Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ All ] Konserwacja podwozia

Wszystko co dotyczy ogólnie nadwozia, elementów karoserii, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sir KENnY XVIII
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 314
Rejestracja: 11 maja 2010, 14:25
Imię: Szymon
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Londyn

[ All ] Konserwacja podwozia

Post autor: sir KENnY XVIII » 09 wrz 2011, 00:46

Szukam dobrego preparatu do konserwacji podwozia.

Pacjent to Fiat 125p 1982, bedzie to pierwsza konserwacja podwozia i w zwiazku z tym nie chce popelnic bledu. Slyszalem ze niektore srodki maja specyficzny zapach, dosyc intensywny i pozostajcy na baaaardzo dlugi czas niee Inne sie rozpuszczaja powyzej 30stC.
Szukam czegos juz sprawdzonego przez was, drodzy Koledzy i Kolezanki co mozecie polecic dla mojego Dziadka

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 09 wrz 2011, 04:10

3 lata temu swojego W126 z 1980 konserwowałem barankiem Boll'a i środkiem do zamkniętych profili tej samej firmy. Trochę pośmierdziało, ale się wywietrzyło.

Przed konserwacją trzeba bardzo dokładnie wyczyścić podwozie, żeby nie smarować na błoto/syf/rdzę. Miejsca z których usunąłem ślady rdzy najpierw potraktowałem cynkiem w aerozolu, potem podkładem a dopiero na końcu barankiem.

Trzeba uważać na odpływy, żeby ich nie pozatykać - dokładnie obejrzeć po zabiegach i udrożnić jeśli będą przeszkody.

Przy okazji wykonałem z laminatu szklanego osłony w miejscach narażonych na uderzenia kamieni, po to by mieć większy spokój (inżynierowie ze Stuttgartu trochę dali ciała w jednym miejscu i kamienie spod przednich kół walą prosto w początek metalowego progu)

Od tamtego czasu nie pojawiły się żadne oznaki korozji czy uszkodzeń.
Moja S-ka miała bardzo dobre fabryczne zabezpieczenie i poprawiałem je głównie dla komfortu psychicznego. Dlatego ciężko powiedzieć na ile dobry stan podwozia w mojej Smoczycy jest zasługą moich działań.

ziutekr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 62
Rejestracja: 21 mar 2010, 12:39
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Post autor: ziutekr » 09 wrz 2011, 17:39

Polecam pastę głuszącą firmy blachogum. Gdzieś jest mój atek o wygłuszaniu wyciszaniu samochodu i z niego korzystałem. Po lecie i zimie nic się nie dzieje warstwa dalej elastyczna. Duży plus że się nakłada grubą warst pędzelkiem, u rodziców w omedze robione to było pistoletem poszło prawie 10puszek i imprea się zrobiła strasznie droga. Nie wiem co to było polecił to gościu z zakładu jamujacego isę naprawami samochodów zabytkowych, śmierdziało niemiłosiernie przez prawie tydzień (blachogum nałożony latem po nocy przestał byc wyczuwalny)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga