Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] kontrolka oleju

Silniki benzynowe
Arti007
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 20 gru 2010, 21:34
Lokalizacja: Warszawa

[A6 C6] kontrolka oleju

Post autor: Arti007 » 20 paź 2011, 20:49

Witam,
mam pytanie dotyczące kontrolki oleju. Dzisiaj zapaliła mi się kontrolka z info aby sprawdzić poziom oleju. Po dwóch godzinach postoju sprawdzam olej i pokazuje stan jak na zdjęciu.
Obrazek

Miałem taką sytuację na początku roku zapalajacej się kontrolki i wymianiłem wtedy czujnik oleju w misce mimo że na Vag-u nie było żadnych błędów.
Wydaje mi się że przy takim stanie oleju kontrolka nie powinna sie zapalić.
Co może być jeszcze przyczyną zapalenia sie kontrolki ?

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 21 paź 2011, 08:44

Arti007, C6 są 'wrażliwe' na poziom podłoża, więc musisz mieć pewność, ze sprawdzasz na równym miejscu... Ja zawsze sprawdzam w garażu i nigdzie więcej bo wyniki zawsze inne... Może wzniesienie/nierówno było a Ty masz trochę poniżej połowy... moim zdaniem najlepiej mieć stan na 3/4... czyli coś w okolicach tych 2 kropek... Dolał bym oleju i monitorował temat...

coolmen77
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 527
Rejestracja: 24 kwie 2010, 06:17
Imię: Damian
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Post autor: coolmen77 » 21 paź 2011, 11:30

nie powinna się była zapalać przy normalnym stanie nawet przy sporych wzniesieniach
0x4B25A gdyby było tak jak piszesz to w górach niemal cały czas miałbyś kontrolkę oil min
ale teraz zaczyna się inny problem - pogoda się zmienia - niska temperatura, mgły, duża wilgotność
woda się skrapla i dostaje się w wiele miejsc i co z tym idzie mogą często pokazywać się takie błędy czujników, elektryki
nie wiem czy zważyliście ale jesienią czy też wczesną wiosną często wyją alarmy bez powodu - ja też to przerabiałem, włącznie z wizytami policji kiedy miałem starego renault
kontroluj stan na bieżąco
niestety nie wiem, gdzie dokładnie jest wtyka czujnika (nigdy nie musiałem jej szukać :) )ale warto zaglądnąć pod auto i popsikać ją płynem do zabezpieczania styków/usuwania wilgoci

0x4B25A

Post autor: 0x4B25A » 21 paź 2011, 11:59

coolmen77, pewnie trochę w tym prawdy jest... czujnik oleju jest w misce od spodu... ultradźwiękowy (przynajmniej u nas)... Ale tak czy inaczej dolał bym tego oleju...

Poza tym, w instrukcji jest napisane, że jeśli się jeździ po górach to trzba dać więcej oleju...

Awatar użytkownika
Adxs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 388
Rejestracja: 29 maja 2011, 19:56
Imię: Adam
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Kontakt:

Post autor: Adxs » 02 lis 2011, 08:06

Pamiętajcie też, że mała różnica na bagnecie to duża w misce...

P.S. Kto wymyślił w C6 czarne miarki olejowe na bagnecie :| ? No ja już nie rozumiem...
kontakt administratora:
Polecam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga