Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Przerejestrowanie samochodu na Ojca. Możliwe?

Wszystko związane z ubezpieczeniem naszych aut. AC, OC, NW, wypadki, stłuczki, odszkodowania itp.
Awatar użytkownika
emcetdbc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 31 maja 2011, 22:15
Lokalizacja: Poznań

Przerejestrowanie samochodu na Ojca. Możliwe?

Post autor: emcetdbc » 16 lis 2011, 21:10

Witam.
Chce przerejestrować auto na ojca żeby mieć zniżki. (niestety OC na mnie 2200zl bez nw i ac)
Auto mam od maja zarejestrowane na siebie.
Czy jest to teraz możliwe żeby ojciec był właścicielem a ja współwłaścicielem??

Wiem głupi błąd mogłem od początku tak zrobić ;/

Prosiłbym krok po kroku co mam zrobić i jakie koszty mnie czekają

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 16 lis 2011, 22:12

emcetdbc,kolego tutaj znajdziesz odpowiedź http://auto.wieszjak.pl/zakup-rejestrac ... chodu.html pozdrawiam.

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 16 lis 2011, 22:27

emcetdbc pisze:Prosiłbym krok po kroku co mam zrobić i jakie koszty mnie czekają
nieee no, jeszcze moze za rączke poprowadzic?
bierzesz telefon, dzwonisz do swojego wydzialu komunikacji i zadajesz pytanie i ci powiedza co potrzeba.
ew. idziesz do wydzialu do informacji i to samo.

wpisz w google, zaoszczedzisz sobie i nam czasu.

Awatar użytkownika
emcetdbc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 77
Rejestracja: 31 maja 2011, 22:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: emcetdbc » 17 lis 2011, 07:40

@marekwroc
Nie wiem czy wiesz ale właśnie to tego służy forum żeby pytać. Daruj sobie ironie.
Chyba że ja też mam być ironiczny jak założysz posty które dla mnie będą oczywiscte

@Daniel

Dzięki, chodziło mi też o to czy jeżeli kwota darowizny jest większa niż 9637zł to będzie trzeba płacić jakiś podatek??
Dodam że jest to pierwsza grupa OJCIEC - SYN

Artur24kk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 179
Rejestracja: 01 lip 2008, 14:13
Lokalizacja: Gl/śląskie

Post autor: Artur24kk » 17 lis 2011, 10:29

Jak przerejesterujesz samochód na ojca ... a Ty będziesz współwłaścicielem to i tak będzie podobna kwota do zapłaty ... bo nic nie da to że ojciec za pewne ma 60 % zniżki bo zniżki na Ciebie nie przejda ... jeżeli odsprzedasz auto ojcu i tylko on bedize właścicielem to sie opłaci bo wtedy zapłaci kilka stówek za ubezpieczenie ... ale jak bedziecie obaj to ojciec dostanie zwyzke za Twój wiek i 0 zniżek ... bo pewnie tyle posiadasz ... wiem bo ubezpieczam samochody ;)

Awatar użytkownika
siwydym
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 08 cze 2010, 22:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: siwydym » 17 lis 2011, 11:17

Artur24kk pisze:Jak przerejesterujesz samochód na ojca ... a Ty będziesz współwłaścicielem to i tak będzie podobna kwota do zapłaty ... bo nic nie da to że ojciec za pewne ma 60 % zniżki bo zniżki na Ciebie nie przejda ... jeżeli odsprzedasz auto ojcu i tylko on bedize właścicielem to sie opłaci bo wtedy zapłaci kilka stówek za ubezpieczenie ... ale jak bedziecie obaj to ojciec dostanie zwyzke za Twój wiek i 0 zniżek ... bo pewnie tyle posiadasz ... wiem bo ubezpieczam samochody ;)
Ja mam współwłaściciela, który ma 60% zniżki i w ubezpieczalni (PZU) mam zniżkę 60%.
...pamiętam, nie zapomnę...

daniel1997

Post autor: daniel1997 » 17 lis 2011, 11:30

Witam tak jak kolega siwydym, pisze, tak jest sam to przerabiałem.

poldek1989
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 05 lip 2011, 15:56
Imię: Dominik
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: poldek1989 » 17 lis 2011, 12:26

JA mam wspołwłasciciela który ma 60% zniżek ja zkoleji ze względu na wiek mam 40% zwyżek no i jest lipa. I tak ma byc do ok 25-27 roku zycia dopiero później nie będe miał zwyżek. Sama kobitka w ubezpieczalniani radziła przepisać auto na ojca a dopisać sie do ubezpieczenia skuterka brata. Teraz płace 1200 rok a jakby było tylko na ojca to połowa tego.
07.2011-07-2018 A6C5 1.9TDI 110KM <brawo>
07.2019-12.2020 Avensis T27 2.0 126KM
01.2021- obecnie A6C7 2.0 ULTRA 190KM

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 17 lis 2011, 15:47

W urzędzie skarbowym robisz darowiznę... płacisz podatek ale tylko od różnicy pomiedzy wartością auta a kwotą wolną od opodatkowania. Trzeba się tylko liczyć ze zwyżką za wiek, tak więc przelicz to.

To jest szczególnie dobre gdy masz np. 18 lat i nie masz jeszcze swojego auta to wtedy takie współwłaścicielstwo pomaga nagromadzić sobie już zniżki, w przypadku gdy kupisz swoje auto za parę lat. Oczywiście w takim wypadku właściciel zapłaci więcej niż bez Ciebie ze wzgledu na zwyżkę za wiek...

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 17 lis 2011, 17:12

emcetdbc pisze:@marekwroc
Nie wiem czy wiesz ale właśnie to tego służy forum żeby pytać. Daruj sobie ironie.
Chyba że ja też mam być ironiczny jak założysz posty które dla mnie będą oczywiscte
chodzi o to, ze nawet w google nie wpisales - ja to zrobilem i znalazlem "przepis ze skladnikami" i nie potrzeba do tego prowadzenia krok po kroku jak male dziecko.

robisz umowe kupna sprzedazy czesci % samochodu, idziesz z takimi umowami do urzedu i rejestrujesz auto na siebie i ojca. nic nie placisz (do US) poza wydzialem komunikacji za rejestracje, auto masz na dwoje. cala filozofia.

EDIT: zapomnialem dodac, ze oczywiscie chodzi o sprzedaz tej częsci ojcu.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2011, 22:07 przez _Marek_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bedlam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Bedlam » 17 lis 2011, 18:41

To chyba zależy od regionu w takim razie... ja jak miałem golfa to jako współwłasność i żałuję. Zniżki naliczały mi się tylko jakieś marne i do tego jak się auta pozbyłem krótki termin ważności... szybko przepadły!!!! Teraz mam auto na siebie i to w PZU!!! i płacę 1300 zł więc nie wiem skąd Ty za to auto tyle wyciągnąłeś nawet jak na 2,5 ale za to masz starsze. Do tego zniżki naliczają mi już normalnie i na szczęście brak zwyżek do tego warto dokupić mini ac za bodaj 250 zł tylko od kradzieży plus 50 zł ubezpieczenie za szyby i gitara. A to wszystko wychodzi 1600 taki pakiet. Pozdrawiam
Jeśli Ci pomogłem nie wciskaj "pomógł", po prostu Ty pomóż następnym razem <okok>

_Marek_

Post autor: _Marek_ » 17 lis 2011, 22:11

Bedlam pisze:Teraz mam auto na siebie i to w PZU!!! i płacę 1300 zł więc nie wiem skąd Ty za to auto tyle wyciągnąłeś nawet jak na 2,5 ale za to masz starsze. Do tego zniżki naliczają mi już normalnie i na szczęście brak zwyżek
musze cie zmartwic, jesli masz mniej niz 25 lat to na milion procent naliczyli ci zwyzke za wiek, w przypadku pzu jest to bodajze 30%. zreszta sama liczba 1300 zl mowi o zwyzkach.

Awatar użytkownika
Bedlam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Bedlam » 18 lis 2011, 14:23

Kolego mam 26 lat i zwyżek nie mam ;) silnik poniżej 2.0 więc i tak mniej płacę, ale wiek auta nadrabia, mimo że w rzeczywistości nie jest wcale młode
Jeśli Ci pomogłem nie wciskaj "pomógł", po prostu Ty pomóż następnym razem <okok>

Cin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 348
Rejestracja: 01 sie 2009, 19:19
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: LLB, SK, WA

Post autor: Cin » 18 lis 2011, 14:47

Sa firmy gdzie prawdopodobnie nie ma zwyżek za wiek, poszukaj w necie a znajdziesz. Nie wiem ile w tym prawdy wystarczy zrobić kilka kalkulacji w ubezpieczalniach direct.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bedlam
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Bedlam » 18 lis 2011, 15:22

Chyba w axa gdzieś nie było, ale za to ponoć nie zmieniają wysokości składki... czyli potem o zniżkach można zapomnieć. Bez sensu
Jeśli Ci pomogłem nie wciskaj "pomógł", po prostu Ty pomóż następnym razem <okok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga