Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5+Lpg] [2.7 BT 230] Dziwny dzwiek i dym

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
avus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 18 sie 2011, 23:31
Lokalizacja: Kielce

[ A6 C5+Lpg] [2.7 BT 230] Dziwny dzwiek i dym

Post autor: avus » 04 wrz 2011, 12:00

Witam.

Z gory przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z obczyzny i tu takowych nie posiadam wiec prosze mi to wybaczyc ;-)

Zauwazylem w swoim aucie pewien problem, ktory mnie niepokoi - nie ukrywam, a mianowicie pojawil sie niezbyt glosny, ale w regularnych odstepach czasowych (okolo 2 razy na sekunde) krotki pisk. Trudno mi go opisac wiec moze sobie daruje. Nie mam pojecia kiedy i w jakich okolicznosciach sie pojawil, ale dosyc prawdopodobne, ze po prostu za duzo mu do pieca dorzucilem. Ze tak powiem przyspieszenie sprawdzilem ;-) dodatkowo pojawil sie dym. Na zdjeciu (nie mojego autorstwa, ale nie mam teraz mozliwosci fotki zrobic) zaznaczylem tak mniej wiecej z ktorego miejsca sie wydobywal. Zdjalem plastikowa oslone, ale nie bylem w stanie stwierdzic skad to sie dymi. Dodam, ze zadymienie dosyc delikatne, ale zauwazalne bez zagladania pod plastikowy dekiel. Na autach i silnikach sie nie znam, ale jak dla mnie to brzmialo jak jakas pompa. Moze elementy mechaniczne, moze smarowanie jakies, ale niestety nie mam pojecia co to bylo. Obecnie siedze na obczyznie i nie mam w ogole stycznosci z moim autem, ale jak tylko wroce, a stanie sie to za niecaly tydzien (hura) to chcialbym sie zajac tym problemem. Pisze do Was poniewaz widze, ze macie pojecie o autach marki Audi, a nie chce pakowac sie w koszty zwiazane z nadmierna checia dorobienia dodatkowych pieniedzy przez mechanikow samochodowych. Przegladalem forum i widze ze niektorzy z Was tez mieli dlugie okresy oczekiwania na diagnoze problemu tudziez naprawe, ale te 14-16 dni dla mnie az tak przerazajace nie jest w swietle mojego oczekiwania 12 tygodni na skromny remoncik mojego poprzedniego auta. Nie chce tak wiecej. Moze ktos z Was mial podobny problem lub orientuje sie co to moze byc? Bede wdzieczny za kazda pomoc lub sugestie.

Pozdrawiam.

Pawel z Kielc

(link do zdjecia - obszar zadymienia zaznaczony na czerwono)
Obrazek

dario_g
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 134
Rejestracja: 29 maja 2011, 00:22
Lokalizacja: Legnica

Post autor: dario_g » 04 wrz 2011, 14:57

Mam nadzieję dla Ciebie, że to nie jest to, co u mnie było. U mnie pojawił się pisk i taki dymek właśnie z okolic, jak zdechła mi turbina, też właśnie z prawej strony. Pisk przerodził się potem w mechaniczne tarcie, bo wirnik ocierał o obudowę. Wyciek oleju gdzieś z turbiny na gorącą rurę objawiał się takim dymkiem.

Ale z pewnością istnieją też inne powody. Na wszelki wypadek nie wstawiaj mu teraz, aby ci się turbina nie posypała, dopóki ktoś tego nie sprawdzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga