Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] Trzęsie podczas jazdy

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
roki863
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:57
Lokalizacja: Radom

[ A6 C6] Trzęsie podczas jazdy

Post autor: roki863 » 04 wrz 2011, 19:24

Panowie taki problem:Powyżej 120km/h zaczyna delikatnie trząść autem,jak by koła były nie wyważone.Koła 4razy wyważane w różnych zakładach.Opony nokian 205/60/16 po jednym sezonie.Zawieszenie sprawdzane wszystko sztywno i bez luzów.Czuć jak by trzęsło tyłem,kierownica nie drży.Koła przekładałem,zarówno na stalowe zimowe jak i od znajmego na inne alufelgi.Ciągle to samo.
Ktoś mi podpowiedział że tarcze z tyłu...tarcze w dobrym stanie ale...podczas zaciągania ręcznego jak kończy ręczny zaciągać skrzypi zacisk...zdejmowany,czyszczony smarowany ciągle to samo...Czyżby tarcza krzywa delikatnie,i przy dociąganiu zacisk ją ściskał i delikatnie"prostował"
A i kierownica nie drży czuć tylko jak by z tyłu...Czy możliwe że przez krzywe tacze tylne by trzęsło autem z tyłu?
Jak robi BRUM BRUM to benzyniak,Jak robi KLE KLE to diesel,Jak robi BRUM KLE to gaz

roki863
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: roki863 » 04 wrz 2011, 19:49

Tak było sprawdzane na szarpakach żadnych luzów itp.
Jak robi BRUM BRUM to benzyniak,Jak robi KLE KLE to diesel,Jak robi BRUM KLE to gaz

vonito
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 706
Rejestracja: 13 sie 2010, 10:41
Imię: Tomasz A6 Forum
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: vonito » 04 wrz 2011, 23:09

ktoś coś kiedyś pisał o podobnych objawach i problemem z wałem... ale nie pamiętam dokładnie czy to były jakieś poduszki czy coś innego do wymiany...
no tak ale ty nie masz quattro... dopiero teraz zerknalem ;-)

robsonsuper
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 18 gru 2008, 10:40
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: robsonsuper » 09 wrz 2011, 17:45

Witam miałem podobnie pojawiły się drgania samochodu przy prędkości 100-120 :[ , sprawdziłem koła bez poprawy, zamieniłem koła bez poprawy, zadałem inne koła i nic. Okazało się że przyczyna tkwiła w tylnych amorach, jeden pociekł i auto wpadało w dziwne wibracje przy podanej prędkości. Po wymianie amorków drgania jak ręką odjął zniknęły <lol> Pozdrawiam.
TRAKTOREK TO DOBRY MOTOREK. były: c4 avant 2.5 AAT, c5 avant 1.9 AFN, teraz c6 avant 2.0 BRF

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga