Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ APS 2.4 165 KM] Ezektor?

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
krzysiek-lex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 925
Rejestracja: 03 gru 2011, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk,Bytów i okolice

[ APS 2.4 165 KM] Ezektor?

Post autor: krzysiek-lex » 02 sty 2012, 09:06

Witam. Mam trzy problemy:
1.czasami czuć w kabinie benzyne, pojawia się to tylko przy baaardzo wolnej jeździe, np jedynka i tylko toczenie się albo na wolnych obrotach.Czy może mieć to coś wspólnego z "ezektorem"? Nawet nie za bardzo wiem jakie są objawy uszkodzenia tego ustrojstwa.... wiem tylko tyle, że jak wyłączę silnik to po naciśnięciu pedału hamulca (mam automat) pedał robi się miękki.
2. Mam problem ze wskazaniem temp na zegarach. Wymieniłem czujnik (zielony) od temp bo na vagu tak wskazało że uszkodzony, ale na zegarach tylko na wolnych obrotach podejdzie do 90C w trakcie jazdy wskazówka leży, były wcześniej takie objawy że potrafiła od czasu do czasu wskoczyć na normalną temp ale potem znowu na dół.. Czy może to termostat się wiesza? Albo zegar od temp szwankuje?
3. Czasami, najczęściej przy takiej brzydkiej pogodzie jak teraz, przy odpalaniu auta piszczy mi kontrolka od hamulców, ta czerwona z wykrzyknikiem, jak samochód się nagrzeje to problem znika. Stan płynu ok, klocki raczej ok, od spodu auta nie widac żadnego urwanego kabelka, zresztą by zaświecił się chyba ABS,ogólnie wszystko wygląda w porządku. Czy to też może być problem ezektora? Tak kombinuję, bo czytałem gdzieś że to "coś" ma coś wspólnego z układem podciśnienia, więc i może z podciśnieniem ukł hamulcowego...? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 02 sty 2012, 19:15

Musisz doprowadzić do sprawnego działania wskazania temp, gdyż może zalewać przez złe jego wskazania i dlatego czuć niespalone paliwo. A według twojego opisu to ewidentnie uszkodzony czujnik (wymieniłeś na ori czy jakaś podróbka i może źle dobrana) lub problem z przewodem.

krzysiek-lex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 925
Rejestracja: 03 gru 2011, 18:52
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Słupsk,Bytów i okolice

Post autor: krzysiek-lex » 04 sty 2012, 13:44

powiem ci, szczerze to nie wiem czy ori, zamawiał elektryk, wiem że zielony, zresztą taki był też oryginalny, a to ma jakieś znaczenie? wcześniej to temp skakała na wskaźniku (co prawda czasami tylko, a tak to leżała) ale raczej nie zauważyłem żeby na wolnych obrotach podeszła do 90 stopni teraz po wymianie to chociaż idzie na wolnych do 90 ale jak mówiłem w trakcie jazdy spada i jak się uda to jest na jednej kresce. teraz jestem za granica bez auta a mógłbym jeszcze sprawdzić po jeździe węże czy miękkie bo może też termostat się wiesza tylko czy to było by powodem skoków wskazówki... Elektryk niby sprawdzał kable i wsio ok, jestem z nim umówiony dopiero pod koniec miesiąca na powtórne sprawdzenie... A pozostałe pytania? Ktoś coś wie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga