Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AFB 2.5 150 KM] Rozsypana swieca zarowa

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
slawek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 15 kwie 2009, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[ AFB 2.5 150 KM] Rozsypana swieca zarowa

Post autor: slawek » 31 sty 2012, 17:57

Witam. Mam nie lada problem a mianowicie. Od jakiegos czasu samochod mial spore problemu z porannym odpaleniem. Mowie sobie pewnie swieczki. Ok zrobi sie. Jak juz dojrzalem do tej decyzji zabralem sie za ich wymiane. Po odkreceniu pierwszej w prawej glowicy i sprawdzeniu jej okazalo sie ze dziala bez zarzutu. Zabieram sie za druga. tu juz pojawil sie problem ze sciagnieciem przewodu. Caly nadtopiony kapturek. Jak juz rozsypal sie prawie caly udalo sie przewod sciagnac. Sprawdzam swiecze a tu grzeje wszxystko poza elementem grzejnym. Całkowite zwarcie. oki zabieram sie za 3 siweczke, ta najblizej sciany grodziowej. I tu pojawil sie spory problem. Wykrecam niby wszystko jest w pozadkua. Swieca odkrecona wyciagam klucz a to niemila niespodzianka. Zewnetrzna otulina, metalowy korpos swiecy normalnie wyszedl Gwint czysciutki a w gniezdzie zostapa pozostala czesc swiecy. W zasadzie caly element grzejny z przylaczem. Jak pozostala czesc usunac? czy macie jakis pomysly zanim zabiore sie za zrzucenie glowicy.

Awatar użytkownika
hemiV8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:06
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hemiV8 » 31 sty 2012, 22:10

slawek pisze:czy macie jakis pomysly zanim zabiore sie za zrzucenie glowicy.
Tak :> zanim, coś wymyślisz poszukaj w twojej okolicy jakiegoś warsztatu, który może resztę świecy usunąć bez zrzucania głowicy podobną metodą jak w linku:




Jeszcze znalazłem, ale nie znam człowieka, więc dopytaj na wszelki wypadek nr TEL. 601 297 127 człowiek ma warsztat i podobno przyjedze do klienta na miejsce zadzwoĂą i się dopytaj.

<okok>

...i BB

http://automotoplus.pl/promocje.php

Awatar użytkownika
krzycho0110
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 298
Rejestracja: 27 wrz 2008, 09:54
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: krzycho0110 » 01 lut 2012, 10:23

A tyle razy było pisane !!! Zanim zabierzesz się za wykręcanie świec ,wcześniej gdy odstawiasz auto "na noc" popsikaj po gwintach świec np wd itp.. gdy już zabierzesz się za odkręcanie również psiknij i odkręcaj >> jeden obrót i pół z powrotem >>na gwintach osadza się taki proszek,który rozsadza gwinty przy odkręcaniu na "chama" oczywiście odkręcamy na zimnym silniku ;)

slawek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 132
Rejestracja: 15 kwie 2009, 10:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: slawek » 01 lut 2012, 17:32

krzycho0110 czytaj kolego co pisze. Tu nie jest wina zasniedzialego, zabrudzonego gwintu a wina konstrukcji swieczki. Jest to dosc czesta usterka i zadne psikanie tu nie pomoze bo to zazwyczaj zarnik swiecy zostaje.

kolego hemi dzieki za info, juz sie u nich orientowalem. wolaja sobie od 450 do 600 za wyciagniecie swieczki. No i kalkulujac koszty chyba lepiej zrzuce glowice i sam sie tego pozbedne. [/b]
Ostatnio zmieniony 06 lut 2012, 20:01 przez slawek, łącznie zmieniany 1 raz.

Bukacki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2010, 10:03
Lokalizacja: Mława/Mazowieckie

Post autor: Bukacki » 06 lut 2012, 18:18

Mam podobny problem, z tym ze ja podczas wymiany wymieniłem tylko jedną z trzech nie grzejących świec. Pozostałe dwie ciężko sie odkrecaly i wolałem je zoostawić. Ale bede musiał je wymienic, tylko jak je odkrecic?

Awatar użytkownika
hemiV8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 29 maja 2011, 17:06
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hemiV8 » 06 lut 2012, 19:21

Bukacki, <luzik>

Możesz to zrobić, :) lecz pamiętaj o kilku podstawowych rzeczach, jeżeli masz dostęp do kompresora to wydmuchaj cały brud znajdujący się w gniazdach, jeśli nie zastosuj odkurzacz.

Kup WD lub coś lepszego zanim zaczniesz, cokolwiek.

Następnie, za pomocą klucza dynamometrycznego, sprawdź (dla bezpieczeĂąstwa) moment, w którym świece będą delikatnie puszczać. <uoee>

W większości przypadków maksymalny moment to, 35Nm więc raczej nie przekraczaj wartości 30Nm. Jeśli świeca nie puszcza, psikaj na nią środkiem penetrującym. Radzę zacząć taki zabieg kilka dni wcześniej, :] jeżeli nie mogłeś ich wykręcić. Psikaj zawsze na wychłodzonym silniku żeby środek penetrujący nie wyparował, (wtedy spełni swoją rolę)

Prawdopodobnie przy odkręcaniu będziesz musiał powtórzyć tę czynność nawet kilka razy, zanim zacznie się świeca odkręcać.
Jeśli jednak Twoje świece żarowe nie będą chciały się wykręcić to niestety znaczy, że została za mocno dokręcone i ich konstrukcja została naruszona. :[
Wiąże się to niestety z dużym prawdopodobieĂąstwem, że podczas odkręcania pękną wszystkie lub tylko jedn.

Natomiast, jeśli świece zostały dokręcone za słabo spaliny i sadza, z biegiem czasu pozatykała połączenie pomiędzy gwintami świec i gwintami głowic a same świece zostały trwale zapieczone, i nie jest możliwe ich odkręcenie bez zerwania. To najgorszy scenariusz weź go pod uwagę w ostateczności ale nie zapominaj o nim. :|

Więc nic się nie przejmuj i do dzieła a na pewno dasz radę. <hura>

krzysiek1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 88
Rejestracja: 16 paź 2011, 11:19
Lokalizacja: białystok

Post autor: krzysiek1972 » 10 lut 2012, 08:06

z tego co slyszałem trzeba rozwiercić zerwaną świecę i wkręcić lewy gwintownik ale lepiej samemu tego nierobić-najlepiej warsztat i to nie ten nowoczesny tylko właśnie u pana kazia bo nowoczesny to duże prawdopodobieĂąstwo że wtopisz kasę a potem się okaże że niestety głowicę trzeba zdjąć-a mechanior domek budyje a za 600 zł za wykręcenie świeczki zerwanej...---dobry jest

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga