowiedzieć na ten temat lub podpowiedzieć co zrobić z tym fantem ??
Ostatnio zmieniony 16 lut 2012, 11:40 przez fishmanr11, łącznie zmieniany 1 raz.

feniulolo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 191
Rejestracja: 18 gru 2010, 22:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: feniulolo » 16 lut 2012, 00:07

Ja w mojej niedawno zmieniałem pompę wraz z tarczkami, hydrokinetem, uszczelnieniami ... co prawda nie osobiście ;p

Mógłbyś nagrać ten dźwięk ?

Jeżeli jesteś zainteresowany, mogę Ci podać namiar na naprawdę niesamowitego fachowca, który zna się na robocie a przede wszystkim nie ma cen z kosmosu, jedyny mankament jest taki, że facet ma warsztat na mazurach - ja skrzynie zdjąłem i mu wysłałem.

Awatar użytkownika
fishmanr11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 417
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:27
Imię: Filip
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: fishmanr11 » 16 lut 2012, 11:01

postaram się nagrać dzwięk rano bo ten podczas jazdy na rozgrzanym to taki jest nom średnio slyszalny na wideo w telefonie :) . ja mam podłamkę z tym moim tipem bo co do silnika to ekstra sie sprawuje. A może raczej nie z tipem a z ludzmi którzy go naprawiają.



EDIT

--> Link do filmu A6 C5 tiptronic odgłosy pracy <--

Przesyłam filmik z porannego odpalania. Włączam biegi przód tył w tipie przy włączeniu R słychać bryndzolenie ze skrzyni i podczas dodawania gazu obojętnie czy na jałowym czy na biegu słychać delikatny jęk z pewnoscią do uslyszenia na filmie. Wcześniej bylo cichutko ze skrzyni. Czy to to o czym mysle czyli pompa oleju skrzyni. Zaznaczam że po załączeniu biegu R jest zdecydowanie głośniej i teleboce się cos w środku i chrobocze

Dodam że w kompie zero błędów zarówno w silniku jak i skrzyni czy ABS.

feniulolo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 191
Rejestracja: 18 gru 2010, 22:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: feniulolo » 16 lut 2012, 18:02

Kurcze niewiele tam słychać...
Nie będę wróżyć, bo po prostu się na tym nie znam, myślałem, że może podobny dzwięk jak u mnie był.
Ja miałem wyraźne rzężenie zależne od obrotów silnika tzn im wyższe obroty tym sie bardziej nasilało - diagnoza była prosta sprzęgło i pompa.

To, że nie powinieneś jezdzić to zapewne wiesz, bo możesz tylko pogorszyć sprawę.

Awatar użytkownika
fishmanr11
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 417
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:27
Imię: Filip
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 174KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: fishmanr11 » 16 lut 2012, 18:16

uuuu :) to z tym jeżdżeniem to słabo trochę dzisiaj nawet musiałem się trochę pośpieszyć na trasie to i tak ze 160 miejscami wchodziło na budzikens. No ale powiedz mi jeszcze czy rano te odgłosy miałeś większe a po rozgrzaniu mniejsze czy odwrotnie czy nie miało to znaczenia czy olej zimny czy gorący ?

biger
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 22 sie 2012, 22:13
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: biger » 08 sty 2013, 00:10

Witam czy autor wyjaśnił sprawę skrzyni ,bo niestety u mnie identycznie się dzieje od kiedy jest zimno na dworze...

michok
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 453
Rejestracja: 05 cze 2012, 14:25
Imię: Robert
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 290KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa/Terespol

Post autor: michok » 08 sty 2013, 12:29

feniulolo Kolego ile zapłaciłeś za tę operację ?

Bo mnie czeka wymiana płytki sterującej + pewnie płukanie całej skrzyni oraz diagnoza...

jmm

Post autor: jmm » 08 sty 2013, 12:50

Przy okazji powiedz gdzie naprawiales, żeby inni tam nie trafili

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga