Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5] Opadająca podsufitówka po umyciu

Wnętrze
piotrekr79
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 08 lip 2009, 15:23
Lokalizacja: Zamość

Post autor: piotrekr79 » 26 lip 2009, 15:27

koledzy u brata w mazdzie problem opadającej podsófitki załatwił tapicer wstrzykiwał jakiś klej strzykawką z igła i pomogło i nie ma śladu ale co to był za klej to nie mam pojęcia ale trzyma już prawie drugi rok
Piotr

SindbadAkaMlody
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 16 wrz 2010, 23:06
Lokalizacja: Jawor / Wrocław / DLŚ

Post autor: SindbadAkaMlody » 19 sty 2011, 19:56

mawrick pisze:montaż samemu 40min do godziny mi zajęło i jest banalnie prosty
możesz (lub ktoś może) opisać dokładnie jak wygląda sprawa wymiany podsufitki i realny czas wymiany? Fajnie by było w godzinkę się wyrobić, ale trochę nie wierzę ;)
Sporty wodne to moje hobby!

axe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 744
Rejestracja: 13 paź 2008, 19:58
Imię: Robert
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: axe » 19 sty 2011, 21:25

yaro97 pisze:Witam, ja swoją wyprałem , porządnie namoczyłem i szorowałem szczotką teraz jest super jak nowa , tyle że po wszystkim wodę odciągnąłem odkurzaczem piorącym.
Widać, że można prać i nic się nie dzieje tylko trzeba odciągnąć wodę.
Polecam też (dobre) myjnie ręczne, kolega oddał swoje auto do prania i zrobili kawał dobrej roboty jego Passat wygląda jak nowy, zapłacił 200pln ale naprawdę warto jak się nie ma odkurzacza piorącego i odrobiny doświadczenia.
Ja prałem auta już trochę razy a nawet więcej i powiem wam że 200pln to wcale nie tak dużo , mi zajęło doprowadzenie do porządku wnętrza auta prawie 2 dni.
moja (jasna) byla 2x prana pioracym odkurzaczem i nic sie nie dzialo
--
Pełne ambiente QQ2
HeadUp KS1
Fotochrom 5SJ
Homelink VC1
Elektryczna pokrywa 4E7

Awatar użytkownika
blackberd
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 70
Rejestracja: 03 kwie 2008, 20:48
Lokalizacja: ślask Mikołów

Post autor: blackberd » 17 paź 2011, 02:37

co do podsufitki....tak się składa że praktycznie niema tygodnia bym jakiejś podsufitki nie czyścił podstawa to ocenić stan i zrobić próby,najczęściej zaczyna się "odklejać"w miejscach gdzie masz osłonki przeciw słoneczne i na zasłonie szyberdachu (jeśli jest) , jeśli w tych miejscach przesuwając dłonią po materiale widzisz że się choć troszkę marszczy odradzam czyszczeni.
Jeżeli już masz odklejoną to jedyna rada na dobry efekt to wymiana materiału. Zastanawiasz się dlaczego ,ponieważ problem polega na tym że podsufitka to materiał podklejony gąbka i ta gąbka jest klejona do sufitu i jeśli odkleiła by się gąbka od sufitu to wstrzykniesz kleju i powiedzmy było by dobrze ale to materiał odkleja się od gąbki i co byś nie wstrzyknął to ci "przebije" przez materiał i będzie plama.
Jeśli chodzi o czyszczenie to mam klientów którzy dwa razy w roku dają auto do prania i nic się nie dzieje jeśli to robi się z głową.Zazwyczaj (pomijając głupotę czyszczącego)sufity spadają "ze starości" (a na to ma wpływ temperatura między innymi)prawda jest taka że często już sie ledwo trzyma a po zmoczeni materiał robi sie cięższy i mamy problem.Były też autka w których podobno
przez ekologie użyto klejów wodnych ale to na szczęście rzadkość i w żadnym Audi nie spotkałem dotychczas ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga