Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] Navi + Bose = po przekodowaniu zero reakcji BOSE

Car Audio
ODPOWIEDZ
djkrysztof
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 24 cze 2010, 20:07
Lokalizacja: Warszawa / Wieluń

[ A6 C5] Navi + Bose = po przekodowaniu zero reakcji BOSE

Post autor: djkrysztof » 12 paź 2011, 00:41

Witam,
Mam taki problem, posiadam na pokładzie navigation plus non dx (nie ma paska od volume).
Z tyłu radia są 4 kostki.
- 2 x iso (brązowa i czarna)
- 1 x mini iso długa - w niej jest już line out,zmieniarka i coś jeszcze
- 1 x czerwona kostka w ogóle nie pasująca do żadnego gniazda w navi.
Natomiast w navi mam jedno gniazdo wolne wyczytałem na forum że tam podłącza się chyba CAN sygnał gala itp. Niestety nie widzę w środku żadnej takiej wtyczki czy to oznacza że nie mam czegoś takiego ? - czy można zaopatrzyć się w jakiś adapter. Auto pochodzi z 2001 roku wer. USA.
To w sumie chyba najmniejszy problem.

DUÂŻY PROBLEM TO :

Posiadam również system BOSE z którego bardzo chciałbym korzystać...
Przed aktywacją na bose (nie pamiętam jaki był kod) grał ; przód 2 dolne głośniki 2 górne głośniki i takie 2 głośniki które są na słupkach między drzwiami do tego sub.

Po aktywacji na bose - aktualnie kod 00017
Gra tylko przód 2 x doł i 2 x góra + subwoofer. Nie grają te głośniczki w słupkach, nie gra w ogóle tył.
Dodam że jak przekręcam potencjometr głosu na max to nie gra to porywająca (na pograniczu przesteru) mam wrażenie tak jakby w ogóle bose nie reagowało.
Odłączyłem później wszystkie kostki i podłączyłem tylko tą mini iso z lie out i iso zasilającą.
Kodowanie 00017 gra tak samo, BA zrobiłem kodowanie 00000 - TAK SAMO.
Co to może być, gdzie szukać przyczyny ??

Bardzo proszę o pomoc kolegów.
Może censored coś pomoże bo widzę że kolega ma spore pojęcie do takich systemów.

Wydaję mi się że gdyby ten bose był aktywny to sam przód i ten sub by już fajnie grał (głośno i soczyście) a tak gra tylko czysto.

Pozdrawiam

djkrysztof
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 24 cze 2010, 20:07
Lokalizacja: Warszawa / Wieluń

Post autor: djkrysztof » 12 paź 2011, 19:22

Dzięki za odpowiedź,
Właśnie sprawdziłem i kurcze nie ma głośników z tyłu w drzwiach na dole, na górze nie mam jak sprawdzić. Jak w ogóle dostać się w miejsca gdzie powinny być głośniki ?- nie chcę niczego uszkodzić i połamać.
Te 2 głośniki w słupkach między drzwiami - dzisiaj już doszedłem gra tylko jeden od strony kierowcy - jest to głośnik do telefonu i jest od podłączony i tylko on w kostce iso jako wyjście na głośniki przód.

Reasumując = podłączone mam tylko zasilanie i tylko wyjście line out - kodowanie 00016 gra tylko przód i sub. Czy jak dołożę głośniki z tyłu to te z przodu i sub zagrają lepiej ?
Bo ten sub. to tak gra jakby chciał a nie mógł, podobnie przód ?

[ Dodano: 2011-10-13, 21:08 ]
Dzisiaj zdemontowałem te boczki, poradziłem sobie 2 śrubki po bokach i do góry.
Okazało się że nie ma w ogóle głośników <szok> poprzedni właściciel chyba je opędzlował. Szkoda. Teraz tak , chce sobie włożyć oryginalne bose w dół i w górę ale jest kolejny problem... Na dole jest taka kostka z 3 pinami ale są 2 przewody więc pewnie do głośnika, natomiast na górze do głośnika wysokotonowego nie widzę nigdzie przewodów. Gdzie ich szukać ?
1. Czy jak podłącze już te głośniki z tyłu to ten przód zagra mocniej ?
2. Czy jak podłącze te głośniki to subwoofer zagra mocniej bo narazie to jest taka popierdułka http://poradnik.telewizor.eu/schematy.php
3. W związku że temat BOSE - kupiłem zmieniarkę. podłączyłem pod ten okrągły kabel 13pin i na navi pisze CD Error a zmieniarka nie wydaje żadnych dźwięków. Nie reaguje na przycisk eject. Czy jest ona uszkodzona ? Sprzedający zapewniał że sprawna i pochodzi z a6 c5 1.8 T.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga