Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] brak mocy turbo

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
dan301
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2011, 19:40
Lokalizacja: zachodniopomorskie

[A6 C4] brak mocy turbo

Post autor: dan301 » 27 wrz 2011, 20:31

Witam kolegów jestem nowy ale a6 posiadam 3 lata . Do silnika 1,9tdi auto 97r nie miałem zastrzeżeń ale od jakiegoś czasu spadło mu przyśpieszanie :| a teraz całkiem jak by turbo nie było poczytałem troszkę wyczyściłem Przepływomierz i nic ale po wypięciu wtyku auto dostało mocy nie takiej jak normalnie ale sie ucieszyłem że już blisko na pierwszych 3-ech biegach ok potem słabiej lecz po włączeniu na nowo wtyku po 100m auto na 3 minuty jak nowe aż sie zdziwiłem że taka moc potem znowu nic i tak to trwa nie słysze świstu turbiny tylko klekocze jak to ropniaczek . Podłączyłem go pod polski vag 4,5 bo taki posiadam ale pojęcia 0 błąd jedyny tylko po wypięciu wtyku przepływki prosze niech ktoś podpowie co mam dalej robić ?? z góry dziękuje i pozdrawiam

afro89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 13 kwie 2011, 14:42
Lokalizacja: Warszowice k. Żor

Post autor: afro89 » 27 wrz 2011, 20:39

Sprawdź bloki pomiarowe. Przepływkę sprawdzisz w 3 bloku. 1miejsce to prędkość obrot silnika, 2 miejsce to teoretyczna masa powietrza pobranego, 3 miejsce rzeczywista masa powietrza pobranego (2 i 3 pozycję porównujesz) 4 pozycja jest z EGR.

dan301
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 27 wrz 2011, 19:40
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: dan301 » 27 wrz 2011, 20:50

Witam kolego afro89 ! czyli tam gdzie o ile dobrze pamiętam jest miejsce do wpisania bloku wpisuje 3 i zerkam czy 2 i 3 mają tą samą wartość ?? oczywiście dzięki bardzo za tak szybką odpowiedz pozdrowienia Daniel

[ Dodano: 2011-09-27, 21:11 ]
Kolego afro89 w bloku 3 mam : obroty silnika,napięcie akumulatora,temperature silnika i temperature zasysanego powietrza ale w bloku 4 mam otwarcie przepustnicy , ilość powietrza na wolnych obrotach (N lub P) , ilość powietrza na wolnych obrotach na biegu oraz sygnał stanu czy chodzi o blok 4?? poza tym nic innego jeszcze gdzieś temperatura powietrza była 16 bloków ma ten program nic innego nie widziałem pozdro. Daniel

[ Dodano: 2011-09-29, 21:12 ]
Witam Koledzy tak czytam i czytam zastanawiam się i zastanawiam i wychodzi że mogę mieć problem z przepływką samochód muł klekocze jak traktor prędkości w granicach 100 110 km/h kiedy wciskam gaz do końca nic ale delikatnie puszczając (na każdym biegu ) auto troszkę chce przyśpieszyć ale minimalnie po odpięciu wtyku przepływki pierwsze 3 biegi idzie dobrze 4 i 5 bieg gorzej ale zawsze coś i teraz jeszcze pytanie zanim ktoś podpowie jak i co sprawdzić czy z wypiętym wtykiem przepływki nic się nie posypie ?? auto musi na razie jezdzić z góry dzięki za podpowiedzi pozdrawiam Daniel

[ Dodano: 2011-09-30, 00:09 ]
Witam udało mi się odpalić vag com po angielsku ni w ząb nie znam tego murzyńskiego języka ale udało mi się sprawdzić błędy więc :2 Faults Found:

00553 - Mass Air Flow Sensor (G70)

31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent

00553 - Mass Air Flow Sensor (G70)

31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent

01237 - Shareware Version. To Decode all DTCs

31-00 - Please Register/Activate przepływke wypinałem sam ;) nie rozumiem tego więc prosze o przetłumaczenie na polski ;) jutro będe próbował robić logi dziś silnik był zimny i już za puzno wiem że ma być blok 3 tylko nie wiem gdzie mi sie to zapisuje w folderze log mam błędy zapisane jeżeli ktoś ma chęć coś podpowiedzieć bardzo prostymi słowami to prosze o pomoc dziękuje i pozdrawiam Daniel

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga