Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] automat... zablokowało przez pewien czas na biegu

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
p_bo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 13 cze 2010, 14:24
Lokalizacja: pomorskie

[A6 C4] automat... zablokowało przez pewien czas na biegu

Post autor: p_bo » 09 lis 2011, 19:44

Witam.
Dziś podczas jazdy małymi serpentynkami, moja skrzynia (4biegi aut.) zaczeła głupieć. Wyglądało to tak że przez pewien czas nie miała ochoty przerzucić na najwyższy bieg.. nie ważne od prędkości czy to 60- tak jak powinna czy przy przeciągnięciu do 100km/h.
Po walnięciu w pedałgazu zredukował do dwójki i znów później nie chciał dawć do góry, a jak już się zdecydował to tylko o jeden bieg. Po zgaszeniu motoru, problem znikł. Nie wiem czy nie jestem przewrażliwiony, ale w czym może siedzieć problem... czyżby się mój automacik kończył?
Audi A6 C4
Lexus RX300
Subaru Legacy IV H6
Citroen C4 Grand Picasso

piotrek24dm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 456
Rejestracja: 06 sie 2011, 09:01
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Króżewniki

Post autor: piotrek24dm » 09 lis 2011, 20:54

Raczej normalne skoro jechałeś pod serpentyny. U mnie jadąc pod górkę także przeciąga biegi w zależności od wciśnięcia pedału przyspieszenia. Dopiero jak pojadę chwilę po równej drodze skrzynia zmienia bieg. Może nie aż tak jak u Ciebie ale zważywszy na skrzynię biegów starej konstrukcji i małą moc auta to całkiem możliwe. Czasami może tak się zdarzyć. Sprawdź też jak tam ciśnienie w oponach też może mieć na to wpływ.
Piotrku... spójrz, to jest naprawdę proste z ustawieniem profilu auta: nowosci-i-komunikaty/poprawki-nowe-foru ... 00518.html

p_bo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 54
Rejestracja: 13 cze 2010, 14:24
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: p_bo » 09 lis 2011, 22:59

No akurat tą trase i podobne śmigam przynajmniej raz w tygodniu i tak się nie zachowuje, ogólnie znam te autko i pracę tej skrzyni ( jeżdżę nią dwa latka), więc to nie wina krętej drogi.
Oponki też nie bo akurat parę dni wstecz sprawdzałem ciśnienie. Narazie nic się takiego nie dzieje więc pojeżdżę i zobaczę, jak znów coś się będzie działo to będę szukał. Chyba że jeszcze jakieś inne sugestie?
Audi A6 C4
Lexus RX300
Subaru Legacy IV H6
Citroen C4 Grand Picasso

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga