Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 ] Odnowa lamp - przednich.

Warsztat
Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 12 lip 2011, 23:01

incognio pisze:a jak bym wymienil soczewke i odblysnik to w "ktora" strone by swiecilo?
bo dalej nie rozumiem jaki element odpowiada za kierunek swiecenia
Przesłona. Gdyby jej w ogóle nie było to świeciloby centralnie do przodu ale tak samo jak świeci na boki to i waliłoby góra-dół. Przesłona prosta odcina górę, tak żeby nie waliło po oczach a dodatkowa część ruchoma powoduje że prawa strona każdej lampy świeci nieco wyżej (strona prawa patrząc z siedzenia kierowcy).
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
incognio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 314
Rejestracja: 26 paź 2008, 14:57
Lokalizacja: Rz-ow

Post autor: incognio » 13 lip 2011, 17:28

RomanS pisze:
incognio pisze:a jak bym wymienil soczewke i odblysnik to w "ktora" strone by swiecilo?
bo dalej nie rozumiem jaki element odpowiada za kierunek swiecenia
Przesłona. Gdyby jej w ogóle nie było to świeciloby centralnie do przodu ale tak samo jak świeci na boki to i waliłoby góra-dół. Przesłona prosta odcina górę, tak żeby nie waliło po oczach a dodatkowa część ruchoma powoduje że prawa strona każdej lampy świeci nieco wyżej (strona prawa patrząc z siedzenia kierowcy).
teraz rozumiem <okok>

[ Dodano: 2011-07-13, 17:30 ]
RomanS, a powiedz mi jeszcze jak to jest, da rady przestawic przeslone z anglika na ue czy nie bo zdania sa podzielone
a druga sprawa - zeby wymienic przeslone trzeba rozklejac klosz czy da rady bez
Gdy widze audice to kwice
a ocy mi swicol jak znice


NOWE FOTY!! lampy, felgi 18"
zapraszam do ogladania:
https://a6klub.pl/a6-c5-moja-pistacja-vt4386.htm

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2092
Rejestracja: 26 maja 2008, 00:28
Imię: Motostacja
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Motostacja pl » 13 lip 2011, 21:40

incognio pisze:RomanS, a powiedz mi jeszcze jak to jest, da rady przestawic przeslone z anglika na ue czy nie bo zdania sa podzielone
a druga sprawa - zeby wymienic przeslone trzeba rozklejac klosz czy da rady bez
Sprawa pierwsza, odpowiem na podstawie info z Instrukcji obsługi i tego co pamietam gdy rozbieralem lampy (ale to bylo z 2-3 lata temu). Więc w IO jest informacja, że gdy wjeżdżamy do kraju o przeciwnym kierunku ruchu nalezy przestawić przesłony w lampach, żeby nie oślepiać. Ale w ten sposób zostanie jedynie zlikwidowane wydłuzone oświetlenie prawej strony (gdy zrobimy to w lampie europejskiej), ale nie spowodujemy wydłużonego oświetlenia lewe ! Dostaniemy wtedy lampę symetryczną , czyli jak w USA.
Wynika to z konstrukcji przesłony w lampie. Jest tam część stała, zakrywająca ca połowę obszaru i druga ruchoma, ktora może wystawać ponad stała na pewnej jej długości - daje to podniesienie prawj strony swiatła w Europie. Gdy ją przestawimy to chowa sie ona całkowicie za stałą i lampa staje się symetryczna.

Więc pewnie analogicznie lampy angielskie mają przesłone ruchomą symetrycznie odwrotną i działającą dokładnie odwrotnie, tzn mozna odciąć lub nie (zalezy od polożenia) dłuższe podświetlenie strony lewej.

Jezeli odetniesz to możesz jeżdzić w Eu bez oslepiania ale nijak nie spowodujesz aby uzyskać efekt dłuższego podświetlenia strony prawej !

Sprawa druga, nie wyjmiesz zespołu soczewka-przesłona-odbłyśnik przez otwór z tyłu lampy, więc konieczne jest rozebranie lampy.
Części samochodowe online - Motostacja pl

Awatar użytkownika
incognio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 314
Rejestracja: 26 paź 2008, 14:57
Lokalizacja: Rz-ow

Post autor: incognio » 13 lip 2011, 21:55

dzieki za informacje, musze sie za to zabrac bo prawie kompletnie nic nie widze w nocy
Gdy widze audice to kwice
a ocy mi swicol jak znice


NOWE FOTY!! lampy, felgi 18"
zapraszam do ogladania:
https://a6klub.pl/a6-c5-moja-pistacja-vt4386.htm

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 19 lip 2011, 22:57

tez sie pochwale jak mi wyszło

przed
Obrazek

po
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

Awatar użytkownika
gajek82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 57
Rejestracja: 04 sty 2008, 18:22
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: gajek82 » 28 lip 2011, 15:06

Koledzy ja napisze jak mi wyszla regeneracja lamp.poszedlem na skróty bez demontażu lamp.okleiłem lampy wokoł folia babelkowoł bo taka mialem na stanie.na poczatku szlifowalem papierem wodnym 1000 a potem 2000 spryskujac caly czas woda.po zmatowieniu i wytarciu zaczelem polerowac pasta lekko scierna AutoMax.po wypolerowaniu lampy sa o wiele czystsze,niema zacieków i nie sa matowe.wiem ze na pewno było by lepiej jak bym od srodka przetarl lampy ale juz zrobione <lol> (moje spostrzeżenie jest następujące jak bym kupil paste droższą to efekt byłby lepszy)niedługo wkleję zdjecia. <hura> Przed
Obrazek

Uploaded with I
PO
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/810/p7270181.jpg/]Obrazek


Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony 09 sie 2011, 16:48 przez gajek82, łącznie zmieniany 3 razy.

p95z
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2010, 15:34
Imię: Piotrek
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: p95z » 01 sie 2011, 16:06

Witam wszystkich serdecznie.
Ja również jestem po regeneracji, po tym jak zobaczyłem wasze efekty. Gratuluję wszystkim, nie pomijając siebie :] .

Chciałem tylko dodać jedną, myślę że bardzo istotną uwagę, której zabrakło, a z powodu której mordowałem się chwilę. Mam model 2002 z ksenonami. Lampa trzyma się na trzech śrubach (znane wszystkim) oraz na plastikowym wypuście z lampy osadzonym w plastikowym gnieździe. Otóż prawdziwa gimnastyka zaczyna się po wykręceniu śrub, u mnie prawa lampa za cholerę nie chciała wyjść, aż zdecydowałem się na popuszczenie śrub błotnika (trzy sztuki dostępne po otworzeniu maski). Nie trzeba ich wykręcać całkowicie. Po tym zabiegu lampa wyszła jak po maśle. Na błotniku są ślady po podkładkach, więc łatwo ustawić błotnik w tej samej pozycji.
Pozdrawiam,
Piotrek

Daniel_M.
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:05
Lokalizacja: bangkok

Post autor: Daniel_M. » 19 sie 2011, 15:28

Kurczę, "u mnie" (Audi Taty :D), też są klosze strasznie brudne od środka i po natrafieniu na ten tutorial, naszła mnie chęć wyczyszczenia ich, jednak boję się tego wkładania do piekarnika :D. Czy nic się nie stanie niepożądanego ? Później znowu trzeba skleić klosz z lampą, tak ? Czym konkretnie ? I ostatnie pytanie: czy trzeba ustawiać światła po tym zabiegu (wysokość itd.). Dziękuję.

p95z
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2010, 15:34
Imię: Piotrek
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: p95z » 19 sie 2011, 21:46

Ja to załatwiłem suszarką do włosów, ale chyba piekarnik to wygodniejsze rozwiązanie i lepiej nie pytać tylko dokonać samowolki, bo inaczej może zostać tylko suszarka do wyboru :) . Tak jak koledzy napisali kleimy silikonem. Oczywiście po zabiegu ustawiamy światła i to koniecznie (koszt 10 zł).

W miejscu gdzie miałem delikatny odprysk po kamieniu pojechałem papierkiem 800 i później szlifiereczka i pasta (bo już mi się nie chciało machać ręką i drobniejszym papierkiem) i nie ma śladu po odprysku, efekt powalający. Ktoś może pomyśleć, że chyba przód był robiony bo nowe lampy siedzą :]
Pozdrawiam,
Piotrek

p95z
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2010, 15:34
Imię: Piotrek
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: p95z » 19 sie 2011, 22:32

Ja zrobiłem kulkę z waty na drucie i nią przetarłem soczewki wyginając go odpowiednio i szparami docierałem do soczewki, ale nie były jakieś strasznie uwalone. Wymontowanie ich jakoś nie budziło mojego entuzjazmu.

censored, zapomniałeś do mnie zadzwonić czy nie mogłeś?
Pozdrawiam,
Piotrek

p95z
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 127
Rejestracja: 16 lip 2010, 15:34
Imię: Piotrek
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 326KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: p95z » 19 sie 2011, 23:04

:) No więc nie bardzo mogłem, bo to ja wysłałem do Ciebie na PW swój numer i czekałem na tel. :]
Pozdrawiam,
Piotrek

Irek wawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 188
Rejestracja: 08 mar 2009, 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Irek wawa » 22 sie 2011, 19:39

censored pisze:A co poradzić na różnie świecące soczewki ?? Jedna mi świeci na niebiesko , a druga na żółto :(
Soczewki chyba mają tu najmniejsze znaczenie. Przyjrzałbym się żarówkom. Najprostszy test to zamiana żarówek miejscami. Jak kolor też zmieni miejsce, to jesteś w domu :)

[ Dodano: 2011-08-22, 19:42 ]
Daniel_M. pisze:Kurczę, "u mnie" (Audi Taty :D), też są klosze strasznie brudne od środka i po natrafieniu na ten tutorial, naszła mnie chęć wyczyszczenia ich, jednak boję się tego wkładania do piekarnika :D. Czy nic się nie stanie niepożądanego ? Później znowu trzeba skleić klosz z lampą, tak ? Czym konkretnie ? I ostatnie pytanie: czy trzeba ustawiać światła po tym zabiegu (wysokość itd.). Dziękuję.
Ja po rozłożeniu metodą piekarnikową złożyłem bez wydłubywania tego czarnego mazidła i bez klejenia silikonem. I działa ok. Ustawiać światła trzeba, bo mocowanie śrub zmienia położenie lampy. A jak wykręcasz stalowy odbłyśnik, to już koniecznie.

Warto podjechać pod jakąś ścianę i zaznaczyć małą kreską poziom światła przed. Potem po podjechaniu na tę samą odległość sprawa jest banalna :)

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 300KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 23 sie 2011, 03:34

Irek wawa pisze: Ja po rozłożeniu metodą piekarnikową złożyłem bez wydłubywania tego czarnego mazidła i bez klejenia silikonem.
Ja też składałem na czarne mazidło, ale przed złożeniem lampy ponownie nagrzałem obudowę w której siedział ów glut, żeby go porządnie uplastycznić.
Irek wawa pisze: Warto podjechać pod jakąś ścianę i zaznaczyć małą kreską poziom światła przed. Potem po podjechaniu na tę samą odległość sprawa jest banalna :)
A najlepiej podjechać do pierwszego lepszego diagnosty (tam gdzie robi się co roku badanie) i poprosić go o ustawienie przy użyciu przyrządu. Cena za taką usługę to 10PLN, bądź puszka piwa.
censored pisze:A co poradzić na różnie świecące soczewki ?? Jedna mi świeci na niebiesko , a druga na żółto :(
U mnie było tak samo - jedna lampa była po prostu brudniejsza w środku. Brud i zacieki dają żółte zabarwienie.

Awatar użytkownika
michalt6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 10 mar 2008, 22:36
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: michalt6 » 14 wrz 2011, 12:54

Czy ktoś sie orientuje czy ręcznie da się wypolerować lampy pastą po papierze ściernym,czy musi być polerka mechaniczna?Jeżeli ktoś próbował to ile mniej więcej czasu trzeba na to poświecić?

Awatar użytkownika
Wawryn
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 280
Rejestracja: 28 cze 2009, 12:02
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków

Post autor: Wawryn » 14 wrz 2011, 16:59

michalt6, da radę ręcznie ale wez wiertareczke będzie lepiej
A6 C5 2.4 Benz+LPG Autom

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga