Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ AFB 2.5 150 KM] [A6C5] Dziwne rzeczy przy porannym odpalan

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
cacek66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 263
Rejestracja: 05 maja 2009, 19:22
Lokalizacja: Pruszków

[ AFB 2.5 150 KM] [A6C5] Dziwne rzeczy przy porannym odpalan

Post autor: cacek66 » 16 lis 2011, 14:05

Witam, mam problem z moją audi a mianowicie przy porannym odpalaniu silnik odpala i po chwili przechodzi w tyb awaryjny (to automat więc jechać się za bardzo nie da) w czasie pracy silnika przez chwilę słychać dźwięk silnika taki jak przy logowaniu 004BS jak jest na EARLY i zaraz przestaje. po kilku odpaleniach (2-3)już jest dobrze i nie ma trybu awaryjnego. Pojawia się błąd 550. Kąt wtrysku przestawiałem już z -1 na 0 potem na -2 teraz nawet na +1 i jest tak samo z rana i po ok. 8 godz. postoju. Czy to będzie coś z pompą - nastawnik? jak to sprawdzić? wieczorem wstawię logi 004 ale na rozgrzanym silniku jest ok.
Lepiej mieć Parkinsona i ... trochę wylać
niż Alzheimera i ... zapomnieć się napić !

blanwinder
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 22 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: dzierżoniów

Post autor: blanwinder » 16 lis 2011, 20:33

cacek66nie chcę cie straszyć ale dwa i pól roku temu miałem ten sam problem.
skrzynia weszła w tryb awaryjny .Po ponownym uruchomieniu silnika było wszystko o.k.
ale za jakiś czas znowu to samo .Z moim pechem i do tego samochodu byłem zagranicą (nie będę się rozpisywał ale w serwisie audi w szwecji pracują chyba same debile )
Do rzeczy ; w trybie awaryjnym zrobiłem ponad 1000 kilometrów wszystkie próby ustawienia kąta wtrysku nie powiodły się więc musiałem oddać pompę do serwisu Boscha koło Wrocławia.
Wymiana tłoczka ,sterownika i kalibracja koszt 3000 złotych <zalamka> pełny full wypas ogólny koszt awarii 6000 zł .Szukałem używanej pompy ponad 2.5 tyś gwarancja rozruchowa nie chciałem ryzykować ale teraz żałuję . Po 50.000 km około żle pali na ciepłym silniku <zalamka> .
Tak że życzę powodzenia <okok>
Zapomniałem dodać że tankuję w polsce verve za granicą na shell najleprze paliwo i tak lipa szok
blanwinder

cacek66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 263
Rejestracja: 05 maja 2009, 19:22
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: cacek66 » 16 lis 2011, 20:45

blanwinder pisze:Wymiana tłoczka ,sterownika i kalibracja koszt 3000 złotych pełny full wypas ogólny koszt awarii 6000
o kurde to straszne jakieś koszty.
U mnie na razie jest to tylko po dłuższym postoju i rano. W logowaniu 004BS co ciekawe ładnie się przestawia ale też tak mi się wydaje że bez wizyty w boschu się chyba nie obejdzie. <beczy>
Lepiej mieć Parkinsona i ... trochę wylać
niż Alzheimera i ... zapomnieć się napić !

blanwinder
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 22 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: dzierżoniów

Post autor: blanwinder » 16 lis 2011, 20:59

http://moto.allegro.pl/listing.php/sear ... gory=19409
tu masz link jak coś.Mam nadzieję że ceny troszkę spadły
blanwinder

cacek66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 263
Rejestracja: 05 maja 2009, 19:22
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: cacek66 » 18 lis 2011, 08:20

a czy nie da się jakoś jeszcze tego odratować nie wiem kuracja mixolem czy jakiś dodatek do paliwa skoro po ok 3 min po odpaleniu jest już ok? i jeszcze jedno co lepiej zrobić ją w serwisie bosch czy kupić używaną. Wiem, że używka to ryzyko ale pewnie za połowe kasy co naprawa by wyrwał gdzieś może.
Lepiej mieć Parkinsona i ... trochę wylać
niż Alzheimera i ... zapomnieć się napić !

cacek66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 263
Rejestracja: 05 maja 2009, 19:22
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: cacek66 » 18 lis 2011, 15:59

Piotruś pisze:Słowem - kluczem do naprawy jest szanujący swoich klientów serwis Bosch'a, a nie od razu wizja kosmicznych wydatków ...
dzięki bardzo za odpowiedzi. Tak zrobię że zawiozę pompe do naprawy póki jest jeszcze nie za późno. Napiszę co było. Dzięki.
Lepiej mieć Parkinsona i ... trochę wylać
niż Alzheimera i ... zapomnieć się napić !

blanwinder
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 22 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: dzierżoniów

Post autor: blanwinder » 20 lis 2011, 00:33

cacek66Jeżeli masz blisko do serwisu i jesteś w stanie tam dojechać samochodem .To radził bym Ci nie zawozić samej pompy.Zostaw auto w serwisie niech sami zdemontują ,sprawdzą i zamontują. Zaoszczędzisz w razie co.Zawiozłem samą pompę i po pół roku walnął sterownik na gwarancji.Ale koszty demontażu i montażu musiałem pokryć jeszcze raz bo wcześniej zawiozłem samą pompę <uoee> .Jeszcze nie chcieli odnotować na fakturze wymianę nowego sterownika ,ale wybiłem im to z głowy <lol>
blanwinder

cacek66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 263
Rejestracja: 05 maja 2009, 19:22
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: cacek66 » 23 lis 2011, 20:36

Witam, na razie czekam na termin u pompiarza a tu poprawa (może to zbieg okoliczności) ale tydzień temu w dolałem do paliwa dodatek do czyszczenia układów wtryskowych oraz przy przestawionym kącie wtrysku na ok +0,2 - 0,4 pali generalnie lepiej po ponad tygodniu od wczoraj rano nie wchodzi w tryb awaryjny już 2 dzień <szok> . Dzisiaj przestawiłem kąt na -0,2 0.4 i zobaczęjeszcze jutro. Nie wiem co o tym myśleć. Czyżby cud czy tylko chwilowe przepchnięcie-przeczyszczenie tłoczka. Ciekawe co będzie jutro rano. Oczywiście napiszę. :)
Lepiej mieć Parkinsona i ... trochę wylać
niż Alzheimera i ... zapomnieć się napić !

Awatar użytkownika
Jarecki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 896
Rejestracja: 03 mar 2008, 07:26
Imię: Henryk
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Post autor: Jarecki » 24 lis 2011, 11:59

cacek66, i jak <mysli> bo z ciekawoscia sledze temat :)
AUDI jest jak Media Markt - nie dla Idiotów :D
Forum Audi nie tylko A6. ;)

cacek66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 263
Rejestracja: 05 maja 2009, 19:22
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: cacek66 » 24 lis 2011, 16:59

właśnie wróciłem z przejażdzki. Rano tzn. ok 10 jak wsiadłem odpalam <cwaniak> i .. <szok> wszystko oki. może tak mi się wydaje, że jak kąt wtrysku był na +0,2-0.4 to lepiej zapalał tak tyk i już ale teraz też było dobrze powiedzmy pół sekundy dłużej ale odpalił od razu i nic, żadnego trybu awaryjnego. Zapomniałem dopisać jeszcze wcześniej, że przed i po zastosowaniu tego dodatku trochę audiolke pogoniłem tak do 4tys na każdym biegu no do 3-go powiedzmy bo szybciej się już nie dało jechać. Teraz też jeszcze jak mam gdzie to gaz w podłoge i zobaczymy co czas pokaże. No i teraz to już sam nie wiem co robić :( Zobaczę jeszcze pare dni zrobię logi i zobaczymy.
Lepiej mieć Parkinsona i ... trochę wylać
niż Alzheimera i ... zapomnieć się napić !

blanwinder
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 22 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: dzierżoniów

Post autor: blanwinder » 24 lis 2011, 19:21

Jak dla mnie to nic już nie rób .Nie pchaj się w koszta,nie szukaj dziury w całym . U mnie każde położenie w "D" kończyło się AT . Czas okaże czy z pompą coś jest nie tak . :>
blanwinder

cacek66
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 263
Rejestracja: 05 maja 2009, 19:22
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: cacek66 » 27 lis 2011, 20:22

A więc na razie chyba daruję sobie regenerację pompy bo jak już pisałem od wtorku zero błędu 550 i brak trybu awaryjnego. Oczywiście mixola będę dolewał dalej w sumie to chyba przed tą awarią to ze trzy tankowaniwa nie dolewałem i nie przekraczała 2,5 tys obrotó ze względów ekonomicznych <bezradny> ale teraz to przynajmniej raz w tygodniu będę ją odmulał bo niestety moim zdaniem niskie obroty silnika gorzej chyba wpływają niż wysokie
Lepiej mieć Parkinsona i ... trochę wylać
niż Alzheimera i ... zapomnieć się napić !

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga