Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Pytanie o prędkościomierz i climatronic

Elektryka
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

[A6 C5] Pytanie o prędkościomierz i climatronic

Post autor: eneron » 12 lis 2008, 21:14

Mam dwa małe pytania.
Zauważyłem, że gdy np jade z prędkością np 30 km/h i ostro zahamuje i już auto stoi w miejscu wskazówka prędkościomierza opada wolniej niż zatrzymał się pojazd :shock: tzn pojazd już stoi a wskazówka dopiero opada :roll:

Drugie pytanie odnośnie cilmatronica tzn jak jest włączony tryb ECON i gdy ręcznie ustawimy np prędkość dmuchawy na 3 biegu to ta prędkość jest utrzymywana bez względu na prędkosć i temp wewnątrz, o ile nie zmieniamy temp guziczkami? Ostatnio zauważyłem, że tryb ECON działa jak AUTO :shock: tzn np gaszę silnik wieczorem i prędkość dmuchawy zostaje np na 2 biegu, odpalam rano i prędkość dmuchawy jest na 5 biegu :shock: a to wszystko dzieje sie w trybie ECON :shock:

Przedtem tego nie było. Dodam, że w trybie ECON klima nie działa a gdy włącze AUTO silnik zaczyna jakby ciut ciężej pracować.

Jak to jest u Was???
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: eneron » 13 lis 2008, 19:11

tzn ale ja mam klime wyąłczoną bo wciskam ręcznie guzik ECON i przy tym guziku seci dioda a prędkość dmuchawy potrafi sama się zmienić :roll:

Nie mam VAGa a zapewne VAGiem dało by sie zbadać co i jak ??
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: eneron » 13 lis 2008, 19:47

slavi16 pisze:Kolego :-)
Po pierwsze tryb ECON to tryb ekonomiczny dla oszczędności paliwa, w którym właściwie klima nie pracuje, a ogrzewanie i wentylacja są regulowane automatycznie.
Po drugie temperatura reguluje się automatycznie, bo przecież to klimatronik, a znakami + i - regulujesz nadmuch.
Po trzecie w trybie auto układ sam wszystkim steruje. ;-)

PS Ja też jeszcze nie mam Vaga (co muszę chyba nadrobić) a z pewnością da się nim wiele rzeczy sprawdzić (tak twierdzą posiadacze Vaga). <ok>
W trybie ECON klima jest całkowicie wyłączona, nawiewy działają jak np w Polonezie (taki tylko przykład) a co do regulowania nie są one automatycznie regulowane w trybie ECON bo gdy ustawię (mam tak zawsze ustawione) nadmuch tylko na przednią szybę to nic sie samoczynnie nie zmienia i dmucha tylko na szybę.

Co do regulacji temp samoczynnie to zgadzam sie ale tylko w przypadku pracy w trybie AUTO, lecz jesli mam włączony ECON to ja temp reguluje i jak włacze np 2 bieg dmuchawy to do tej pory tak było, że drugi bieg był i już a teraz potrafi dmuchawa sama przypieszyć i zwolnic w RęCZNIE WYBRANYM TRYBIE ECON ??

Jak to z tym jest?? To chyba nie jest normalne?

A co do VAGa to musze najpierw kupić lapka jakiegoś no albo ze 4 km przedłużacza i PCta wozić ze sobą <lol2>

<piwo>
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga