Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] 2.4 - brak mocy. cewka,katy,sondy? jak sprawdzic?

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
danolek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 31 mar 2009, 08:42
Lokalizacja: Belgia

[A6 C5] 2.4 - brak mocy. cewka,katy,sondy? jak sprawdzic?

Post autor: danolek » 01 sie 2011, 14:15

Panowie chce kupic 2.4 bez gazu,mam upatrzony egzemplarz dla mnie idealny.
Jest jedno wielkie 'ale'. Samochod nie jedzie,tzn. ma bardzo slabe przyspieszenie. Moc rozwijana plynnie,ale jednak jest 'zamulony' - mam porownanie do innych 2.4 ktorymi jezdzilem i jedzie duuuzo gorzej,poza tym objechalbym go passatem 1.9 Afn ktorym jezdze na codzien.
Pytanie,gdzie szukac problemu i jak. Dysponuje Vagiem i kablem. Sondy,katy,swiece,cewki - jak sprawdzic dzialanie poszczegolnych elementow?

Bede wdzieczny za pomoc.

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 01 sie 2011, 22:05

a jaka skrzynia? pewnie automat więc i tutaj może tkwić przyczyna.

cygan22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2012, 21:46
Lokalizacja: mława

Post autor: cygan22 » 23 cze 2012, 22:08

witam wszystkich posiadaczy audi a6. mam problem z moco. na komputerze dwa bledy. sąda bank 1 i przeplywomierz. lecz po wymianie sądy zero poprawy i po sprawdzeniu na porzyczonym przeplywomierzu bez zmian. tak sama jedzie po odlaczeniu przeplywki. czyli bez wiekszego przyspieszenia i maks 165km/h dosyc dlugo to trwa, nie wspomnialem ze na poczatku jak kupilem chodzila jak pocisk a teraz jak z zaciagnietym recznym obroty 4 i 5 tys a samochod sie toczy. nie spotkalem jeszcze podobnego problemu na tym forum.dodam jeszce ze cewka wymieniona przewody swiece, wszyskie filtry, bezyny oleju gazu, powietrza. rozrząd wymieniony ok. 10 tys. temu. obroty nie skacza , zapala normalnie i chodzi tak sama na cieplym jak i na zimnym silniku. sa jedynie odczowalne lekkie trzesienia samochodu na postoju. a i jeszce kat. wyciete i wspawane strumienice. poprostu wszysko gra aby problem z mocą. przy wcisnieciu pedalu gazu do konca redukuje lecz ciagnie dlugo na biegach i przy zmianie na wyzszy czasem szarpie. pomózcie.
<zalamka>
kamilo

Awatar użytkownika
Cris9222
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 85
Rejestracja: 16 maja 2011, 11:31
Lokalizacja: Koło/Wielkopolska/Bydgoszcz

Post autor: Cris9222 » 24 cze 2012, 13:30

Trzęsienie jak to w V6, po pewnym przebiegu to normalka. Było masę tematów na forum.
Moim zdaniem to od nierównych ciśnieĂą sprężania na cylindrach.

Co do słabego przyspieszania raczej sugerowałbym coś ze skrzynią, jej sterownikiem.
Ale to niech Ci podpowie ktoś kto miał odczynienia z automatami.

Pozdro :)
Pomogłem? -> naciśnij 'Pomógł'

kominiarek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kominiarek » 24 sty 2017, 12:12

witam jestem nowy na forum mam na imie Paweł , wiem ze post jest stary ale zapytam czy udało się rozwiazac problem z przyspieszeniem bo mam ten sam problem mam 2,4 v6 silnik bdv 170km quattro w manualu , auto kupiłem niedawno niebyło zadnych błędów kiedy jezdziłem na benzynie teraz załozyłem gaz sekwencje ( wczesniej na benzynie tez słabo przyspieszała) LPGTECH i co 100 km wywala mi bład katalizatorów wstepnych ale nic sie z tym nie dzieje pali gazu od 14-15l na 100nawet kiedy prubóje jezdzic oszczednie , niewiem gdzie szukac przyczyny a nie chce całego auta rozkrecac i szukac metodą prób i błędów moje rozgoryczenie jest o tyle wieksze że wczoraj nie mogłem dogonic polo 1,2

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7170
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 24 sty 2017, 13:32

Trzeba było najpierw ogarnąć auto na benzynie a potem montować LPG - czy błąd katów też na benzynie był? Do sprawdzenie ich drożność , trzeba by logi porobić przepływki , pracy nastawników itd.

kominiarek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kominiarek » 24 sty 2017, 23:49

witam , dzieki za odp . błędów na pb nie łapie, a co do logów to musze jakiegos dobrego mechanika koło krakowa poszukac bo niemam interfejsu i zbytniej wiedzy na ten temat , czasem sie zastanawiam czy ja poprostu za duzo od tego auta nie wymagam ale niemam z czym porównac nikt z znajomych nie ma takiej c5 brat ma a6c6 2,4 v6 177km z lpg i jego zasuwa jak opentana ja niemam do niego startu, dodam ze w mojej audi zablokowałem klapy w kolektorze ssącym na całkowicie otwarte teraz auto troszke płynniej jedzie ale ciagle brak mocy z niskich obrotów przy spokojnej jezdzie wystarcza mi od 2500rpm ale gdy chce dynamicznie wyprzedzic to musze miec co najmniej 3500rpm predz załozeniem gazu miałem odczucie ze auto jak dałem gaz do dechy to słabiej przyspieszało niz kiedy płynnie dodawałem gazu

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga