Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ a6 c6 ] tylne lampy led raz świecą raz nie, jaka przyczyna

Elektryka
orzel84
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 25 sie 2008, 21:54
Lokalizacja: Wieluń

[ a6 c6 ] tylne lampy led raz świecą raz nie, jaka przyczyna

Post autor: orzel84 » 24 lut 2010, 21:41

Witam, mam problem z tylnymi lampami, raz świecą raz nie, czasem na jednej lampie połowa diód nie świeci wcale, częś świeci normalną mocą a częśc bardzo delikatnie się żarzy. W tym momencie nie świecą mi wogóle po lewej stronie, a z prawej świeci mi tylko lampa w błotniku, a ta w klapie co chwile się zapala i gaśnie. Ze stopem też jest problem bo czasem też nie świeci lewa strona. Może ktoś miał już podobny przypadek i będzie mógł mi pomóc. Z góry dziękuje.
Ostatnio zmieniony 25 lut 2010, 08:35 przez orzel84, łącznie zmieniany 3 razy.

snakev3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:11
Lokalizacja: debica

Post autor: snakev3 » 25 lut 2010, 17:33

witam powiem ci ze nie jestes sam z tym problemem ostatno tez swiruje mi tylana lewa lampa tylko w sedanie ,przeczyscilem wszystkie styki i rozlaczylem klemy od bateri pomoglo ale nie na dlugi czas mozliwe jest to ze przyczyna jest wilgoc bo wiem ze sie zbiera w tylnych lampach bo paruja jak to sprawdze to napisze ale jak narazie sprobuj przeczyscic styki moze na chwile bedziesz mial spokuj
snakev3

michske
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 23 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Bstok

Post autor: michske » 27 lut 2010, 19:46

Witam.
Czy ktoś może wie co może być przyczyną i jak rozwiązać problem nie zapalającej się żarówki "dziennej" w c6? ÂŻarówka jest na pewno nie przepalona bo sprawdzałem, przekładając do drugiej lampy. Czy to może być wina złego napięcia czy jak?Problem dotyczy tylko jednej lampy.

snakev3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:11
Lokalizacja: debica

Re: [ a6 c6 ] tylne lampy led raz świecą raz nie, jaka przyc

Post autor: snakev3 » 28 lut 2010, 08:00

orzel84 pisze:Witam, mam problem z tylnymi lampami, raz świecą raz nie, czasem na jednej lampie połowa diód nie świeci wcale, częś świeci normalną mocą a częśc bardzo delikatnie się żarzy. W tym momencie nie świecą mi wogóle po lewej stronie, a z prawej świeci mi tylko lampa w błotniku, a ta w klapie co chwile się zapala i gaśnie. Ze stopem też jest problem bo czasem też nie świeci lewa strona. Może ktoś miał już podobny przypadek i będzie mógł mi pomóc. Z góry dziękuje.


Odnosnie twoich lamp sprawdz czy one czasem nie paruja jak tak to bedziesz msial je zdemontowac i wysuszyc w domu... sorki ze ta pomoc nie jest dokladna ale ja w swoim przypadku robilem metoda prob i bledow pokolei eliminowalem czynniki jakie mogly spowodowac ten blad powodzenia ;-)
snakev3

Awatar użytkownika
Nachbar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nachbar » 22 mar 2011, 21:26

kolego Orzeł...
czy przypadkiem udało Ci się ustalić przyczynę dziwnego zachowania Twoich Ledów? Pytam, bo sam mam problem - prawa lampa w klapie nie działa - nie działa stop i postojowe - czyli ledy - pozostałe rzeczy działają... i nie wiem czy to lampa czy coś innego.
Może ktoś wie jakie napięcie podłaczyć pod piny tej lampy żeby sprawdzić czy działają diody?
Audi A6 Avant S-line

Awatar użytkownika
777equity
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 125
Rejestracja: 24 gru 2009, 14:53
Lokalizacja: Lodz/Warszawa

Post autor: 777equity » 22 mar 2011, 22:22

Bylo to juz
Kolego sprawdz styki masy w A6C6 jest to czesta usterka, wymianan wtykow i wkladu lampy para setek 200 zl i 1h roboty

a6-c6-tylna-lampa-nie-swieci-vt29572.ht ... +lampy+led
Wykonane Mody
Virus 287KM 574 Nm
Podświetlenie tablicy rej. LED

Plan 4 the worst hope for the best

Awatar użytkownika
Nachbar
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nachbar » 22 mar 2011, 22:28

Wiem że był taki temat ale nie ma możliwości żeby masa była felerna - z dzisiejszym obserwacji wynika, że masa do światła dochodzi jedna i z tej masy działają i przeciwmgielne oraz wsteczne więc chyba nie ma możliwości aby zwykłe żarówki działały na tej masie a diody nie?
Audi A6 Avant S-line

Awatar użytkownika
qubas
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 11 wrz 2009, 17:14
Lokalizacja: Krk
Kontakt:

Post autor: qubas » 23 mar 2011, 00:42

Ja musiałem wymienić cały stop (woda bądź wilgoć strawiły płytkę).
Lampa też do wymiany gdyż właśnie raz świeciła raz nie, potem na amen zgasła (lekko świeciły się diody na górze lampy)
Po wymianie wszystko działa aż miło.

Jak ktoś z Krk ma problemu z diodami tylnymi, możemy się umówić i przełożyć (2min roboty)

Cecylia B.
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2011, 19:48
Lokalizacja: Dębica/Podkarpacie

Post autor: Cecylia B. » 16 lis 2011, 20:08

Witam,
Też mam problem z tylna prawą lampa diodową. Wszystko świeci oprócz stopu - diody. Który gaśnie przy naciśnięciu na hamulec. (zdarza się że wszystko działa poprawnie mimo naciśnięcia na hamulec). Gdy stop nie świeci na desce rozdzielczej mam komunikat o niesprawnej prawej lampie. Wszystkie styki są czyste, lampa nie paruje. Po demontażu lampy i podłączeniu samych diodów - led działają bez zarzutu. Proszę o radę i pomoc. <beczy>
TOJA

GS MIKE
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 11 mar 2011, 22:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: GS MIKE » 20 lis 2011, 11:27

podpinam się pod temat ,montowałem ostatnio do sedana 2005 przednie lampy led i tylne lampy po liftingu ,prawa strona świeci i wszystko działa ,lewa tylko kierunek i wsteczny ,brak stopu i pozycji , poddałem się i oddałem samochód do a.s.o. ,po godzinach boju stwierdzili że ta starym module to nie zadziała ,co proponujecie ? można to jakoś oszukać ?

luks
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 72
Rejestracja: 03 sty 2010, 23:43
Imię: luks
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Lokalizacja: PL

Post autor: luks » 25 gru 2011, 20:46

Podpinam sie pod temat. Nie działa u mnie w prawej tylnej lampie pozycyjne. Rozebrałem i sprawdziłem, że problem musi tkwić w płytce zasilania LED bo wszedzie połączenia są i kontakt też. Pytanie czy ktoś rozbierał (rozklejał) te lampy, aby wydobyć płytkę ?

GS MIKE
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 11 mar 2011, 22:55
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: GS MIKE » 26 gru 2011, 23:27

u mnie problem nie był w lampach , lampy były nowe ,nic nie pomogło , zamówiłem nowy bordnetz z literką N i wszystko działa jak należy

Club RS6

Post autor: Club RS6 » 27 gru 2011, 17:24

Ja natomiast mam troche inny problem... lampy w avancie mi caly czas lekko żarzą (minimalnie przygasaja co chwile) i nie wiem co to moze byc?! nie wazne czy mam wlaczony silnik czy nie

mareq
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 27 gru 2009, 19:57
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mareq » 30 mar 2012, 20:00

U mnie na wiosne tez wyskoczył problem z prawa tylna lampa (sedan)
Po odpaleniu komunikat, ze nie dzialaja postojowe, za chwile, ze wsteczny a nastepnie ze migacz nie dziala. Dzieje sie to ok 2-3 min. od odpalenia, po kolei 'padaja' kolejne swiatla i tak przy kazdym odpaleniu auta.
Zauwazylem, ze styk z masy ktory dokladnie wyczyscilem na drugi dzien znow sie robi brazowy. Po odlaczeniu lampy i sprawdzeniu napiecia na wtyku pokazuje mi 8V ale jeden ze specow w rozmowie tel. powiedzial, ze tym sie nie sugerowac bo moze i pokazac 0V jak lampa jest odlaczona ... ?
Dodam ze po zimie lampy nabraly troche pary wiec je wysuszylem i wlasnie po tej operacji i wymianie zarówek migacza ( w obu lampach) nastapil problem z ta prawa lampa.
Czy macie jakac koncepcje ?? ...

fabiano82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 702
Rejestracja: 30 lip 2009, 01:30
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: fabiano82 » 31 mar 2012, 00:15

U mnie problem byl z masa na pinie, poprowadzilem kabelek prosto do lampy i problem juz sie nie pojawil <lol>
Wykonane mody Audi A6
-MMI high
-grill s line
-tylne lampy led
-navi
-ami
-zderzak 2009
-lampy LED 2010
-lusterka mat chrom
-zegary kolor FIS
-DAB
Plany
-tv

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga