Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Klimatronik się NIE wyłącza :(

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

[A6 C5] Klimatronik się NIE wyłącza :(

Post autor: eneron » 19 lis 2008, 19:57

Mam A6 C5 1,9 TDI 110KM i problem polega na tym, że od kliku dni ni jak nie moge wyłączyć klimy :( Odrazu mówię, że nei mam VAGa (lapka musze nabyć :D ) i nie było to sprawdzane tym mądrym urządzeniem :(

Czy da sie coś z tym zrobić, kombinacją klawiszy ?

Obajwy są takie: kilka dni temu właczyłem klimę na AUTO, tradycyjnie silnik zacząłciężej pracować i obroty na chwilke delikatnie spadły, wszystko OK. Dziś wyąłczam tryb AUTO wciskając ECON i NIC :shock: Przedtem jak klimę wyłączałem to silnik zaczynał ładniej pracować obroty lekko w górę szły i jakoś tak ciszej w środku było, nie było tego charakterystycznego dźwięku pracującego silnika z załączoną sprężarką klimy.

Teraz nie ma znaczenia czy włązcam ECON, czy sam ręcznie w trybie ECON zmieniam temp i prędkosc nadmuchu czy też ręcznie steruje kierunkami nadmuchu - klima ciągle chodzi :( Guzik ECON nie reaguje ale lampka sie zapala :(

Zanim napiszecie "VAG" może da się to jakoś obejść bez niego ??
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

mario1278
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 423
Rejestracja: 04 sie 2008, 14:09
Imię: MARIUSZ
Moje auto: Allroad C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: SIEDLCE

Post autor: mario1278 » 19 lis 2008, 20:51

Spróbuj w ten sposób ręcznie odczytać błędy - opisany w środku postu http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopi ... limatronic

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: eneron » 19 lis 2008, 21:59

mario1278 pisze:Spróbuj w ten sposób ręcznie odczytać błędy - opisany w środku postu http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopi ... limatronic
Dzięki :)

Jutro po pracy spróbuje odczytać i wrzucę tu, może ktoś pomoże mi zdiagnozować usterkę ?



Panowie! Właśnie sobie przypomniałem, że to własnie po wymianie termostatu klima przestała sie wyłączać !! :(

Przed wymianą termostatu normalnie się wyłączałą po wymianie już nie chce się wyłączyć :/

Czy wymiana termostatu a wyłączanie klimy ma cos wspólnego? W A6 uklad chłodzenia samoczynnie sie odpowietrza?

[ Dodano: 2008-11-21, 19:38 ]
PROBLEM ROZWIÂĄZAÂŁ SIę SAM <ok>

Dziś po dłuższe jeździe klimę można już normalnie wyłączyć :)

Myślę, że było to spowodowane tym, że kilka dni wstecz byl zmieniany termostat i spuszczany cały płyn chłodniczy i po ponownym zalaniu moze coś sie zapowietrzyło i klima nie chciała się przez to wyłączać ?
Po przejechaniu 200 km wszystko wrócilo do normy :)

TEMAT MOZNA JUÂŻ ZAMKNÂĄć :-)
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga