Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] głosna praca silnika

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Macko29
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2011, 14:27
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[A6 C5] głosna praca silnika

Post autor: Macko29 » 01 maja 2011, 22:46

Witam szanowne grono.

Panowie i Panie jestem szczęśliwym posiadaczem 2.7 bt. i nie jestem maniakiem typu coś stuknie puknie a ja u mechanika :), ale zaczynam się martwić co jest z moim motorem napędowym..., otóż po każdym rannym odpaleniu lub nawet jak postoi z 4-5h pod pracą przez chwilkę co najmniej jak jest teraz ciepło silnik po odpaleniu chodzi bardzo głośno przez jakies 20s nie jest to metaliczny stuk (na początku myslałem ze to szklanki) wydobywa się to po stronie kierowcy i co jest bardzo dziwne tak jak sie włącza tak sie wyłączy czyli natychmiast, nie zadne wyciszenie, ale jest to na prawde głośne a jak się otworzy maskę to jest katastrofa. Auto mam od 2 miesięcy i zaraz po zakupie wymieniłem rozrząd plus popma + wieloklinowy, może to mechanik coś zawalił ????

Ps. chyba sobię nie przypominam aby po kupieniu przed ingerencją mechanika coś takiego było, i dodam jeszcze że jak było na minusie to jak liczyłem czas ile tak głosno chodziło to wyliczyłem ze nawet 1m 30s. i wyczytałem ostatnio na forum ze to moze byc pompa pneumatyczna ????? ktos potwierdzi ????

a i dodam jeszcze ze mam uszkodzona sonde lambde rząd pierwszy, moze cos komus to powie.


proszę o pomoc.

Baloosh
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 45
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Baloosh » 02 maja 2011, 00:09

To najprawdopodobniej jest SAI (Secondary Air Injection) - pompa powietrza wtórnego - ekologiczny sprzęt, który zaraz po włączeniu zimnego silnika pompuje jak odkurzacz dodatkowe powietrze do układu wydechowego (jeszcze przed katalizatorami). Ma to na celu podniesienie temperatury spalin (ich dopalanie) i w konsekwencji szybsze złapanie temperatury roboczej katalizatorów. Normalne zachowanie samochodu.

Pozdrawiam!

Kaszeszczuk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 388
Rejestracja: 27 cze 2010, 10:15
Imię: Mi hał
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: Kaszeszczuk » 07 maja 2011, 13:08

Tez uważam, że to to. I mało tego u mnie też po naprawie u mechanika zaczęło głośniej chodzić. i czasami wyskakuje błąd powietrza wtórnego.
Niebawem zobaczę czy coś się nie "poluzowało"
A6 C5 2,4 v6, Peugeot 508 i powrót do Audi a6 c7:)

dario_g
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 134
Rejestracja: 29 maja 2011, 00:22
Lokalizacja: Legnica

Post autor: dario_g » 14 lip 2011, 16:01

Panowie,

Dziś myślałem, że mi isę rozsypuje silnik, właśnie po usłyszeniu tego wycia. Pierw przestraszyłem się, że to turbina, potem jednak uświadomiłem sobie, że to przecież niemożliwe. Więc po godzinie myślenia wpadłem na to, że to może ten "odkurzacz" który jest ukryty pod rurą "Y".

Nie słyszałem tego wcześniej, dziś pierwszy raz i osłupiałem. Ale skoro piszecie, że to normalne, to mi ulżyło.

dbsms
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2009, 12:08
Lokalizacja: Skwierzyna

Głośna praca silnika

Post autor: dbsms » 28 lip 2011, 22:02

Audi A6 C5 2,5 tdi . Pisałem o swoim problemie na innej stronie. Teraz powtarzam się . Od kilku dni mój silniczek pracuje głośno na obrotach rzędu 800 -1000 , następnie hałas maleje. Hałas dochodzi z przedniej części silnika . Miesiąc temu wymieniłem cały napęd alternatora . Poziom oleju właściwy . Proszę o pomoc .

krzychsolt
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 09 lis 2009, 20:07
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Re: Głośna praca silnika

Post autor: krzychsolt » 07 sie 2011, 12:16

dbsms pisze:Audi A6 C5 2,5 tdi . Pisałem o swoim problemie na innej stronie. Teraz powtarzam się . Od kilku dni mój silniczek pracuje głośno na obrotach rzędu 800 -1000 , następnie hałas maleje. Hałas dochodzi z przedniej części silnika . Miesiąc temu wymieniłem cały napęd alternatora . Poziom oleju właściwy . Proszę o pomoc .
Poprostu bez komentarza... <cwaniak>

dbsms
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 04 kwie 2009, 12:08
Lokalizacja: Skwierzyna

Głosna praca

Post autor: dbsms » 15 sie 2011, 15:17

Audi A6 C5 Napisałeś "Po prostu bez komentarza...: Co masz na myśli .

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga