Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Sedan. Demontaż tylnej rolety elektrycznej.

Warsztat
gość_

[A6 C4] Sedan. Demontaż tylnej rolety elektrycznej.

Post autor: gość_ » 21 kwie 2010, 15:32

Awarii uległa roleta tylnej szyby w moim aucie. Bez namysłu z tomkom1 zabraliśmy się za jej naprawę.
Po kolei
Najpierw odkręcamy siedzisko tylnej kanapy. Jak to zrobić każdy pewnie wie.
Dwie śruby w nogach pasażerów odkręcić i pociągnąć. Siedzisko zdemontowane.
Obrazek
Po wyjęciu siedziska pora na odkręcenie dwóch śrub które trzymają oparcie. Są dwie. Jedna i druga zlokalizowana mniej więcej po środku każdego siedziska oczywiście od dołu. Odkręcamy!!
Obrazek
Potem zdejmujemy oba zagłówki. Najpierw czarne plastiki. Pod nimi ukażą się białe. Prawdopodobnie pod każdym białym plastikiem będzie drucik, który tez trzeba wyjąc. Po ich wyjęciu zdejmujemy zagłówek i czarne plastiki.
Obrazek
Teraz nasze działania przenoszą się bagażnika. Na zdjęciu są zaznaczone 4 białe plastiki. Są to te same, które było widać po wyjęciu zagłówków. Należy je wcisnąć w zaznaczonych miejscach i wyciągnąć je od środka. Kiedy je wyjmiemy. Oparcie pociągnąć do góry i jest już tez zdemontowane.
Obrazek
By wykręcić półkę. Trzeba jeszcze w bagażniku odkręcić 3 śrubki. Klucz 10. Zaznaczone na rysunku.
Obrazek
Półkę damy rade wyjąc w dwie osoby, samemu może być problem. Trzeba wsadzić rękę aż pod szybę pociągnąć ją do góry i ciągnąc do siebie. Jeśli są głośniki w półce to najpierw odlutować lub przeciąć kable. Jest też kabel od rolety. Po podniesieniu półki będzie go widać gdzie jest łączenie. Przed wyjęciem półki też trzeba go rozpiąć żeby nie wyrwać kabla.
Roleta jest przykręcona ośmioma śrubami do półki. Też klucz 10 po odkręceniu sróbek mamy już samą roletę. Mechanizm działania jest prosty.
W kablu są 3 żyłki kabla. Na zewnątrz to plus i minus, który to który rozpozna się po kolorze. Podłączamy pod akumulator. Zetkniecie środkowego pinu z plusem uruchamia mechanizm rolety.
U mnie popsuliśmy ją sami ciągnąc ręcznie :D. Silniczek terkotał. Jeśli ktoś ma podobny problem należy rozkręcić metalową puszkę. Będzie tam ślimaczek, który trzeba odłączyć i uruchomić na sucho żeby się skręcił w jedną w drugą stronę. Potem z powrotem montaż do puszki i roleta musi śmigać.
Mam nadzieję, że opis jest klarowny i jasny.
Po zmontowaniu wszystkiego z powrotem. Roleta u mnie lata pięknie i ładnie. Proszę bardzo:


Jeśli są jeszcze jakieś pytania. To proszę ;)
PS. myślę, że można dodać do ogólnego zestawienia HOW TO ten temat ;)
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2010, 16:39 przez gość_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
FlySeba
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 16 paź 2008, 15:52
Lokalizacja: Poznań, Warszawa, Nasielsk
Kontakt:

Post autor: FlySeba » 21 kwie 2010, 16:26

Super, szkoda że w Avancie tego nie zakładają <ok>
Usunieto pkt.29 regulaminu.

Awatar użytkownika
molni89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 08 gru 2008, 21:32
Lokalizacja: swietokrzyskie

Post autor: molni89 » 21 kwie 2010, 20:38

Dobry manual <ok> <ok>

seba19899
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2010, 10:44
Lokalizacja: Pleszew/ Wrocław

Post autor: seba19899 » 14 sie 2010, 15:48

u mnie jeszcze po 3 dodatkowe śrubki były na osłonie głośnika a problem leżał w mechanizmie psykał jakby przekaźnik po włączeniu, wystarczyło rozebrać mechanizm i taka jakby sprężyna/ślimak która zwija mechanizm ona wyskoczyła ze swojego miejsca po złożeniu i regulacji wszystko działa jak należy ;)

Adriang92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 02 gru 2009, 19:20
Lokalizacja: Puławy/Zbędowice

Post autor: Adriang92 » 06 mar 2011, 12:29

hmm jednak ten opis mi chyba nie pomoże :( u Ciebie sie ramiona nie chowały tak? u mnie mechanizm składanie działa normalnie ramiona i gorna belka chowa się normalnie tylko roleta ta czarna szmata zostaje na półce. Powinna być zwijana przez wałek do którego jest przyczepiona tylko padł w nim zwijacz pewnie tylko jak sie do niego dostać? jest on w środku w tym walku na ktory skręca sie roleta coś jakw pasach ciągniemy rozwija sie puszczamy odrazu zwija tylko ze u mnie zwija do pewnego momentu. wiesz o co mi chodzi? :> tylko czy da sie wogóle to rozebrać i zrobić;/

gość_

Post autor: gość_ » 06 mar 2011, 14:48

wiem o co chodzi. Tak teraz dopiero dojrzałem, że z deka lakonicznie tu opisane zostało wszystko.
kurde zabij ale nie pamiętam jak to wygląda. Prędzej czy później i mnie czeka ponowny demontaż bo z kolei teraz sie nie chce rozwijac roleta.

Awatar użytkownika
garo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 86
Rejestracja: 25 sty 2011, 16:06
Lokalizacja: Tauberbischofscheim

Post autor: garo » 06 mar 2011, 14:56

A to nie jest ori roleta tylniej szyby w avancie?? http://allegro.pl/audi-a6-c4-avant-2-5- ... 89002.html :)
Audi A6 Avant 3.0TFSI ;)

Adriang92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 02 gru 2009, 19:20
Lokalizacja: Puławy/Zbędowice

Post autor: Adriang92 » 06 mar 2011, 18:23

wiem o co chodzi. Tak teraz dopiero dojrzałem, że z deka lakonicznie tu opisane zostało wszystko.
kurde zabij ale nie pamiętam jak to wygląda. Prędzej czy później i mnie czeka ponowny demontaż bo z kolei teraz sie nie chce rozwijac roleta.
spoko <okok> trzeba bedzie to rozebrać tylko własnie z tego co pamiętam chyba sie nie da.. wałek jest na stałe raczej zanitowany z tego co pamietam.. i tak właśnie myślę ze pewnie na sprężynie jest która go zwija i albo sie rozciągnęła albo przeskoczyła. No nic trzeba będzie rozebrać to i pomyśleć. Aktualnie sie sama schowała na dolach wpadła pod półkę :)
A to nie jest ori roleta tylniej szyby w avancie?? http://allegro.pl/audi-a6...1475089002.html :)
ori ori tylko że recznaa taka jakie w bocznych drzwiach sa ;) wyciągasz ręka zaczepiasz i masz <lol>

Awatar użytkownika
vag_only
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 27 wrz 2010, 20:51
Lokalizacja: Konin

Post autor: vag_only » 12 maja 2011, 21:47

mam roletę w samochodzie ale nie mam instalacji do niej bo roleta dokładana była :[ dostałem jakaś wtyczkę z trzema kablami tylko gdzie ta wtyczkę wpiąć? muszę ściągać polkę? :) jak ktoś może to niech pokaże na fotce gdzie tego szukać :) bo muszę coś zacząć kombinować z tym :)
Audi 100 2.5 TDI 1991 stara setunia nie byle jaka :)

gość_

Post autor: gość_ » 12 maja 2011, 22:11

a jaka to wtyczka? u mnie wtyczka z 3 kablami jest wpięta do silniczka który znajduje się przy rolecie. Musisz ściągać półkę.

Awatar użytkownika
vag_only
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 41
Rejestracja: 27 wrz 2010, 20:51
Lokalizacja: Konin

Post autor: vag_only » 13 maja 2011, 19:49

taka mala czarna 3 pinowa czyli półkę muszę ściągnąć żeby sie dostać do silniczka tylko ze roleta jest rozwinięta i nie wiem czy mi nie będzie przeszkadzać zeby zdjac polke?
ma ktoś moze schemat roletki tylniej? napewno brakuje mi paru elementow elektronicznych :) ale ogarnę temat na swoj sposób ;) heh
Audi 100 2.5 TDI 1991 stara setunia nie byle jaka :)

gość_

Post autor: gość_ » 13 maja 2011, 19:58

nie będzie przeszkadzać ;)

Adriang92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 02 gru 2009, 19:20
Lokalizacja: Puławy/Zbędowice

Post autor: Adriang92 » 01 cze 2011, 20:56

Iznowu problem jedno sie nprawilo padlo drugie.. teraz sie wogole nie rozkłada po wsciskaniu guzika słychać aby puk puk jak przekaźnik jakiś albo cos ale roletka w gore nie jedzie czasami od święta się rozłoży a potem znowu puka;/ co może być przyczyną? myślałem ze silnik sie zjarał ale skoro czasami otworzy czyli dobry jest.

filon705
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 05 gru 2008, 19:07
Lokalizacja: warszawa

Post autor: filon705 » 31 lip 2011, 23:43

witam panowie mnie czeka rezanko takiej rolety do swojej audiczki tyle ze kupiłem z półką w kolorze czarnym a ja mam jasna i mam w planach przefarbowac zeby sie niegryzła z kremowym wykonczeniem ma ktos moze jakies doswiadczenie w takiej robutce jest to do zrobienia?a i jesli ktos ma jakies schematy elektryczne na podłaczenie to byłbym wdzieczny

wahor
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 30 maja 2010, 00:05
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: wahor » 23 sie 2011, 20:16

Rozebrałem wszystko i tą metalową skrzynkę w której jest ślimak sprężyna odbiła ale teraz nie wiem jak złożyć żeby to chodziło. Jak złoże wszystko niby dobrze to silnik chodzi a roleta się nie zwija i nie rozwija. Nie mam już siły:( Jak ten silnik złożyć??

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga