Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Zamek strona LP

Elektryka
ODPOWIEDZ
rafal100
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1105
Rejestracja: 12 gru 2009, 16:51
Imię: Tadeusz
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: głogów DGL
Kontakt:

Post autor: rafal100 » 18 sty 2012, 20:20

lgorek,
Cięgno łączące klamke z zamkiem łączy sie w plastykowej srubce . Zdejmij boczek drzwi i sprawdz , ewentualnie bardziej wkręc .

Kamilvti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 30 lip 2010, 18:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kamilvti » 20 sty 2012, 22:01

Dzis wymienialem zamek ;) wszystko poszlo w miare sprawnie zamek dziala idealnie lepiej niz stary 14 letni :) teraz zobaczymy rano na mrozie ale sadze ze bedzie okej ;)

stary zamek <niestety juz go nie poskladam bo troche mi z niego powypadalo <luzik> >

Obrazek
Obrazek
Jesli pomoglem wcisnij Pomógł :)

Kaszeszczuk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 388
Rejestracja: 27 cze 2010, 10:15
Imię: Mi hał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Kaszeszczuk » 21 sty 2012, 13:55

Ja kupiłem kiedyś właśnie ten zamiennik z allegro za 150zł.
Wymieniłem i wszystko działało, drzwi się dużo lepiej zamykają ( jak w limuzynie) a po dwóch miesiącach nie działał już mikrostyk.

Ale....
Zdziwiłem się jak spaliłem bezpiecznik od oświetlenia w kabinie ( na fisie wszystkie drzwi otwarte) ponieważ po otwarciu drzwi brzęczyk działał czyli sam mikrostyk działa a może coś innego nie działa.
A6 C5 2,4 v6, Peugeot 508 i powrót do Audi a6 c7:)

Kamilvti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 287
Rejestracja: 30 lip 2010, 18:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kamilvti » 21 sty 2012, 18:34

Jesli mikrostyk to mozna ze starego sprzelozyc ale jesli bezpieczniki spaliles to moze miales jakas inna usterke.
Jesli pomoglem wcisnij Pomógł :)

Kaszeszczuk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 388
Rejestracja: 27 cze 2010, 10:15
Imię: Mi hał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Kaszeszczuk » 21 sty 2012, 20:11

tzn może źle się wyraziłem. bezpiecznik spaliłem przez uszkodzoną lampkę ledową, którą montowałem do oświetlenia i wtedy zauważyłem, że mikrostyk działa, ale w momencie gdy jest bezpiecznik wyjęty. tak jakby moduł komfortu go nie czytał.

jak się ociepli to ściągnę boczek i zobaczę.
A6 C5 2,4 v6, Peugeot 508 i powrót do Audi a6 c7:)

Awatar użytkownika
juber
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 113
Rejestracja: 14 lut 2011, 10:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: juber » 26 sty 2012, 00:27

Kamilvti dzięki za wstawienie zdjęć. Widzę, że problem z naszymi zamkami spowodowany był zardzewiałym silniczkiem.
PZDR

Awatar użytkownika
arkolek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 06 cze 2009, 09:42
Lokalizacja: kozienice/maura

Post autor: arkolek » 31 sty 2012, 20:36

Kaszeszczuk pisze:Ja kupiłem kiedyś właśnie ten zamiennik z allegro za 150zł.
Wymieniłem i wszystko działało, drzwi się dużo lepiej zamykają ( jak w limuzynie) a po dwóch miesiącach nie działał już mikrostyk.
ja tez kupilem takiego chinczyka za 148zeta na all...., podzialal dwa miesiace. teraz juz jakis czas wsiadam od pasazera . <uoee> <zab> na bank nie zamarzl. i teraz moje pytanie: jak awaryjnie otworzyc dzrzwi? tapicerki sie nie da wykrecic. chyba jedyne wyjscie zerwac i kupic nowa (sory za brak polskich znakow)

Awatar użytkownika
chelmianinl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 31 paź 2011, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Post autor: chelmianinl » 31 sty 2012, 22:00

arkolek pisze:
Kaszeszczuk pisze:Ja kupiłem kiedyś właśnie ten zamiennik z allegro za 150zł.
Wymieniłem i wszystko działało, drzwi się dużo lepiej zamykają ( jak w limuzynie) a po dwóch miesiącach nie działał już mikrostyk.
ja tez kupilem takiego chinczyka za 148zeta na all...., podzialal dwa miesiace. teraz juz jakis czas wsiadam od pasazera . <uoee> <zab> na bank nie zamarzl. i teraz moje pytanie: jak awaryjnie otworzyc dzrzwi? tapicerki sie nie da wykrecic. chyba jedyne wyjscie zerwac i kupic nowa (sory za brak polskich znakow)
cześć. mam ten sam problem. pisałem przed chwilą tutaj:

-a6-c5-nie-otwieraja-sie-drzwi-vt42829.htm

i tez jestem pewny, że u mnie zamek nie zamarzł. bywał przez kilka ostatnich dni przymarznięty, ale po chwilowym nagrzaniu w samochodzie drzwi normalnie się zamykały. teraz w ogóle nie chcą się otworzyć. i też chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można je otworzyć 'awaryjnie'
pozdr

Awatar użytkownika
juber
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 113
Rejestracja: 14 lut 2011, 10:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: juber » 31 sty 2012, 23:07

A jak otwieracie wszystkie drzwi z kluczyka to czy w drzwiach kierowcy podnosi się ten "cypek" i z powrotem chowa? Ja tak miałem i w takiej sytuacji wystarczyło (w moim przypadki) ustawić samochód drzwiami kierowcy w stronę słoĂąca. Pomimo minusowej temperatury zamek odpuszczał. Od razu napiszę, że jak już wam zamek odpuści to pryskanie różnymi preparatami nie ma sensu bo cały problem tkwi w silniczku wewnątrz.

Awatar użytkownika
juber
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 113
Rejestracja: 14 lut 2011, 10:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: juber » 31 sty 2012, 23:08

Ps. i unikać WD40 <spadaj>

Awatar użytkownika
arkolek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 06 cze 2009, 09:42
Lokalizacja: kozienice/maura

Post autor: arkolek » 01 lut 2012, 07:29

wszystkie rygle sie podnosza, klamka wewnatrz i na zewnatrz wogole nie reaguje. przy zamknietym centralnym na wewnetrznej klamce normalnie jak zwykle czuc lekki opor

Awatar użytkownika
chelmianinl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 31 paź 2011, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Post autor: chelmianinl » 01 lut 2012, 08:14

dokładnie mam tak samo. ustawienie w stronę słoĂąca nic nie da, bo tu nie chodzi o zamarznięty zamek.

Awatar użytkownika
juber
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 113
Rejestracja: 14 lut 2011, 10:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: juber » 01 lut 2012, 08:21

hmm no to dziwna sprawa bo raczej mało prawdopodobne, żeby na raz odczepiły Ci się cięgna od klamek (zwłaszcza z uwagi na to, że od klamki wewnętrznej idzie haczyk.
A jak zamkniesz samochód (siedząc w środku) z przycisku na drzwiach to jak ciągniesz klamką to czy rygiel się unosi? Jak tak to znaczy, że klamka jest prawidłowo podczepiona i jeśli się podniesie to znaczy, że coś jest nie tak z mechanizmem otwierającym język zamka.

No i w takim wypadku chyba tapicerka pójdzie się je..ć

Tylko jak już ewentualnie zdecydujesz się na tak drastyczny, aczkolwiek może jedyny sposób, to jak odkręcisz zamek bez otwierania drzwi?

Może już ktoś miał taki problem.

Awatar użytkownika
chelmianinl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 31 paź 2011, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Post autor: chelmianinl » 01 lut 2012, 08:39

u mnie unosi się rygiel jak pociągnę za klamkę od środka. dlatego właśnie to mnie dziwi. nie mam zielonego pojęcia co to może być i jak się za to zabrać.

Awatar użytkownika
arkolek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 06 cze 2009, 09:42
Lokalizacja: kozienice/maura

Post autor: arkolek » 01 lut 2012, 20:56

juber pisze: A jak zamkniesz samochód (siedząc w środku) z przycisku na drzwiach to jak ciągniesz klamką to czy rygiel się unosi? Jak tak to znaczy, że klamka jest prawidłowo podczepiona i jeśli się podniesie to znaczy, że coś jest nie tak z mechanizmem otwierającym język zamka.
chyba normalnie jak zamkniesz sie w srodku z pilota to rygiel sie nie podnosi i nie otworzysz drzwi jak ciagniesz za klamke. jutro sprawdze w drzwiach pasazera.
co do tapicerki i zamka to trzeba bedzie go rozwalic przecinakiem i wybebeszyc. <uoee> juz mnie serce boli na sama mysl. do jakiegos mechanika chyba nie ma sensu jechac bo zrobi to samo i skazuje jak za zboze, a tak to przynajmniej mi na zamek kasa zostanie <lol>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga