Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ INNY] AUDI A6 2,5 TDI problem z ESP i ABS tryb awaryjny

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
lukasz6021
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2011, 18:37
Lokalizacja: KŁODZKO

[ INNY] AUDI A6 2,5 TDI problem z ESP i ABS tryb awaryjny

Post autor: lukasz6021 » 17 lis 2011, 19:08

Witam
Mam problem z załączającym się trybem awaryjnym ,mianowicie padła mi pompa i została wysłana do regeneracji. Po zamontowaniu jej do auta wszystko było ok, po dwóch dniach zaświeciło się jednocześnie Kontrola trakcji i ABS jednocześnie włączył sie tryb awaryjny. Tryb awaryjny gaśnie po dodaniu gazu(oczywiście zajmuje to chwile) a po jakiejś chwili znowu sie pojawia.Martwie się że to może skrzynia(automat tiptronic).Czy ktoś może miał ten problem, proszę o pomoc w tej sprawie. :)

Awatar użytkownika
Bedlam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Bedlam » 17 lis 2011, 19:37

Trochę ciekawostek. Podłączałem coś elektronicznego do auta i po tym miałem właśnie taki sam problem. W grę wchodził padający bezpiecznik, to co z tymi funkcjami związane zapisane w instrukcji samochodu... lub błąd przy podłączaniu owego elektronicznego urządzenia. Uparłem się, że to ostatnie, ale jednak po rozmowie z osobą się tym zajmującą odpuściłem. Po jakimś czasie wymieniłem żarówkę w lampie bo ciągle mrugała, aż zgasła i... kuźwa przeszło!!! Podobno jakoś jest to podłączone i zsynchronizowane z komputerem, że taki przypadek jak padający bezpiecznik, przepalona żarówka świateł stopu i w moim przypadku żarówka świateł mijania powoduje wyświetlanie tego "rzekomego" problemu. Dodam, że jest to idiotyzm, bo o ile wyświetlanie ESP oznacza że działa, o tyle wyświetlenie abs oznacza że abs nie działa, a abs esp nie działają obydwa. Szukałem dużo na necie i znalazłem takie same przypadki jak moje i po wymianie się uspokoiło. Do tego dodam, że kontrolki zapalały się i czasem gasły po przygazowaniu, innym razem po którymś kolejnym uruchomieniu samochodu... morał: nie koniecznie jest to związane z wymianą pompy. Sprawdź to co napisałem i poszukaj o tym dokładniej na necie. Ten problem mnie długo męczył, napsuł nerwów i nikt nie wiedział o co chodzi. Mam nadzieję, że mi się to już nie powtórzy, a miało miejsce właśnie zeszłej zimy.
p.s. na marginesie podpinany kilka razy nie pokazywał żadnego błędu prócz padającej żarówki i własnie abs esp, kasowanie nic nie dawało
Jeśli Ci pomogłem nie wciskaj "pomógł", po prostu Ty pomóż następnym razem <okok>

lukasz6021
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2011, 18:37
Lokalizacja: KŁODZKO

Post autor: lukasz6021 » 17 lis 2011, 20:04

odstawiłem dzisiaj moją perełke do warsztatu, jutro bede wiedzial cos wiecej co dalej z tym problemem. <zalamka>

Awatar użytkownika
Bedlam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Bedlam » 17 lis 2011, 20:09

Mam nadzieję, że Ci problem szybko znajdą. Ja byłem z tym u kilku mechaników, w tym u swojego znajomego i wszyscy rozłożyli ręce bo sprawdzali i nie mogli dojść. U mnie to była taka głupota, nie spodziewałem się że coś takiego może w ogóle być powiązane. Pozdrawiam
Jeśli Ci pomogłem nie wciskaj "pomógł", po prostu Ty pomóż następnym razem <okok>

falco
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 142
Rejestracja: 07 mar 2009, 11:25
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: falco » 17 lis 2011, 21:59

Sprawdzałeś wtyczkę od przepływomierza?
Lużna lub rozłączona również wygeneruje zapalenie się kontrolek ABS,ESP oraz tryb awaryjny.

lukasz6021
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2011, 18:37
Lokalizacja: KŁODZKO

Post autor: lukasz6021 » 18 lis 2011, 16:56

dzisiaj odebrałem autko z warsztatu, przyczyną tego wszystkiego była pompa, zły kąt wtrysku. teraz jest tak jak powinno <radocha>

lukasz6021
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2011, 18:37
Lokalizacja: KŁODZKO

Post autor: lukasz6021 » 18 lis 2011, 16:57

Dziękuje wszystkim za rady ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga