Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5] kolizja - odszkodowanie AXA

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
Awatar użytkownika
szachu a6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:44
Lokalizacja: Zagłębie

[a6 c5] kolizja - odszkodowanie AXA

Post autor: szachu a6 » 08 sty 2012, 15:34

witam, ostatnio miałem kolizję z udziałem 3 aut...ja jestem najmniej poszkodowany ponieważ mam tylko dziurkę i podrapania na tylnym zderzaku...teraz moje pytanie do znawców tematu - czy mogę cisnąć AXA direct na oryginalne cześci do mojego auta? czy mają tylko w zakresie zamienniki, ale nowe...do wymiany będzie zderzak cały+malowanie oraz czujniki 2 cofania...czy czujniki będą mieli jak sprawdzić czy podać to jako całość czyli 4 sztuki żeby więcej zarobić...proszę o podpowiedź...pozdro

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [a6 c5] kolizja - odszkodowanie AXA

Post autor: axe » 08 sty 2012, 15:48

szachu a6 pisze:witam, ostatnio miałem kolizję z udziałem 3 aut...ja jestem najmniej poszkodowany ponieważ mam tylko dziurkę i podrapania na tylnym zderzaku...teraz moje pytanie do znawców tematu - czy mogę cisnąć AXA direct na oryginalne cześci do mojego auta? czy mają tylko w zakresie zamienniki, ale nowe...do wymiany będzie zderzak cały+malowanie oraz czujniki 2 cofania...czy czujniki będą mieli jak sprawdzić czy podać to jako całość czyli 4 sztuki żeby więcej zarobić...proszę o podpowiedź...pozdro

mialem podobna sytuacje z pzu
za czujniki, dokladke do zderzaka oddali tyle co na fakturze z aso pokazalem zas co do skorupy zderzaka to byl problem - policzyli mi max 690 (cene jakiegos zamiennika, orginal okolo 1200 pln)

czujniki pzu sprawdza na wzrok - czyli np mialem jeden pekniety to od razu wpisali, zas drugiego uwzglednili na podstawie pisemka z warsztatu ze taki i taki czujnik po przeprowadzonej komputerowej diagnostyce jest uszkodzony. Z dopiskiem w jakim aucie z nr rej i vin.
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

Awatar użytkownika
szachu a6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:44
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: szachu a6 » 08 sty 2012, 15:58

tyle, że ja chce to zrobic gotowkowo i nie w serwisie...chodzi mi o to na jakiej podstawie wyliczaja ta sume...nie chce robic tego w warsztacie i fakutra...bo zderzak idzie do klejenia i malowania a czujniki juz mam kupione nowe:)

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 08 sty 2012, 16:19

szachu a6 pisze:tyle, że ja chce to zrobic gotowkowo i nie w serwisie...chodzi mi o to na jakiej podstawie wyliczaja ta sume...nie chce robic tego w warsztacie i fakutra...bo zderzak idzie do klejenia i malowania a czujniki juz mam kupione nowe:)
to wlasnie pisze o tym

mi wyliczyli na poczatku po ichniejszych cenach chyba ze pokarze faktury

jak pokazalem faktury to zrobili szum ze nie mozna sobie wybierac rzeczy z listy i na nie donosic faktur bez robocizny za naprawe calej szkody. Napisalem reklamacje ze to g. prawda co pisza i doplacili po 5 dniach roznice miedzy wyliczeniem a faktura.
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

Awatar użytkownika
szachu a6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:44
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: szachu a6 » 08 sty 2012, 16:25

tylko skąd wziąć fakturę :) hahahaha...chyba muszę uruchomić znajomości...:P

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 08 sty 2012, 22:31

szachu a6 pisze:tylko skąd wziąć fakturę :) hahahaha...chyba muszę uruchomić znajomości...:P
z aso to nie podwaza

przykladowo

czujnik pdc z wyceny 170 zas aso 290
dokladka zderzaka 120 aso 260
aluminiowa belka pod skorupa zderzaka 70 aso 755
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

Awatar użytkownika
szachu a6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:44
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: szachu a6 » 08 sty 2012, 23:23

tyle,ze ja mam tylko mala dziurke na zderzaku i w ogole nie zostal ruszony. Wiec wymiana zderzaka,czujnikow i malowanie. Pojade do aso i wezme nr czesci oraz cene brutto.

Awatar użytkownika
szachu a6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:44
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: szachu a6 » 10 sty 2012, 15:56

już mam wycenę z ASO...zderzak+przesłona+czujniki parkowania=3700złbrutto + 800 zł robocizna z malowaniem brutto :) zapowiada się niezła debata z ubezpieczalnią...

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 10 sty 2012, 17:19

szachu a6 pisze:już mam wycenę z ASO...zderzak+przesłona+czujniki parkowania=3700złbrutto + 800 zł robocizna z malowaniem brutto zapowiada się niezła debata z ubezpieczalnią...
wycena z aso w systemie audatex/eurotax? czy tylko taka wycena na slowa?
szachu a6 pisze:chodzi mi o to na jakiej podstawie wyliczaja ta sume
kosztorys sporzadzaja w w/w systemach wyliczajac zuzycie, rok auta, czas pracy przy zdemontowaniu, pomalowaniu, itp.

generalnie jak masz kosztorys z aso, to pozniej musisz fakture do axy wyslac, ktora zostala wystawiona na podstawie zaakceptowanego kosztorysu.

zeby przedstawic swoj wlasny kosztorys, ktory mialby swiadczyc o wyzszej wartosci szkody to musi byc niezalezny rzeczoznawca.

no, ale probuj, odwolywac sie mozesz od ich decyzji.

ponizej lektura:
http://rzu.gov.pl/skargi/najczestsze-py ... nniki___44

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga