Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Montaż xenonów HID (slim) soczewki H1 / by eldo

Warsztat
Awatar użytkownika
Sylwek240
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 479
Rejestracja: 01 cze 2008, 00:29
Imię: Sylwek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: o.Leżajska/Podkarpacie

Post autor: Sylwek240 » 20 lis 2011, 02:22

mariusz_wierz zgadzam się z Tobą odnośnie montażu powyżej 6000K
Stała się wielkopomna chwila Panowie. Przyszły do mnie 2 dni temu żarniki 5000K. Do chwili obecnej jeździłem na 6000K. Powiem tak: Różnica Mega. W przypadku widoczności to bajer, nigdy nie przerzucę się powyżej 5000K. Teraz mam czyste białe wyraźne światło a nie to co wcześniej zalatujące pod niebieski z ledwą widocznością przy mocniejszym deszczu.
Ja u siebie mam ustawione _/_/ i światło należycie widoczne jest. Mam u siebie od roku czasu przetwornice slim wmontowane wewnątrz lampy, do chwili obecnej nawet nie zaglądałem do środka. Wczoraj wymieniłem na żarniki 5000K i postojówki choinki i myślę że mam spokój na dłuższy czas. Wszystko spisuje się jak należy.

Awatar użytkownika
juber
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 113
Rejestracja: 14 lut 2011, 10:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: juber » 20 lis 2011, 10:47

diabeelek dzięki za info o tym prawidłowym świeceniu. U mnie okazało się, że to jednak lewy żarnik mruga (delikatnie ale mruga) filtr, który dostałem od sprzedawcy trochę pomógł (choć nie w pełni) ale za to przydał się do zakłóceń, które były na radio (zwykłe radio, nie CB).
Jeśli chodzi o ustawienia świateł to ja już sobie przestawiłem na _/ _/ i zostało mi pojechać na stację, żeby zobaczyć czy poziom strumienia świateł jest odpowiedni. Muszę jeszcze trochę pojeździć, żeby stwierdzić jak w sumie świecą te hidy. Co do żółtej plamki to w sumie mi nie przeszkadza ale czeka mnie jeszcze polerowanie kloszy bo widzę, że światło z lewej lampy jest słabsze od prawej.

PZDR

MOTOCHIC
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 10 lip 2011, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MOTOCHIC » 23 lis 2011, 22:41

Witam,

Miał ktoś z Was doczynienia z tymi HIDami:

KLIKNIJ

Zastanawiam się nad zakupem i nie wiem czy warto. Może polecacie coś innego...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
junior13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 30 paź 2010, 10:39
Lokalizacja: śląsk

Post autor: junior13 » 23 lis 2011, 23:13

MOTOCHIC, to samo tylko tańsze http://allegro.pl/hid-xenony-h1-h3-h4-h ... 81149.html

kilka dni temu kupowałem i jest wszystko ok.Nowość 2011 - przetwornice 5-tej generacji !! Sprzedawca ma dobre noty co jest ważne.Ponadto koleś wymienił mi nawet uszkodzony palnik bez problemu , a raczej żarówka nie podlega zwrotowi

nik sprzedawcy jakby wygasł link ---Sprzedający hansikk --- <okok>

MOTOCHIC
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 10 lip 2011, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MOTOCHIC » 23 lis 2011, 23:19

Faktycznie, jakoś przegapiłem :)

Dzięki junior13

A tak na marginesie, sprawdzał ktoś może temperaturę lamp z zamontowanymi przetwornicami wewnątrz ? Np, po 1h działania czy też jakimś dłuższym okresie...

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
junior13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 30 paź 2010, 10:39
Lokalizacja: śląsk

Post autor: junior13 » 23 lis 2011, 23:30

pomacałem sobie :] spoko lekko ciepławe

Awatar użytkownika
juber
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 113
Rejestracja: 14 lut 2011, 10:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: juber » 24 lis 2011, 00:31

Ja mam bardzo podobne (z tej aukcji http://moto.allegro.pl/przetwornica-sli ... 20903.html) i musiałem wstawić jeszcze filtr bo przetwornice dają szumy na radio (zwykłe radio, nie CB) no i jedną mam do wymiany bo mam lekkie migotanie światła. Nie mam pojęcia jakiej mam generacji ale jak w piątek pojadę wymieć to się dowiem.

MOTOCHIC
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 10 lip 2011, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MOTOCHIC » 24 lis 2011, 00:38

Tak sobie spytałem :) Zastanawia mnie to gdyż nie wiem czy w środku lampy nie będzie im trochę za gorąco. Generalnie u mnie pod maska jest cały czas gorąco a lampy od samego silnika dość mocno sie grzeja, jak dorzuce jeszcze im w środek przetwornice to nie wiem czy mi sie nie ugotuja (przetwornice) Jak by nie patrzył to lampa jest konstrukcja zamknięta i ciepło nie bardzo ma gdzie uchodzić. No ale może szukam trochę na wyrost.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
juber
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 113
Rejestracja: 14 lut 2011, 10:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: juber » 24 lis 2011, 07:36

Xenony grzeją słabiej niż zwykłe żarówki a w deklu masz swego rodzaju "komin" do odprowadzania ciepła więc to nie jest kompletnie zamknięta konstrukcja :]

Awatar użytkownika
junior13
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 30 paź 2010, 10:39
Lokalizacja: śląsk

Post autor: junior13 » 24 lis 2011, 08:10

juber pisze:Ja mam bardzo podobne (z tej aukcji http://moto.allegro.pl/przetwornica-sli ... 20903.html) i musiałem wstawić jeszcze filtr bo przetwornice dają szumy na radio (zwykłe radio, nie CB) no i jedną mam do wymiany bo mam lekkie migotanie światła. Nie mam pojęcia jakiej mam generacji ale jak w piątek pojadę wymieć to się dowiem.
Na moim zestawie nie zauważyłem żadnego z podanych przez ciebie problemów. Jedynie co to to chyba pręcik z palnika jest u góry, a powinien być jak koledzy pisali wcześniej w soczewkowych na dole.Następnym razem zwrócę na to uwagę przy zakupie

MOTOCHIC
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 10 lip 2011, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MOTOCHIC » 24 lis 2011, 08:41

juber pisze:Xenony grzeją słabiej niż zwykłe żarówki a w deklu masz swego rodzaju "komin" do odprowadzania ciepła więc to nie jest kompletnie zamknięta konstrukcja :]
Masz rację, ale połowicznie... Same palniki faktycznie wydzielaja mniej ciepła od standardowych żarówek, ale mi chodzi o grzanie się przetwornic. Miałem założone HIDy w kilku autach i w każdym z nich przetwornice w trakcie używania dość znacznie się grzały (były po prostu gorące) Nie wiem, może w przetwornicach typu Slim, minus w postaci dość znacznego wydzielania ciepła został zminimalizowany proporcjonalnie do ich rozmiarów względem wersji o "normalnych" wymiarach.


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
juber
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 113
Rejestracja: 14 lut 2011, 10:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: juber » 24 lis 2011, 09:25

Jak sprawdzałem przetwornice po 30 min jazdy to nie były gorące, jedynie lekko ciepłe. Jak dobrze kojarzę to temperatura pracy (info z nalepki) jest mac 110 stopni (nie pamiętam dolnej, chyba -40) więc chyba w lampie aż tyle się nam ciepła nie nazbiera :]

MOTOCHIC
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 10 lip 2011, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MOTOCHIC » 24 lis 2011, 09:35

juber pisze:Jak sprawdzałem przetwornice po 30 min jazdy to nie były gorące, jedynie lekko ciepłe. Jak dobrze kojarzę to temperatura pracy (info z nalepki) jest mac 110 stopni (nie pamiętam dolnej, chyba -40) więc chyba w lampie aż tyle się nam ciepła nie nazbiera :]
Zresztą, nie będę się tym chyba przejmował. Koszty duże nie są więc nie ma co też się nad tym jakoś bardzo rozczulać. Jak coś sie spierniczy to będę sie martwił :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
juber
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 113
Rejestracja: 14 lut 2011, 10:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: juber » 24 lis 2011, 10:34

<okok> i tak trzymać ;]
PZDR

MOTOCHIC
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 10 lip 2011, 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MOTOCHIC » 24 lis 2011, 11:26

Dzisiaj pewnie zamówię, więc może jeszcze w weekend się z tym pobawię :) W sumie, jak by nie świeciły będą lepsze niż to co mam teraz (obecnie jadąc w nocy, czasami zdarza mi się sprawdzać czy oby na pewno zapaliłem światła)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga