Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C4+Lpg] Strzela przy porannym odpalaniu (sekwencja)

Wszystko co dotyczy instalacji lpg dla wszystkich modeli z silnikami benzynowymi a6 i a7.
ODPOWIEDZ
hitman75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 24 wrz 2008, 17:22
Lokalizacja: Trójmiasto

[ A6 C4+Lpg] Strzela przy porannym odpalaniu (sekwencja)

Post autor: hitman75 » 26 sie 2011, 20:27

Witam,
Mam taki problem, że jak autko postoi przez noc, to przy porannym odpalaniu jest strzał i po chwili dziwny zapach(gaz?). Dodam, że jak pokręcę przez chwilę silnikiem, ale nie odpalę, a potem znowu pokręcę i odpalę to wystrzał jest mniejszy lub go nie ma.
Macie jakieś pomysły?

silnik 2.6 sekwencja, także odrazu powiem, że mogę odpalić tylko na benzynie.

Z góry dzięki za pomoc :)

mietek69
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 282
Rejestracja: 25 lis 2009, 17:00
Imię: Mieczysław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: mietek69 » 26 sie 2011, 21:29

Problem będzie z instalacją LPG: albo zawór ciśnieniowy z reduktora masz podłączony pod kolektor i reduktor puszcza gaz przy odpalaniu, albo (najbardziej prawdopodobne) któryś wtryskiwacz gazowy jest nieszczelny i po wyłączeniu silnika napełnia kolektor ssący gazem. Najprościej sprawdzić to tak: na wieczór po zgaszeniu silnika bierzesz śrubokręt i rozkręcasz jedną opaskę z węża gumowego gazu tak aby cały gaz z niego uciekł- najlepiej ściągnąć z filtru gazu wąż na chwilę- i rano normalnie próbujesz odpalić. Jak odpali bez strzału to znak, że wtryskiwacz LPG "leje".

Najgorsze jest to, że w od jednego tylko strzału potrafi paść przepływka, ale tym się później będziemy martwić.
The best Audi A6 discussion forum. Invite! A6Klub.PL :) :)

Awatar użytkownika
hasek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 269
Rejestracja: 14 lis 2009, 16:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: hasek » 26 sie 2011, 23:37

u mnie od 2 dni też dzieje się coś dziwnego. odpalam zimny silnik, jak po kilkudziesięciu sekundach przełącza na gaz, to strasznie wali gazem i silnik po chwili zdycha. mam wrażenie jakby zalewało gazem albo coś, po tym muszę trochę pokręcić na pb żeby odpalić :[

ahaa a wszystko zbiegło się chyba jakoś przypadkowo z wymianą filtra powietrza.
Audi A6 C4 2,5 AEL '96 Sedan Quattro - 14-
Audi A6 C4 2.8 30V ACK '97 Avant Quattro - 11-14
Audi A6 C4 2.5 AEL '97 Avant Quattro - 09-10
VW Golf MK3 2.0 8V ADY '95 - 07-09
VW Golf MK2 1.8 8V RP '89 - 04-06

hitman75
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 24 wrz 2008, 17:22
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: hitman75 » 27 sie 2011, 02:11

mietek69 pisze:Problem będzie z instalacją LPG: albo zawór ciśnieniowy z reduktora masz podłączony pod kolektor i reduktor puszcza gaz przy odpalaniu, albo (najbardziej prawdopodobne) któryś wtryskiwacz gazowy jest nieszczelny i po wyłączeniu silnika napełnia kolektor ssący gazem. Najprościej sprawdzić to tak: na wieczór po zgaszeniu silnika bierzesz śrubokręt i rozkręcasz jedną opaskę z węża gumowego gazu tak aby cały gaz z niego uciekł- najlepiej ściągnąć z filtru gazu wąż na chwilę- i rano normalnie próbujesz odpalić. Jak odpali bez strzału to znak, że wtryskiwacz LPG "leje".

Najgorsze jest to, że w od jednego tylko strzału potrafi paść przepływka, ale tym się później będziemy martwić.
dzięki, jutro na wieczór tak zrobię ;]

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6/A7 - LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga