Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AYM 2.5 155 KM] Czujnik grzania świec

Silniki wysokoprężne
Awatar użytkownika
emcetdbc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 31 maja 2011, 22:15
Lokalizacja: Poznań

[ AYM 2.5 155 KM] Czujnik grzania świec

Post autor: emcetdbc » 12 gru 2011, 12:44

Prześledziłem kilka tematów na forum jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

1. Zamieściłem zdjęcie silnika , proszę aby ktoś zaznaczył gdzie znajduje się czujnik odpowiedzialny za grzanie świec.

Obrazek

(zdjęcie zapożyczone z google)

2. Niestety świece u mnie nie grzeją się może kontrolka pali się na max 2 sec.

ÂŚwiece wymienione wszystkie na BERU, więc czas zacząć od czujnika ale nie wiem gdzie on jest ani jak wygląda.

gelu79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 24 lis 2011, 13:40
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: gelu79 » 12 gru 2011, 13:51

Kolego pewnie masz walnięty czujnik temperatury. To ten który jest przy kolektorze dolotowym z lewej strony auta (jak stoisz do auta na wprost) z boku pompy wtryskowej. Na zdjęciu, które załączyłeś jest to ten czujnik do którego podłączoną masz niebieską kostkę. Możesz odłączyć ten czujnik, wtedy oszukasz komputer i dłużej podgrzewać będzie świece a nie jak piszesz, że kontrolka świeci się max na 2 sek. Podłącz auto pod Vaga, jeżeli czujnik jest uszkodzony na pewno Vag wskaże błąd - najczęściej jest to błąd przerwa, zwarcie z plusem. Taki czujnik temperatury w ASO to jakieś 130 zeta, wymiana bardzo prosta, wypinasz spinkę zabezpieczającą a sam czujnik jest na wcisk na oringu.
Sprawdź to na początek.

Pozdrawiam
Robert

Awatar użytkownika
mariusz_wierz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 28 sty 2009, 09:57
Lokalizacja: Suwałki

Re: Czujnik grzania świec

Post autor: mariusz_wierz » 12 gru 2011, 14:00

emcetdbc pisze:gdzie znajduje się czujnik odpowiedzialny za grzanie świec.
emcetdbc, to jest czujnik temperatury płynu chłodzącego:

Obrazek

Miałem też podobny problem - świece albo nie grzały wcale, albo zdarzało się, że latem przy 30 stopniach grzały kilka sekund. Wymieniłem ten czujnik (oczywiście oryginał z ASO) i wszystko wróciło do normy. Czy czujnik jest uszkodzony można sprawdzić VAG'iem, nie pamiętam teraz dokładnie jak, bo było to kilka miesięcy temu, w każdym razie robiłem to i jest to na pewno opisane tutaj na forum.
gelu79 pisze:Podłącz auto pod Vaga, jeżeli czujnik jest uszkodzony na pewno Vag wskaże błąd - najczęściej jest to błąd przerwa, zwarcie z plusem.
W moim przypadku nie było żadnych błędów, czujnik zaniżał temperaturę - o ile dobrze pamiętam - o jakieś 6 stopni.

gelu79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 24 lis 2011, 13:40
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: gelu79 » 12 gru 2011, 14:12

mariusz_wierz pisze: Czy czujnik jest uszkodzony można sprawdzić VAG'iem, nie pamiętam teraz dokładnie jak, bo było to kilka miesięcy temu, w każdym razie robiłem to i jest to na pewno opisane tutaj na forum.
emcetdbc, dokładnie jak pisze kolega mariusz, można sprawdzić Vagiem ale bardzo szybko można sparwdzić odpinając czujnik temperatury płynu chłodzącego (może powinienem wcześniej wyrazić się bardziej precyzyjnie), tak jak napisałem ci wcześniej. Nie szukaj też przypadkiem zamiennika bo nie warto, kup oryginał w ASO bo to nie jest żaden straszny koszt. Jeżeli czujnik oszukuje to może mieć to wpływ na czas grzania świeć.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
emcetdbc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 31 maja 2011, 22:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: emcetdbc » 12 gru 2011, 14:16

Wtyczka odczepiona i świece grzeją o niebo dłużej :)

Zaraz jadę po czujkę do Kulczyka, a jak z wymiana tego?? proste, w domowych warunkach wykonalne??

Awatar użytkownika
mariusz_wierz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 28 sty 2009, 09:57
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: mariusz_wierz » 12 gru 2011, 14:25

Bardzo proste, 10 minut roboty :)
Nie zapomnij o nowym oringu.

gelu79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 24 lis 2011, 13:40
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: gelu79 » 12 gru 2011, 14:27

Jak najbardziej wykonalne w domowych warunkach, wymiana jakieś 15 minut. Odpinasz wtyczkę, z boku na czujniku masz taką zapinkę, wypinasz ją a sam czujnik wyjmujesz do góry, bierzesz nowy czujnik wciskasz, zakładasz spinkę zabezpieczającą, podpinasz wtyczkę i po pracy. Ps. Nowy czujnik dostaniesz już z oringiem uszczelniającym więc nie wykorzystuj starego przy montażu.
pozdrawiam
Robert

[Pomogłem - kliknij pomógł]

Awatar użytkownika
emcetdbc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 31 maja 2011, 22:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: emcetdbc » 12 gru 2011, 16:10

Właśnie wymieniłem czujnik poczekam do wieczora aż silnik się zrobi zimny i zobaczymy jak będzie wyglądać grzanie.

Niestety nie kupiłem oryginał koszt 130zł, kupiłem zamiennik za 40 zł, dość duża różnica, lecz jeśli będzie wadliwy to już kupie ten oryginał ale za dużo wydatków przed świętami :)

Rabol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Rabol » 12 gru 2011, 17:38

Ja mam podobny problem. Wymieniłem czujnik płynu chłodzącego (wskaźnik temperatury na licznikach mi nie działał oraz był problem z dogrzewaniem świec). Po wymianie wskaźnik pokazuje prawidłową temperaturę, ale grzanie świec rzadko działa. Po podpięciu do komputera nie wywala żadnego błędu (wcześniej wywalał). Czujnik chyba wsadził mi mechanik nieoryginalny, ale pewien nie jestem. Co może być nie tak z tym grzaniem?
Pozdr

krysti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 321
Rejestracja: 11 lip 2010, 18:35
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: krysti » 12 gru 2011, 18:35

Rabol pisze:Ja mam podobny problem. Wymieniłem czujnik płynu chłodzącego (wskaźnik temperatury na licznikach mi nie działał oraz był problem z dogrzewaniem świec). Po wymianie wskaźnik pokazuje prawidłową temperaturę, ale grzanie świec rzadko działa. Po podpięciu do komputera nie wywala żadnego błędu (wcześniej wywalał). Czujnik chyba wsadził mi mechanik nieoryginalny, ale pewien nie jestem. Co może być nie tak z tym grzaniem?
Pozdr
Sprawdź świece żarowe

Rabol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Rabol » 12 gru 2011, 19:27

ÂŚwiece nówki

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 12 gru 2011, 22:30

Rabol pisze:Czujnik chyba wsadził mi mechanik nieoryginalny, ale pewien nie jestem
Dopóki tego nie bedziesz wiedział to wszystko jest mozliwe. Sprawdź to ! <okok>

Tylko właściwy czujnik da właściwe efekty <okok>
Części samochodowe online - Motostacja pl

Rabol
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 153
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:20
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Rabol » 12 gru 2011, 22:40

Ale jeżeli czujnik podaje właściwą temperaturę (sprawdzone komputerem) to prawidłowe grzanie świec powinno działać. U mnie raz działa raz nie.
Czy ori czy nie, jeżeli jest dobra temperatura na nim to powinno być ok, a nie jest.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 12 gru 2011, 22:59

Ok, OK, poddaje się, ja się za bardzo nie znam, tak tylko myslałem sobie <okok> <luzik>
Części samochodowe online - Motostacja pl

gelu79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 183
Rejestracja: 24 lis 2011, 13:40
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: gelu79 » 13 gru 2011, 08:15

Koledzy czujnik temperatury płynu chłodzącego ma związek z grzaniem świec aczkolwiek jest także przekaźnik od świec żarowych. Z reguły po przekręceniu stacyjki słychać go poprzez wyraźne "kliknięcie". Można jeszcze sprawdzić ten wątek.
Kolego emcetdbc daj znać jak tam z grzaniem świec po wymianie czujnika, a tak na marginesie dodam, że warto było od razu kupić czujnik ori bo zamienniki bywają kiepskie.
pozdrawiam
Robert

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga