Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5] sposób na wymiane czujnika

Elektryka
ODPOWIEDZ
karol_srem
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 18 cze 2011, 18:35
Lokalizacja: śrem wlkp

[ A6 C5] sposób na wymiane czujnika

Post autor: karol_srem » 20 wrz 2011, 20:40

witam ma ktos jakiś patent na to jak wymienić czujnik temperatury oleju bo mi padł z rysunku wynika że jest on wkręcony z przodu silnika gdzieś między dwoma kołami pasowymi rozrządu a więc dostep do niego jest katastroficzny i neiwiem jak sie do tego zabrać..... prosze też niemylić tego czujnika z czujnikiem poziomu oleju który jest w misce olejowej bo widzę że niektórzy mylą te dwie sprawy dodam jeszcze że chodzi o motor 2.4 V6 prosze o wasze sugestie w tej sprawie....

Killer71
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 241
Rejestracja: 18 sie 2010, 09:22
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Killer71 » 22 wrz 2011, 09:29

Cześć, możesz go wymienić dopiero podczas zmiany rozrządu - trzeba zrzucić przedni pas i rozrząd. Podpinałeś VAGa i robiłeś test instrumentów analogowych? Może się okazać, że czujnik jest OK, tylko padł Ci zegar, tak jak u mnie...
Jeżdżę bez tego wskazania od roku i nic się nie dzieje - przecież w innych furach tego nie ma i jest OK:)
Moje Kochanie:)

Killer71
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 241
Rejestracja: 18 sie 2010, 09:22
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Killer71 » 27 wrz 2011, 14:25

U mnie jest pomiędzy kołami od rozrządu... Mechanik specjalnie czekał przy wymianie rozrządu ze zrzuconym pasem i chłodnicą pół dnia, bo czujnik jechał kurierem i była szansa go wymienić. Niestety nie dojechał i wieczorem poskładał furę do kupy, bo na rano ją potrzebowałem:)
Moje Kochanie:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga