Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 avant] Czerwone lampy nad rejestracją?do czego sluża?

Nadwozie
tomashek7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:48
Lokalizacja: Lublin

[A6 C5 avant] Czerwone lampy nad rejestracją?do czego sluża?

Post autor: tomashek7 » 12 paź 2008, 21:06

Witam
Od paru dni jestem nowym posiadaczem audi a6 avant i mam pewien problem , może to sie wydawać troche głupie ale niewiem do czego służa dwie małe czerwone lampy nad rejestracja do czego one służą :P Są to tlyko odbalski czy lapmy ktore poprostu uległy awari w moim audi i dlatego mam ten problem . p.s. przepraszam za takie głupie pytania :oops: :-P

Voytec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 936
Rejestracja: 05 lip 2008, 22:29
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Eindhoven/WSCHOWA
Kontakt:

Post autor: Voytec » 12 paź 2008, 21:15

Na moje to sa przeciwmgielne :-D

tomashek7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: tomashek7 » 12 paź 2008, 22:38

Dzięki wielkie chłopaki :)) juz wszytko wiem :] włąsnie zastanawiałem sie czemu nic sie nie włacza jak ciągnołem włacznik swiateł dwa razy do siebie ... W takim razie przciwmgłowe mi nie działaja musze naprawić pozDrawiam i dzięki za pomoC :)))

[ Dodano: 2008-10-13, 09:29 ]
Poprawka :P dzięki wielkie koledzy i .... KoleżankI ... :P sory censored :oops: :lol:

birdman
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 201
Rejestracja: 17 lip 2008, 16:53
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Post autor: birdman » 13 paź 2008, 16:12

Mi tam sie oba swieca bo poprzedni wlasciciel taki maly tuning zrobil :)

tomashek7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: tomashek7 » 13 paź 2008, 19:48

teraz mam problem z wymianą tej zarówki bo nie ma tam zabardzo dojścia :P ale to dzis tak na szybko chciałem to zrobić jutro pokombinuje i wezme sie za to poważenie :D moze i ja se taki tuning mały walne :D pozdRawiam :)

[ Dodano: 2008-10-14, 13:52 ]
Przed chwilą wymianiełem tą lampę przeciwmgielna tylnia :D nie było az tak żle dałem rade :)) nie kombinowalem z drugą bo czytałem na forum ze mogłbym mieć problemy potem bo jest podobno przepis że może mieć tlyko jedna lampa przeciwmgielna z tyłu i można dostać mandat za taki bajer z dwoma :P pozdawiam :)))

Awatar użytkownika
eneron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 461
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:36
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: eneron » 14 paź 2008, 15:06

tomashek7 pisze:t nie kombinowalem z drugą bo czytałem na forum ze mogłbym mieć problemy potem bo jest podobno przepis że może mieć tlyko jedna lampa przeciwmgielna z tyłu i można dostać mandat za taki bajer z dwoma :P pozdawiam :)))
Nie jest to prawdą, gdyż seryjnie w Mondeo mk II jest tak, że zapalająć tylne przeciwmgielne to świecą sie dwie lampki tzn prawa i lewa. :-P
A6 C6 2.0TDI 170KM, 2011 Avant, Octavia 1 VRS 180KM, Touran 1.9 TDI oraz nieśmiertelne, pancerne, wiecznie żywe, bezawaryjne A6 C5 1,9TDI AFN 110KM - najlepsze jakie do tej pory miałem

tomashek7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 11 paź 2008, 18:48
Lokalizacja: Lublin

Post autor: tomashek7 » 14 paź 2008, 16:04

Juz nieche mi sie robić znowu tej samej akcji z rozkręcaniem tylnej klapy :P ale dzięki wielkie za informacje ;)))) pozdraWIam :)

coobad
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: coobad » 23 paź 2008, 10:00

pozwolę sobie zauważyć, że dwie czerwone lampy przeciwmgłowe z tyłu (idiotyczne słowo, lepiej brzmi przeciwmgielne!) mogą zostać pomylone ze światłami stopu. sadzę, że dlatego montuje się tylko lewą.

kiedys Volvo, chyba w serii 700 kombi robiło coś takiego, że były cztery światła pozycyjne z tyłu. cholera wie, po co, ale też myliło. oświetlenie powinno być jednoznaczne.

swoją drogą, to niektórym ludziom należałoby fabrycznie usuwać przeciwmgielne z tyłu! nie raz zddarzało mi się jechać za idiotą, który miał włączone tylne p/m bo było TROCHę MGÂŁY albo deszczyk. skutkiem tego - smażył mi nieźle po gałach, co bardzo utrudniało jazdę...

Awatar użytkownika
daroxxl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 75
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:00
Lokalizacja: UK

Post autor: daroxxl » 25 paź 2008, 23:54

Ja mam na takich delikwentów proste sposoby: Jak mnie razi tylnymi p/mgłowymi to ja mu - długimi, albo wyprzedzam go i wtedy to już nie mój problem do tego mrugam mu kilka razy swoimi tylnymi.
Także działa w drugą stronę. Gdy ktoś mnie razi z tyłu długimi to ja mu tylne mieglne zapuszczam.
Proste i z reguły skuteczne :evil:
Audi, Audi Ăźber alles ...

Awatar użytkownika
Pewdalhi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 07 wrz 2008, 15:05
Lokalizacja: Brody / UK

Post autor: Pewdalhi » 04 lis 2008, 22:38

censored pisze:z lewej strony przeciwmgielne,a z prawej żeby było do pary
Tu sie akurat nie zgodze, że z prawej żeby było do pary. Jest to tak zrobione, że w wersji europejskiej, innej niz UK, przeciwmgielne masz po lewej, żeby świeciło od środka jezdni, natomiast w wersji angielskiej jest z prawej, bo musi być od środka jezdni. Wszystko jest przystosowane pod klapą, wiec jak jedziesz anglikiem do Pl, to możesz sobie przełożyć zarówke z gniazdkiem i masz jak w Polsce, po lewej :D Proste.

morfeusz27

Post autor: morfeusz27 » 04 lis 2008, 22:45

Ja mam na takich delikwentów proste sposoby: Jak mnie razi tylnymi p/mgłowymi to ja mu - długimi, albo wyprzedzam go i wtedy to już nie mój problem do tego mrugam mu kilka razy swoimi tylnymi.
Także działa w drugą stronę. Gdy ktoś mnie razi z tyłu długimi to ja mu tylne mieglne zapuszczam.
Proste i z reguły skuteczne :evil:
Masz rację, tak samo robię <ok>

P1atryk.k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2008, 23:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P1atryk.k » 05 lis 2008, 00:10

Ja się podłącze bo mam pytanie odnośnie tych lampek a właściwie ty palstikowych uchwytow na ktorych sie trzymaja zarowki... u mnie te blaszki były całe rdza przezarte tak ze nie bylo co sie bawić w czyszczenie... Ma ktos moze takie na zbyciu albo wie gdzie mozna dostać poza serwisem chyba za pasuja tez od czegoś innego ??

Maiki X
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 06 paź 2008, 22:45
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Maiki X » 11 lis 2008, 01:23

Ad. 1 sa to swiatła przeciwmgłowe (w zasadzie jedno drugie do pary)
Ad. 2 kolegoP1atryk.k, na www.Allegro.pl znajdziesz takich cokolików mase tak nowych jak i uzywanych

diVerPL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 04 cze 2008, 20:46
Lokalizacja: 3City

Post autor: diVerPL » 17 gru 2008, 19:02

hehehe, a ja jeżdże moją niunią od ponad pół roku i ostatnio jak padła mi jedna z ksenonów, to pokusilem się o kontrole reszty oświetlenia i doszedłem do tego ze jedno przeciwmgielne mi się nie pali, ale nie bardzo wiedziałem jak sie zabrać do wymiany (od środka czy od zewnątrz) Widze jednak, że zaglądanie na forum popłaca ;) byłem przekonany ze muszą się świecić obydwa... Ale tak na marginesie jak najłatwiej wymienić tę żarówkę???

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 19 gru 2008, 19:53

By wymienić tę żarówke musisz odkręcić tą tapicerke w klapie bagażnika... I potem wykręcić ten plastik... To sie chyba nazywa profesjonalnie BLENDA? Ale nie jestem pewien <ok> By odkręcić tapicerke musisz wyciągnąć trójkąt... A następnie poodkręcać śróbki... UWAGA na zamaskowane śróbki! One sa tak fajnie zamaskowane tym materiałem z którego zrobiona jest ta tapicerka... No i potem tylko odrywasz ta tapicerke z zaczepów... Uważaj bo te zaczepy lubia wypadać... <ok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga