Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5] Woda w kabinie

Wnętrze
ODPOWIEDZ
pelasia
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2011, 21:56
Lokalizacja: Szczecinek

[Audi A6 C5] Woda w kabinie

Post autor: pelasia » 14 lip 2011, 22:06

Witam,

Od jakiegoś czasu do kabiny w okolicach dostaje się woda. Ma to miejsce w okolicach nóg pasażera. Gdzie powinnam szukać przyczyny tej usterki?

Awatar użytkownika
molni89
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 221
Rejestracja: 08 gru 2008, 21:32
Lokalizacja: swietokrzyskie

Post autor: molni89 » 14 lip 2011, 22:29

może być zatkany odpływ pod akumulatorem lub zatkany odpływ od klimy

Awatar użytkownika
Masta
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 352
Rejestracja: 25 lip 2009, 18:57
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Lubelskie, Teraz za granicą.
Kontakt:

Post autor: Masta » 16 lip 2011, 01:53

może gdzieś uszczelka po szybą?
Jest - Volvo C70 II 2.5T

3.0 BMK 224KM

Post autor: 3.0 BMK 224KM » 16 lip 2011, 09:56

Na suche auto lej wodą w różnych miejsc i szukaj przecieku, ktoś już maił podobny problem i tylko to pomogło a usterka dokładnie nie pamiętam jak była ale naprawdę nietypowa.

Byczek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2009, 19:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Byczek » 16 lip 2011, 16:01

Czesc Pelasia!

Mam podobny problem - mokra wykladzina pod nogami pasażera. Zaczelo sie 1.5 tyg temu po obfitych ulewach. Zabralem sie do wyczyszczenia odplywu pod akumulatorem - byl mocno zasyfiony. Szczesliwy, ze problem rozwiazany, po kolejnej ulewie pewnie zagladam pod dywanik - a tam przykra niespodzianka... Nie tak mocno, jak wczesniej, ale wykladzina wilgotna... We wtorek wstawiam do warsztatu kumpla na mokry stress test. Dam znac jak uda sie znalezc miejsce przecieku...

ArtHurO
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 30 kwie 2011, 15:23
Lokalizacja: Kamieńsk

Post autor: ArtHurO » 17 lip 2011, 12:49

Miałem to samo w zeszły czwartek - mokre pod nogami pasażera. Przyczyną był zatkany odpływ wody pod akumulatorem. Jeżeli masz tak samo to należy:
-podnieść maskę
-zdemontować podszybie
-odpiąć i wyjąć akumulator
-odkręcić półkę akumulatora
-wyczyścić odpływ - będzie widoczny jako otwór średnicy 20mm (lub cos koło tego) na samym środku

U mnie jak tylko zdemontowałem podszybie woda była widoczna i sięgała do półki akumulatora, po udrożnieniu odpływu zleciało coś koło 2litrów... może deko więcej.

Byczek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2009, 19:12
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Byczek » 19 lip 2011, 19:58

Udalo sie u mnie zidentyfikowac miejsce przecieku - obudowa filtra kabinowego tam gdzie styka sie z nadwoziem jest uszczelka gumowa, ktora sparciala i zaczela przepuszczac wode do srodka. Wymieniona cala obudowa (przy okazji i filtr kabinowy) i mam nadzieje problem z glowy <okok> Powodzenia!

Awatar użytkownika
HattoriHonza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 288
Rejestracja: 23 wrz 2010, 11:52
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin, Polska

Post autor: HattoriHonza » 20 lip 2011, 15:41

Taa. A u mnie zapchany odpływ wody z klimatyzacji. W aucie mi chlupie, jest dosłownie BASEN. Zalany moduł komfortu (ZAJEBIÂŚCIE uszczelniony swoją drogą), muszę zrywać całą wykładzinę z samochodu i suszyć, żeby mi to nie zgniło. TRAGEDIA aż sie zraziłem do Audi po tym ekscesie. Ja rozumiem sprzęgło, silnik, turbina, zawieszenie. Ale żeby woda z klimy zrobiła mi dosłownie JEZIORO w samochodzie (5cm słupa wody na dywaniku pasażera plus CAÂŁA wykładzina skrzętnie przemoczona, jak jeżdżę to słyszę chlupot przelewającej się wody). A wcześniej nie było żadnych symptomów ;/

I teraz mam pytanie o numery moduły komfortu. Mój to: 4B0 962 258 A, a na allegro nie ma żadnego z końcówką A. Czym one się różnią i jaki mogę kupić?

mw3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 29 gru 2014, 21:23
Lokalizacja: Braniewo

[A6 C5] Woda w kabinie - przod od strony pasazra.

Post autor: mw3 » 28 lut 2015, 15:31

Witam,

zalewalo u mnie przod od strony pasazera. Znalazlem 3 miejsca ktoredy dostawala sie woda.

1. Zostala przeklejona przednia szyba ( prawym slupkiem A wlewala sie woda).

2. Uszczelka pod filtrem kabinowym rozpadla sie ze starosci ( rozebralem, okleilem ) Bardzo prosta operacja, zajelo mi to 2 godziny, potrzeba minimalnego sprzetu i umiejetnosci. W razie potrzeby mam foto jak wyglada laczenie obudowy z karoseria.

3. Cieknacy szyberdach, woda zbiera sie na podsufitce. Za ten temat zabiore sie niebawem. Jezeli maa ktos moze jakies pomysly lub uszczelnial juz szyberdach prosze o porady. Chwilowo jezdze z zaklejonym oknem dachowym.


Pozdrawiam i czekam na pomoc przy szyberdachu! :)

Awatar użytkownika
Maciek913
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 21 lut 2015, 18:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda w kabinie - przod od strony pasazra.

Post autor: Maciek913 » 08 mar 2015, 17:06

mw3 pisze:Witam,

zalewalo u mnie przod od strony pasazera. Znalazlem 3 miejsca ktoredy dostawala sie woda.

1. Zostala przeklejona przednia szyba ( prawym slupkiem A wlewala sie woda).

2. Uszczelka pod filtrem kabinowym rozpadla sie ze starosci ( rozebralem, okleilem ) Bardzo prosta operacja, zajelo mi to 2 godziny, potrzeba minimalnego sprzetu i umiejetnosci. W razie potrzeby mam foto jak wyglada laczenie obudowy z karoseria.

3. Cieknacy szyberdach, woda zbiera sie na podsufitce. Za ten temat zabiore sie niebawem. Jezeli maa ktos moze jakies pomysly lub uszczelnial juz szyberdach prosze o porady. Chwilowo jezdze z zaklejonym oknem dachowym.


Pozdrawiam i czekam na pomoc przy szyberdachu! :)
Niestety uszczelki też mają swoją żywotność. To nie jest tak że guma się nie starzeje ;(

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga