Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5] skrzypienie przy przednim lewym kole

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
buchy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 28 lip 2008, 21:31
Lokalizacja: Słupsk / Londyn

[a6 c5] skrzypienie przy przednim lewym kole

Post autor: buchy » 10 lis 2008, 09:32

Witam. Mam pewien problem, jadąc w miare wolno z okolicy lewego koła dochodzi niesamowicie irytujące skrzypienie, tak jakby coś o coś tarło.2 tygodnie temu autko było na przeglądzie , miało sprawdzane zawieszenie na trzepakach, wynik był dobry. Pare dni temu zmieniałem opony na zimowe, no i odrazu zbiezność i geometrie. Coś tam gośćiu krecił z lewej strony przy regulacji. Od tamtej pory właśnie skrzypienie się nasiliło. Nie wiem czy to ma cos wspólnego z tym co regulował ten gość z warsztatu czy to np koniec żywota któregoś z wachaczy? Prosze bardziej doświadczonych kolegów o rade. Pozdrawiam

mario1278
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 423
Rejestracja: 04 sie 2008, 14:09
Imię: MARIUSZ
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: SIEDLCE

[a6 c5] skrzypienie przy przednim lewym kole

Post autor: mario1278 » 18 lis 2008, 22:27

Witam ja również miałem coś takiego za cholerę nie mogłem dojść który z wahaczy tak piszczy byłem na szarpakach dwa razy w dwóch różnych firmach i nic wszystko sprawne sztywne zagadka aż się wkó...em i skręciłem koła do oporu w jedną stronę i nura pod samochód i co widzę silentblock wahacza(banan) z którego mało co nie wyskoczy guma .Sprawdzanie na szarpaka nic nie pokazało bo koła zawsze były na wprost a guma wahacza silentblocka była przytrzymywana przez mocowanie wahacza.

Bolszakoof

Post autor: Bolszakoof » 19 lis 2008, 15:30

Szarpak to szarpak, a brecha i kanał to co innego ;-) wejdz w kanał i sam sprawdz. Ja obstawiam, jestem pewien ze po prostu wahacz Ci sie konczy.
Jak zaczyna piszczec to masz mało czasu na wymiane :-P nie chce Cie straszyc ale mi tydzien temu wyskoczył... dobrze ze jechalem 5 km/h, gdybym jechal szybciej sporo bym musial włozyc w narpawe...
Zrób to i to szybko, Pozdro

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 20 lis 2008, 22:01

Ogólnie proponuje naoliwić wszystkie te gumy na wachaczach... strzykawka tak jak mowi censored... Miałem identyczny problem... jednak oliwienie nie pomogło gdyż konczył sie powoli lewy dolny wachacz (PROSTY) którego ni hu hu nie da sie naoliwić... Więc jesli po naoliwieniu to nie przejdzie to na pewno to ten wachacz... Także nic u mnie nie pokazywało na diagnostyce... Pozdro

Artur24kk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 179
Rejestracja: 01 lip 2008, 14:13
Lokalizacja: Gl/śląskie

Post autor: Artur24kk » 24 lis 2008, 23:31

Ja mam podobny problem ale zaczeło sie od tego że w niedziele przy tej slizgawicy żuciło mna troszke i trzpnąłem kołem o krawężnik ;/ i teraz przy sręcie w lewo lub prawo cos mi strasznie trze ;/ co to mozę byc ??? jakies sugestie ??? ;/
pozdrawiam ;)

Artur24kk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 179
Rejestracja: 01 lip 2008, 14:13
Lokalizacja: Gl/śląskie

Post autor: Artur24kk » 25 lis 2008, 08:33

hmmm czy pojechanie na przegląd załatwi sprawę ??? zbliża mi się czy tak czy tak termin zrobienia przeglądu ;/

Artur24kk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 179
Rejestracja: 01 lip 2008, 14:13
Lokalizacja: Gl/śląskie

Post autor: Artur24kk » 25 lis 2008, 10:45

nie no nie bedzie taryfy ulgowej bo też chce pojeździc tym autkiem ;)
pozdrawiam i dzięki za info i sugestie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga