Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 ] Skrzynie biegów w Audi

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zgred1628
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 22 sie 2008, 22:10
Lokalizacja: Żary

[ A6 C5 ] Skrzynie biegów w Audi

Post autor: Zgred1628 » 31 paź 2008, 15:06

Mam pytanko. Jak wiadomo automaty w 2,5tdi są bardzo awaryjne. Jak sprawa ma się w silnikach benzynowych o większych pojemnościach np. 2,8 4,2?? To są tego samego typu skrzynie, chodzi mi o jakość i trwałość?? Są tak samo awaryjne, czy to całkiem inna bajka??
Pozdro
Ostatnio zmieniony 31 paź 2008, 21:16 przez Zgred1628, łącznie zmieniany 1 raz.
Spraw Panie abym zawsze miał rację bo i tak od swoich postanowień nie odstąpię

Voytec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 936
Rejestracja: 05 lip 2008, 22:29
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Eindhoven/WSCHOWA
Kontakt:

Post autor: Voytec » 31 paź 2008, 18:39

Tez mnie to zdziwilo.. <coo> "jak wiadomo..........." :roll: ja tez mam tipa i jestem bardzo zadowolony,skolei moj kolega mial juz kilka audiczek z automatami i zadna nie nawalila.
Co do multi to sie nie wypowiem bo nic konkretnie nie slyszalem,ale wiem ze kilku klubowiczow mi znanych ma i sa zadowoleni. :-)

Jesli kupujesz auto z przebiegiem 600 tys a na liczniku jest 220 i za chwile konczy sie cos w nim np.ASB to zaraz idzie wiesc ze w Audi 2,5 tdi sa bardzo awaryjne. 8-) <niewolno2>

Awatar użytkownika
Zgred1628
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 22 sie 2008, 22:10
Lokalizacja: Żary

Post autor: Zgred1628 » 01 lis 2008, 13:36

i tu jest tak, że to bywa różnie ja np miałem trzech kolegów którzy mieli automat i dwóch musiało wymienić a trzeci narzekał. co do przebiegów to nie ma mowy o jakis astronomicznych typu "600000 tys km" Wszytsko zalezy od tego jaką się trafi tzn zadbana czy tez dobita. Poza tym czytalem artykul bodajrze w Auto ÂŚwiat o skrzyniach w 2,5 tdi w A6 i przeczytalem opinie ktore nie zachecaja do kupna automatu dlatego tez pytam jak to sie ma do skrzyn w silnikach benzynowych??
Spraw Panie abym zawsze miał rację bo i tak od swoich postanowień nie odstąpię

Voytec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 936
Rejestracja: 05 lip 2008, 22:29
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Eindhoven/WSCHOWA
Kontakt:

Post autor: Voytec » 01 lis 2008, 13:45

Zgred1628, 600tys to zadna astronomia-takie przebiegi a nawet wieksze bywaja :mrgreen: taxi z korporacji rok prod.2004 540tys :lol: osobscie te auto widzialem i odplalem.
Co do ASB w benzynie to sie nie wypowiem bo nic nie wiem.Moze faktycznie w Tdi to lipa skro tak pisza w prasie :oops:

Awatar użytkownika
Zgred1628
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 22 sie 2008, 22:10
Lokalizacja: Żary

Post autor: Zgred1628 » 01 lis 2008, 14:24

No ja tez nie wiem...
Dlatego też chciałem zapytać. Poszukam sobie jeszcze jakiś informacji w necie, może coś znajdę ciekawego, oczywiscie jeżeli ktoś coś wie to proszę pisać:)
Spraw Panie abym zawsze miał rację bo i tak od swoich postanowień nie odstąpię

Arek_R
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 28 cze 2008, 01:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Arek_R » 01 lis 2008, 15:57

Skrzynie trzymaja sie dobrze. Problem jest jedna z ich serwisowaniem. NIe myslic z naprawa. Diesel jak wiadomo robi wieksze przebiegi niz benzyna, wiec okres wymiany oleju w skrzyni pijawia sie duzo czesciej. Ja sam osobiscie znam sporo osob ktore z wymiana czekaja az zacznie szarpac a to juz niestety za pozno. Skrzynie taka mozesz kolego kupowac bez obaw. Dobrze miec jednak pewnosc ze ktos ja serwisowal jak pisano wczesniej. Oczywiscie preferowany styl jazdy ma tez znaczenie jesli chodzi o skrzynie. Duze obroty i czesty but w podlodze powinny sie przelozyc na czestsze wymiany oleju w ASB. Poszukaj na forum jak wyglada sprawa z zakupem auta z ASB i na co zwrocic uwage. A tak na marginesie wcale nie jest powiedziane ze skrzynia manualna bedzie lepsza, zobacz wysypuje sie kolo dwumasowe plus sprzeglo i robocizna i masz jakies 4000 naprawa skrzyni ASB jest w podobnych cenach a jednak wygoda bez porownia.
Multitronic to zupelnie inna historia , sama skrzynia pracuje inaczej wymaga bardzo duzej troski no i zywotnisc jest nizsza ale umowmy sie ze zywotnosc na poziomie 120kkm nie jest tragednia, chyba ze trafisz przy zakupie na te ostatnie 20kkm.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga