Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5] Jak wymienić tylny pas środkowy A6 C5 Avant 200

Wnętrze
BaracuSS323i
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:30
Lokalizacja: Rybnik

[Audi A6 C5] Jak wymienić tylny pas środkowy A6 C5 Avant 200

Post autor: BaracuSS323i » 05 lut 2012, 15:28

Witam, parę dni temu kupiłem Audi A6 C5 Avant (KOMBI) 2003r 2,0l benzyna.
Jest zarejestrowany jako ciężarowy czyli na 4 osoby i chciałbym to zmienić (zaznaczam że fabrycznie auto było 5 os. , ma 3 zagłówki z tyłu i sprzączkę do środkowego pasa oraz górny wlot na pas ale pasa brak).
Niestety idiota który go przerabiał na ciężarowy poszedł na łatwiznę i sprzączkę schował pod siedzisko a pas najprościej w świecie przeciął a ten pewnie się zwinął i jest w siedzisku.
Moje pytanie brzmi jak dostać się do zwijaka???Jak rozebrać kanapę, bądź jak ją zdemontować???? Oparcie jest dzielone.
Pas będę miał ciężko kupić bo jest szary ale ten bałwan obciął go przy śrubie pod siedziskiem więc może starczy go wyciągnąć ze zwijaka i przykręcić będzie jakieś 15cm krótszy. Co radzicie panowie.??????

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 05 lut 2012, 15:38

BaracuSS323i pisze:Pas będę miał ciężko kupić bo jest szary ale ten bałwan obciął go przy śrubie pod siedziskiem więc może starczy go wyciągnąć ze zwijaka i przykręcić będzie jakieś 15cm krótszy. Co radzicie panowie.??????
Szykujesz miejsce dla kaskadera-samobójcy ???

Poza tym może masz wycietą większą ilość pasa bo nie wiem czy cały zmieściłby się do zwijarki ? Poza tym nie masz też klamry <mysli>

Czy cięzko kupić ? Chyba nie, zamawiasz odpowiedni kolor i kupujesz go (w ASO)<okok>

Chyba nie chcesz powiedzieć, że PAS BEZPIECZEńSTWA chciałeś kupic na szrocie ??? <szok> <szok> <szok>

A potem bedziesz kogoś w niego zapinał <szok> <szok> <szok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

BaracuSS323i
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: BaracuSS323i » 05 lut 2012, 15:43

Mam nadzieję że nie trafiłem na kolejne forum z mądralami którzy czepiają się słów. Kolego w twojej wypowiedzi nie znalazłem pomocy na moje pytanie, brzmiało ono całkiem inaczej.
Co do pasa to były dywagacje bo jeszcze nie wiem co w oparciu siedzi, więc może postaraj się napisać coś co mi bardziej pomoże. TYego typu komentarze tylko zaśmiecają temat.

Poza tym jestem ciekaw czy do swojego A6 z 2000r wartego jakieś 15-18tys kupiłbyś w aso pas który kosztuje ok 800-1400zł. Mam kolege w VW i wiem ile kosztuje orientacyjnie, dokładną cene poznam za tydzień.

Awatar użytkownika
Bedlam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Bedlam » 05 lut 2012, 17:13

BaracuSS323i pisze:Kolego w twojej wypowiedzi nie znalazłem pomocy na moje pytanie
Właściwie dostałeś odpowiedź. Jak ktoś ucinał pas, to uciął go tak, że nie starczy. Cały pas nie idzie do zwijarki tylko część, zresztą po co ktoś miałby się bawić z długością jak się chciał go pozbyć. Kup cały pas, a na to też Ci kolega odpowiedział... szary pas nie jest trudno kupić= ASO
Jeśli Ci pomogłem nie wciskaj "pomógł", po prostu Ty pomóż następnym razem <okok>

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 05 lut 2012, 17:59

BaracuSS323i, widzę, że się spieniłeś ale co myslaleś, że forum A6 to nie dla mądrali tylko dla idiotów ???

Co, zapniesz w taki pas ze szrotu swoje dziecko ???

Chcesz przeliczać te 800 zł na czyjeś życie ???

Jesli zaś ma być tylko jako sztuka, to po co w ogóle chcesz coś tam montować ???

Jeżeli masz nielubianą tesciową to może.... ale nie pisz o tym na forum <okok>

Jesli masz kolege w VW to niech kupi na siebie ze swoimi znizkami :)

Co do tego, ile kosztuje auto a ile pas to widziałeś co kupujesz i za ile, więc ...?

Nie cierpię generalnie druciarstwa, Ty masz inne poglądy. No cóż, różnimy się <mysli>
Części samochodowe online - Motostacja pl

BaracuSS323i
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: BaracuSS323i » 05 lut 2012, 18:10

Jak na razie widzę tu 4 posty nie związane z tematem, może moderator zrobi tu porządek jasno jest napisane jak brzmi moje pytanie ale jak ktoś ma problemy z czytaniem to powtarzam:
JAK ZDEMONTOWAć PAS ÂŚRODKOWY, bądź rozebrać tylne dzielone oparcie bo to w nim znajduje się cały mechanizm????
Ciekawe czy na to pytanie też przelejecie swoje mądrości czy tylko potraficie pouczać i łapać za słówka, a z technicznej strony "ciemna materia" <radocha>

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 05 lut 2012, 18:26

BaracuSS323i, napisałeś:
BaracuSS323i pisze:Niestety idiota który go przerabiał na ciężarowy poszedł na łatwiznę i sprzączkę schował pod siedzisko a pas najprościej w świecie przeciął a ten pewnie się zwinął i jest w siedzisku.
oraz:
BaracuSS323i pisze:Pas będę miał ciężko kupić bo jest szary ale ten bałwan obciął go przy śrubie pod siedziskiem więc może starczy go wyciągnąć ze zwijaka i przykręcić będzie jakieś 15cm krótszy.
Nie będę Cię określał epitetami (tak jak Ty określiłeś tego co przerabiał pas) ale co, chciałeś zrobić otwór w tasmie pasa i go przykręcić ??? Albo przyszyć nitką jak dziurę w spodniach ???
Albo montować uzywany pas (może po wypadku? ) ???

To nie jest druciarstwo ???

Sory, nie będe ci w tym pomagał <nerwus>
Części samochodowe online - Motostacja pl

BaracuSS323i
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: BaracuSS323i » 05 lut 2012, 18:49

Jakoś nie będę za tobą płakał nie musisz tu nic pisać, bo pewnie nie masz pojęcia z technicznego punktu widzenia.
Na każdym forum trafi się koleś który nabija sobie posty zawracaniem d.... innym swoimi frustracjami i pisaniem na tematy niezwiązane z pytaniem.
Proszę wszystkich innych "normalnych"użytkowników o pomoc w zdemontowaniu pasa o którym piszę wyżej, jeszcze nie wiem co będe robił, czy kupię w aso czy kupię używany z demontażu, w każdym razie najpierw muszę go zdemontować.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 05 lut 2012, 19:16

BaracuSS323i pisze:Jakoś nie będę za tobą płakał nie musisz tu nic pisać, bo pewnie nie masz pojęcia z technicznego punktu widzenia.
Na każdym forum trafi się koleś który nabija sobie posty zawracaniem d.... innym swoimi frustracjami i pisaniem na tematy niezwiązane z pytaniem.
Masz jak najbardziej rację, moja swiadomość techniczna jest mierna i siędze na tym forum tylko po to aby nabijac posty <rotfl> <rotfl>
BaracuSS323i pisze:Proszę wszystkich innych "normalnych"użytkowników
BaracuSS323i, nie przeginaj proszę Cię ! Nie masz argumentów to zaczynasz uzywać epitetów ???
BaracuSS323i pisze:jeszcze nie wiem co będe robił, czy kupię w aso czy kupię używany z demontażu,
Po pierwsze to przeróbkę auta z ciężarowego na osobowe może wykonać zaklad który ma do tego prawo i musi wystawić fakturę, więc po co chcesz to sam robić ?

No chyba, że Ty zrobisz sam, a potem lewa fakturka, lewy przegląd w OSKP, ???

Po drugie montowanie, ba nawet obrót częściami typu żywane airbagi czy pasy bezpieczeństwa jest nielegalne !

A Ty prosisz o pomoc kogos "normalnego" na forum aby Ci pomagał w ewentualnym nielegalu ?

Z punktu widzenia wartości technicznej ten temat nadaje się do śmietnika, na takiej samej zasadzie jak jak tematy typu "jak otworzyć samochóod bez kluczyków, bo mi się zatrzasnęły".

Jednakże ze wzgledu na pewne właściwości dydaktyczne warto aby pozostał jako przestroga i pokazywał do czego może doprowadzić pomysłowość ludzka <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

ArKos72

Post autor: ArKos72 » 05 lut 2012, 19:20

Ale po co dyskusja?
Jak chce sobie koleś dupę szkłem podetrzeć, bo na papierze toaletowym zaoszczędzi, to jego brocha. Jego problem, jego ryzyko, jego wina, jego odpowiedzialność.
Ja to bym się nawet nie przejmował tym wszystkim... Jego prawo nawet nasrać w środku, obspawać drzwi dookoła i upajać się zapachem szczęścia i dumy, jak to można przeskoczyć kilka problemów.
Nie trać nerwów...

BaracuSS323i
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: BaracuSS323i » 05 lut 2012, 19:24

Tutaj wychodzi twoje pojęcie techniczne, na stacji diagnostycznej całkiem legalnie są 2 opcje.
1 Sam demontuję kratkę i o ile są wszystkie zagłówki i pasy robie legalney odbiór ( o nielegalach nie musisz mnie informować bo nie mam w tym praktyki ale jak widze ty masz <rotfl> ) I dlatego chce założyć nowy pas.
2 Zlecam demontaż i dopłacam 150zł za odkręcenie ok 10 śrubek i nakrętek.

1 sposób nie jest nie legalny gdyż ja nie dokładam kratki co musi zrobić fachowiec tylko ją likwiduję. Więc nie zaśmiecaj mi dalej tematu.


Z tego co znalazłem na tym forum ktoś miał już ten broblem ale nie natrafił tam na ciebie i dostał parę mądrych odpowiedzi które jednak nie są dla mnie wystarczające, jak widać inni na tym forum mają troszkę inne zdanie i to ich proszę o pomoc.

Proszę moderatora o wyczyszczenie tematu

slawek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 15 kwie 2009, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: slawek » 05 lut 2012, 21:27

BaracuSS323i MOze mi uda sie Ci pomoc.
A wiec tak aby dostac sie do pasa musisz sciagnoc poszycie z fotela. Jak sie z tym uporac? Pozniej przesle Ci dokladna instrukcjie jesli bedziesz zainteresowany. Ja osobiscie demontowalem pas bo kupilem tapicerke skorzana a tam byl pas zwykly bez napinacza pirotechnicznego. Musialem przelozyc ze sojej kanapy bo wywalalo mi blad poduszek. Mam na zbyciu pas srodkowy.Gorzej z tym uchwytem pod siedziskiem. Jesli chodzi o montaz to jest przykrecany na dwie sruby na klucz 17. Jedna z gory pasa druga z dolu. Spokojnie sam dasz sobie z tym rade.
Reanimacja starego pasa (ucietego) raczej nie wchodzi w gre. Problem ze zlozeniem i prawidlowym dzialaniem juz po.

BaracuSS323i
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: BaracuSS323i » 05 lut 2012, 23:08

Jeśli mógłbym prosić o instrukcję o której piszesz to byłbym wdzięczny. Starego pasa nie będę reanimował, kupię używany bądź nowy w zależności od ceny, mam też pytanie czy przy demontażu oparcia mogę odłączyć kabelek który wchodzi do niego??? I czy po odłączeniu mogę normalnie uruchomić samochód np żeby wyjechać z garażu?
Uchwyt pod siedziskiem jest i to sprawny, był po prostu pod nim schowany. Pas który masz na sprzedaż jest zwykły czy pirotechn. mój rocznik to 2003 więc pewnie będą pirotechniczne napinacze, kolor tapicerki to szary,srebrny, jasny grafit, ciężko określić, pasy w tym samym kolorze.

Awatar użytkownika
Bedlam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Bedlam » 05 lut 2012, 23:38

BaracuSS323i pisze:Co radzicie panowie.??????
Jeśli zadajesz takie pytanie, ktoś odpowiada co uważa, a Ty masz wąty to zastanów się po co Ty w ogóle pytasz?
BaracuSS323i pisze:Na każdym forum trafi się koleś który nabija sobie posty
Zapewniam tutaj są dobrzy łowcy spamerów i nie ma nabijania. No chyba że ktoś chce tylko sięgnąć 50 żeby coś wystawić, ale można to poznać po wartości merytorycznej i rozmiarach wypowiedzi... max 1 zdanie
Jeśli Ci pomogłem nie wciskaj "pomógł", po prostu Ty pomóż następnym razem <okok>

BaracuSS323i
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 30 sty 2012, 16:30
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: BaracuSS323i » 07 lut 2012, 18:41

Problem rozwiązany , nie trzeba demontować całego obicia oparcia, starczy zdemontować podłokietnik oraz torbę na narty.
Zalecam po zdemontowaniu kanapy nie przekręcać kluczyka w stacyjce, gdyż komputer podczas "CHECK'u" wykryje błąd pasów i będziemy musieli się pofatygować na komputer w celu skasowania błędu.
Jeżeli tego nie zrobicie i poczekacie do zamontowania oparcia obejdzie się bez zbędnych kosztów.
Niżej parę fotek, przy okazji wyczyściłem tapicerkę kanapy..
Dziękuję koledze "slawek" za pomoc i schematy, obeszło się dzięki temu bez niepotrzebnych uszkodzeĂą.

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga