Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 AKN] W skrócie zwany Shrekowóz :)

Prezentacja w/w aut.
Shrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Shrek » 06 kwie 2011, 22:38

labiss pisze:Wg. mnie te ledy bardzo dobrze wyglądają.
Masz w sumie prawie takie same tylko montaż Twoich z drugiej strony kratki,
efekt ten sam i wcale nie taka wiocha jednak, do tego Twoj kolor i felgi, mistrzostwo!
Niestety, do avanta tylko ciemne i srebrne, ale ten sedan ... Cudo :)

[ Dodano: 2011-07-29, 00:26 ]
No i nadszedł ten szczęśliwy moment, że udało mi się oddać moją krówkę w dobre ręce polernika,
co poskutkowało absolutnym odnowieniem powłoki, zabezpieczeniem na najbliższą przyszłość.
Wrażenie po konserwacji powłoki niesamowite, lakier okazał się zupełnie inny jak przed tą operacją,
koloru dostał, blasku takiego, że banan nie schodzi mi z twarzy od przedwczoraj :D

Jakby ktoś z WLKP chciał namiar, to służę. Kolega pracuje w tej branży 10 lat, ma pojęcie, pewną rękę
i kosmetyki z najwyższej półki i efekt jest na prawdę powalający.

Poza tym, doszło trochę drobniejszych rzeczy jak wymiana wszystkich żarówek wnętrza na LEDy,
poza drzwiami pod zamkiem, czerwona lampka została na zwykłej żaróweczce, bo licho świeci
nie na czerwono, a na różowo. Całość LEDów kosztowała 220zł, więc nie jest mało, ale efekt też
piorunujący i wcale nie jest trupiasto, jak by się mogło wydawać. Jest oczywiście nieco inaczej
przy białych zimnych, ale wg mnie fajnie odnowiło, jakby zmieniło wizualnie epokę, do tego zużycie
prądu znacząco spada.
Drugi ważny dodatek, to parktronik. Zamontowałem VALEO na tył, z racji, że jest to na prawdę porządny
sprzęt, do tego głownie w sensie czujników. Wszystkie inne z pewnością spełniają swoje zadanie,
w Chryslerze miałem za 100zł chińskie, działały mi prawie 5 lat i nowemu właścicielowi działają
dalej bez zarzutu, ale w VALEO, czujniki są przypinane na samym końcu, przy samym czujniku
jest złącze i w razie W, dokupuje się jeden za 25zł i system jest sprawny. W tym chińskim,
zniszczyłem o skarpę śniegu i musiałem kupić cały nowy zestaw, wymieniając jeden uszkodzony
czujnik. Do tego, wyświetlacz w naszych C5 z VALEO jest mocowany pod sufitem z tyłu,
tuż przed lampką
oświetlania bagażnika i widać go w lusterku wstecznym wspak, więc miejsce idealne i bez konieczności
ciągnięcia przewodu przez całą furmankę. Czujniki są w miejscu fabrycznych, na dokładce
zderzaka, działają perfekcyjnie, a koszt 200zł i samodzielny 40min montaż, to sama przyjemność :)

Kilka nowych fot, po polerce, widać czujki, no a LEDów nie robię, bo to chyba oczywista oczywistość.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czaję się jeszcze na tylne lampy LED, niby in-pro są świetne, ale jakoś tak średnio mi się podobają,
ale jak zobaczyłem Dectane, te same już 150zł taniej (Dectane tańsze)
to mi szczęka opadła i chcę je mieć, tylko cena odstrasza, jest z kosmosu więc na razie
koresponduję z gościem, żeby coś z tym zrobili, jak się ugną do bardziej rozsądnej, to będą
moje, bo kumpel oglądał je i stwierdził, ze warto, są świetnie wykonane i w niczym nie ustępują
kultowym niby in-pro. Warunek, to cena, jak nie zejdą do maksimum 700zł, to oleję.
W planie na najbliższą przyszłość, zmiana zegarów na pełny FIS, przyciemnienie szyb, zmiana konsoli na 2DIN
i audio RNS-E, no ale tutaj wiele zależy, w jakiej cenie uda się zdobyć system. Jeszcze niedawno,
jak kupiłem, powiedziałem, że wyrosłem już z tego i raczej nie będę doinwestowywał, ma jeździć, być
sprawne i w miarę utrzymane, ale jakoś tak z czasem, jak oglądam niektóre Wasze furki, to mnie ponosi
fantazja i pozbywam naiwnie się kasy z portfela :)

gość_

Post autor: gość_ » 29 lip 2011, 09:38

no audicza odzskala balsk napewno, co do lamp dectane, sam mam takie z tylu i naprawd eygladaja bardzo dobrze, z ceny raczej nie zejda bo taka sama cena jest na niemieckim ebau gdzie ja swoje kupilem w grudniu (szczegolnie do 700zl)
Nie wiem czy da sie wyrosnac z modzenia auta :D mi napewno byloby ceizko, jeszcze niedawno mowilem zonie ze auto juz niemal skonczone i co ja teraz bede robil :D
Jak sie okazalo wpadlo kilka kolejych szalonych pomyslow do glowy :D
RNSe pomysl czy warto kupic bo od coraz wieszej liczby osob slysze ze oprocz ladnego wygladu to nic nie daje, moze lepiej jaks stacje multimedialna zamiast tego dac

Shrek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 109
Rejestracja: 03 kwie 2011, 13:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Shrek » 29 lip 2011, 18:03

Właśnie też tak sobie kombinuję, że RNS, to nie do końca trafiony pomysł, bo jakby nie było,
przestarzały jest, w SPAM do 2DINowych Alpine czy Clarionów, to szkoda zachodu.
Konsolę już mam całą w kpl ze wszystkim, tylko zabrać się będę musiał za przełożenie, potem
kupno sprzętu, to już nie kłopot, w Poznaniu jest kilka dobrych firm, które w cenie podłączą
fachowo, razem z wszelkimi przejściówkami itp. Będzie dobrze.
Co do lamp, to odpisali właśnie, z 1150zł zjechał do 1050 z KW, drugi 950 więc na razie odpuszczam, koszmarna cena.
Na tą chwilę już zmienione zegary na pełny FIS poliftowe, bez kłopotu wszystko poszło, wygląd i działanie
piękne, bez porównania ze starymi, nawet z dołożonymi ringami alu, daleko do ori poliftów :)

[ Dodano: 2011-09-06, 22:14 ]
No to zrobiłem podsumowanie zmian, kosztów i po tych kilku miesiącach przerażony lekko,
że nikt nie odda mi nawet części włożonej kasy i serca w zabawkę zwaną A6, kończę chwilowo
z wydatkami, bo strach mnie ogarnia, że można zatracić kontrolę i pchać majątek w 11 letnią furę :)

Pełne podsumowanie wygląda mniej więcej tak:

Zakup z kosztami pociągu i powrotu - 16400.-

Naprawy i serwis po zakupie:
226 000 / 1.03.2011 / 2400.-
Olej Motul 8100 X-Clean 5W40
Filtr oleju WIX WL7226 (Kn OX164D)
Filtr paliwa WIX WF8199 (Kn KL91)
Filtr powietrza i kabiny WIX
Mikropaski i napinacz mikropaska
Wahacze górne prawe
Wahacz dolny przód prawy
Geometria
Uszczelki kap zaworowych Audi
Teleskopy klapy

Naprawy bieżące:
Kontrola i odgrzyb. klimy 150.- (227000, 24.03.2011)
Wymiana czujnika G266 209.- (227800, 31.03.2011)
Regeneracja Alt. 400.- (229500, 4.05.2011)
Wahacz dolny przód lewy 264.- (233000, 28.07.2011)
Wisco 500.- (235000, 5.09.2011)

Dodatki i duperele:
Silnik wycieraczki tylnej 100.-
Dywaniki 70.-
Pióra 100.-
Naprawa radia 100.-
Wkłady luster 120.-
Kierownica 130.-
Xenon 220.-
LED dzienne 160.-
Kratka środkowa naw. 60.-
Kabel VAG 65.-
Polerowanie lamp 50.-
Szyba czołowa 550.-
Ringi zegarów 85.-
Przełącznik świateł 50.-
Uchwyt i kabel CS 70.-
Poprzeczki i uchwyty rowerowe 900.-
Parktronik Valeo 180.- (231000, 28.06.2011)
Wyświetlacz Valeo 95.- (231200, 5.07.2011)
Renowacja lakieru 300.- (232000, 26.07.2011)
ÂŻarówki LED kpl 220.- (232000, 28.07.2011)
Zegary FIS 465.- (232700, 3.08.2011)
Emulator CD XCarLink 350.- (232900, 9.08.2011)
Szyby folia 350.- (233100, 12.08.2011)
Felgi kpl (zakup, śruby, przekładki) 1150.- (233800, 24.08.2011)
Listwa drzwi 70.- (233900, 28.08.2011)
Radio CD 400.- (234100, 29.08.2011)

Razem ponad 25kzł :)

Nikt mi nie powie, że to głupota, bo głównie poprawiłem to, co i tak trzeba było zrobić, dodatkowo
może poniosło mnie nieco, w dopieszczeniu, zegary, radio Concert, felgi, przyciemnione szyby,
ale przecież to wymarzone Audi i jakby nie patrzeć, przyjemność jak można już i tak w świetnej
kondycji auto, doprowadzić do perfekcji wręcz, to mega satysfakcja. Nie wspomnę, że wiele pracy
sam włożyłem, jak choćby w zegary, radio i kilka innych nie wymagających mega fachowca
rzeczy.
Wiadomo, że 11 letni samochód, może wydawać się przesadą, ładowanie takich pieniędzy,
może i racja, można było kupić za 25 polifta nawet, 2 lata młodszego, ale czy do niego nie włożyło
by się ani grosza? daję sobie rękę obciąć, że przynajmniej 40% tej kwoty lekką ręką trzeba by
wpakować, żeby osiągnąć sukces, jak w każdy samochód używany :)
Na szczęście wyleczono mnie z RNS-E, chociaż znalazłem już pełną 2DINową konsolę za 400zł,
ale koszt samego radia 2500 mnie odstraszył, do tego reszta gratów i robota, to już przeszło
moje możliwości i odpuszczam absolutnie. Faktycznie, w takim wypadku, lepiej będzie sprzedać
i dokładając tą kwotę, kupić 2004 rok z fabrycznym wyposażeniem.

Myślę, że ktoś, kto ode mnie kupi w przyszłości, z taką historią spisaną datami i przebiegiem, to nawet
nie będzie potrzebował potwierdzenia książki w ASO i nie będzie miny :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga