Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ TIP+Q] Duży problem po wyminie oleju

Układ napędowy i skrzynie biegów
pawlosso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2009, 15:48
Lokalizacja: Chojnice

[ TIP+Q] Duży problem po wyminie oleju

Post autor: pawlosso » 19 sty 2012, 08:05

Witam
Panowie wymieniłem olej w moim tiptroniku i zaczeły sie problemy. Skrzynia przeciąga biegi a w ekstremalnych warunkach nie wie na jakim ma jechać. Jak jadę pomału to jest ok skrzynia zmienia biegi jak fabrycznie problem zaczyna sie jak dodam gazu do dechy kick down i skrzynia miedzy 3 a 4 biegiem tak jak by włączyła na luz a za 1 sek wrzuca biegi i towarzyszy temu bardzo nie przyjemny huk. Skrzynie musi obejrzeć specjalista tylko nie wiem do kogo jechać pozdrawiam

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 19 sty 2012, 08:18

pawlosso, czy robiłeś adaptację bazową? Jaki olej wlałeś? Gdzie zmieniałeś... opisz procedurę...

pawlosso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2009, 15:48
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: pawlosso » 19 sty 2012, 12:05

Witam
Wymiana była wykonana w zaprzyjaźnionym serwisie. Przy wyminie byłem a sama wymiana była robiona według procedury dostępnej na forum, z zachowaniem wszystkich punktów. ASB została zalana olejem który kupiłem 50/50 z kolegą z forum czyli zf lifeguard fluid 8. Wyminy były dwie statyczne i po drugiej aktualizacja softu i adaptacja w ASO bydgoszcz
Skrzynia pracowała dobrze ale doweidziałem sie ze była zalana olejem febi wiec kurcze chyba raczej złym a skrzynia pracowała dobrze

Witam skontaktowałem się z serwisem ssopa i dostałem taką oto odpoiwedz

Witam !!!!

Wskazany przez Pana olej nie jest oryginalnym który ma być.
Prawidłowy olej to tylko z oryginała i występuje w 1 litrowych baĂąkach
o
specyfikacji G-060-162-A2 .
Po takiej wymianie na ten olej - dynamiczną wymianą oleju

Kompletnie nie wiem co zrobić?

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 25 sty 2012, 22:33

pawlosso, Audi nie robi swojego oleju... Moim zdaniem ZF8 i ten podany przez p. Sope to to samo... Szczególnie, że to olej od producenta skrzyĂą... chyba, że p. Sopie o coś innego chodziło... nie wiem jak wyglądało Twoje opakowanie... takie białe?

pawlosso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2009, 15:48
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: pawlosso » 25 sty 2012, 22:46

Witam załączam zdjęcia które otrzymał Pan ssopa

Obrazek Obrazek Obrazek

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 26 sty 2012, 07:41

Przy założeniu oczywiście, że w środku jest to co na etykiecie, to jest to ten olej o który chodzi... Ja swoją wymianę robiłem u p. Sopy i jestem zadowolony, więc w przypadku ew. problemów ze skrzynią pojechał bym w to miejsce...

Być może wystarczy zrobić ponownie poprawnie adaptację bazową (bo skąd wiesz, czy ASO zrobiło to dobrze)... sprawdzić jaka siła jest używana do zmiany biegów (do sprawdzenia na VCDS)... bo być może za duża i stąd to szarpnięcie i hałas... wtedy dopiero zastanawiać się nad ew. usterką techniczną, czy też innymi sposobami, które być może zaproponuje Ci np. p. Sopa (czyszczenie specjalnym płynem, ultradźwiękami)... tylko szkoda wtedy tego oleju, który wlałeś i $$ :(

Jeszcze jedno... czy pomiędzy wlaniem oleju a adaptacją tak samo źle się zachowywało?

pawlosso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2009, 15:48
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: pawlosso » 26 sty 2012, 08:01

Olej został wlany na 100% ten co na etykietce no może inaczej ten który dostałem. Samochód po pierwszej wymianie zachowywał się bardzo poprawnie dopiero przy drugiej zaczęły się schody dlatego pojechałem na adaptację pozdrawiam

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 26 sty 2012, 08:10

No więc nie pozostaje Ci nic innego jak działać w sposób, który Ci zasugerowałem powyżej...

Awatar użytkownika
bullmania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 13 sty 2011, 17:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bullmania » 26 sty 2012, 08:58

pawlosso, oryginalność tego oleju, mozna tak na 90% potwierdzic organoleptycznie:). Jeżeli był zielony i obrzydliwie śmierdział to ZF8. Oryginalny olej Audi to dokładnie to samo tylko w innej butelce i cenie. Reszta tak jak 0x4B25A napisał. Ja jestem po wymianie właśnie na ZF8 i jest cud miód i orzeszki. U mnie była to pierwsza wymiana po 180tys. bo Helmut nie wymieniał, stary olej był czysty, bez szlamu i opiłków nie walił spalenizną itd.. Przed wymianą skrzynia pracowała OK, po, wydaje mi się szybciej reagować i płynniej zmienia z 2/3 to jedyna różnica jaką zauważyłem. Nie wiem jak to się ma do tej najprawdziwszej prawdy ale mój kumpel z ASO, powiedział mi, że oni dopuszczaja wymianę oleju w skrzyni pod warunkiem, że ta pracuje poprawnie, jako działanie profilaktyczne, jak są problemy nie chca tego ruszać, tylko sugerują czekać aż padnie. Wymiana softu i adaptacja bazowa, u mnie nic nie zmieniły w porównaniu do stanu po wymianie oleju.
było: Skoda Superb 1.8T
jest: Audi A6C6 4.2 Quattro (nareszcie!!!!)
BMW e65 760 oddalem zonie:):):):):)

pawlosso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2009, 15:48
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: pawlosso » 26 sty 2012, 11:42

Witam Olej zielony strasznie śmierdzący czyli można potwierdzić na 100% dziwi minie stanowisko Pana Ssopy zrobie daptację i sie dowiem dzieki koledzy. Aha tak mi sie przypomniało dzwoniłem do Mid parts czy jak to sie pisze w każdym bądz razie warszawa serwis asb i mi Pan Szef powiedział ze skryznia do rozbiórki dlatego kompltnie zgupiałem pozdrawiam

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 26 sty 2012, 11:50

pawlosso pisze:mi Pan Szef powiedział ze skryznia do rozbiórki dlatego
Nie sugerował bym się tym... uwielbiam jak ktoś nawet nie widział samochodu, nie przetestował, nie zdiagnozował a od razu bedzie rozbierać aby zarobić $$... paranoja...

Jak będziesz w SSerwis to porozmawiaj z nimi o tym... poproś szefa... nie daj się zbyć...

To, że SSerwis nie sugeruje innego oleju, to bym się tym też nie martwił... wolą ORI, który sami kupują... nie wiem po jakich cenach... ale pewnie nie po takich, jakie Tobie dają... ale to tylko wolne myślenie :)
Ostatnio zmieniony 26 sty 2012, 12:34 przez 0x4B25A, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bullmania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 13 sty 2011, 17:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bullmania » 26 sty 2012, 12:19

pawlosso tak jak napisał Kolega w poprzednim poście, na telefon to mozna p...izzę zamówić:) Midparts ma raczej dobre opinie ale wiadomo, każdy chce zarobić:). Co do Sopy to na pewno dobry serwis, jeżeli nie najlepszy, jak masz bliżej do nich to jedź. Może przedtem skocz do ASO, zrób upgrade softu, bo podobno te właśnie nowe softy maja eliminować drobne błędy i usterki skrzyĂą, taka mała reanimacja.
było: Skoda Superb 1.8T
jest: Audi A6C6 4.2 Quattro (nareszcie!!!!)
BMW e65 760 oddalem zonie:):):):):)

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 26 sty 2012, 12:34

bullmania, on już zrobił upgrade...

Awatar użytkownika
bullmania
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 13 sty 2011, 17:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bullmania » 26 sty 2012, 13:24

nie doczytałem mój błąd w takim razie adaptacja
było: Skoda Superb 1.8T
jest: Audi A6C6 4.2 Quattro (nareszcie!!!!)
BMW e65 760 oddalem zonie:):):):):)

pawlosso
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 04 gru 2009, 15:48
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: pawlosso » 26 sty 2012, 15:07

Witam
Nie chciałem pisać źle o mid part nie to było moim zamiarem chodzi tylko o róznice w podejściu jednego i durgiego serewisu. Adaptacja też była robiona i to w Aso może coś skopali dzisiaj powalcze z moją niunią i zobaczymy co z tego wyjdzie pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga