Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Nie równa praca silnika

Wszystko co dotyczy benzynowych A6/A7, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu.
ODPOWIEDZ
wodzu997
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2011, 23:25
Lokalizacja: Zadzim

Nie równa praca silnika

Post autor: wodzu997 » 05 lis 2011, 23:42

Witajcie mam problem , przy odpalaniu rano gdy chodzi dmuchawa i ssanie silnik mi nie równo pracuje, jak tylko wyłącza się pompa wtórnego powietrza wszystko wraca do normy. Błędów nie ma żadnych, wymienione mam wtryskiwacze gazowe na nowe, parownik sprawdzony, nie puszcza gazu. ÂŚwiece nowe, zastanawiałem się nad kablami zapłonowymi, ale nie chce wydawać 400zł w ciemno, miał ktoś taki problem?

wodzu997
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2011, 23:25
Lokalizacja: Zadzim

Post autor: wodzu997 » 11 lis 2011, 12:46

Wymieniłem kable na NGK i jest dużo lepiej, ale rano spadają mi obroty aż czasem zgaśnie. Czy to może przepływka że źle podaje rano przez okokło 30s dane czy może przepustnica. Podpowiedzcie koledzy bo ja rozkładam ręce. Silnik teraz po wymianie kabli pracuje na wszystkie gary ale jest problem z tym falowaniem obrotów jak jest zimny. ECU nie ma błędów żadnych.

Forum Audi A7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1663
Rejestracja: 08 wrz 2009, 17:35
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 ARJ 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Forum Audi A7 » 11 lis 2011, 16:20

wodzu997,
Zrób test, w vagu wejdź w błędy i naciśnij kasuj nawet gdy nie będzie błędów. To spowoduje że wyzerujesz korekty i wtedy sprawdź jak będzie pracował po porannym odpaleniu.

wodzu997
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2011, 23:25
Lokalizacja: Zadzim

Post autor: wodzu997 » 13 lis 2011, 12:52

Wczoraj zauważyłem zależność, było poniżej 0 stopni na dworze, zapaliłem autko, nie załączyła się pompa wtórnego powietrza, i autko zapaliło równo jak nigdy. Może za słabo pompuje powietrze, (głośno chodzi ostatnio). Węże podciśnienia te cienkie wymieniałem ponad rok temu bo wtedy wywalało błędy tegoż systemu. Ale sprawdzę to kasowanie błędów bez błędów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga