Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[100 C4 2.6 avant automat]

Prezentacja w/w aut.
ODPOWIEDZ
PeJot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2011, 12:27
Lokalizacja: Warszawa

[100 C4 2.6 avant automat]

Post autor: PeJot » 23 cze 2011, 20:03

Cześć, chciałbym przedstawić Audi 100 C4 które kupiłem dla swojej ukochanej ale prezent jej się nie spodobał. Mi osobiście tak spodobał się automat że samochód zostawiłem dla siebie <lol>

Rok produkcji: 1992
Przebieg: 176 000 i jest oryginalny co jest szokujące - potwierdzone oryginalną książką, kwitami już z polskiej strony i m.in. stanem wnętrza. Dodatkowo samochód nie miał wypadku a jedynie delikatne i małe wgniecenie tylnego błotnika. Lakier jest oryginalny.

Wyposażenie jest bardzo bogate i chyba nie mam sensu wypisywać, brakuje tempomatu ale są za to bardzo dobre fotele Recaro <okok>

10kkm temu została zainstalowana instalacja gazowa.

Na razie jedno poglądowe zdjęcie:

Obrazek

Do zrobienia jest kilka stosunkowo małych rzeczy jak:
  • dolne listwy (które już kupiłem, środkowe już wymieniłem)
    szkło prawego halogenu
    tylne nadkole (którego brakuje)
    założenie blokady skrzyni
Dodatkowo muszę ogarnąć temat spalania, na szczęście mam gwarancyjny przegląd gazu. Po mieście spalanie na razie wyszło następujące i wydaje mi się że jest za duże lub mam błędne odczucie: <mysli>
  • Jazda po Warszawie w godzinach szczytu: 25 litrów gazu lub 18 benzyny
    Jazda po Warszawie poza godzinami szczytu: 15 litrów gazu
Pzdr.

Awatar użytkownika
Qzi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 67
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:45
Lokalizacja: Czeladź/śląsk

Post autor: Qzi » 23 cze 2011, 21:35

Jazda po Warszawie w godzinach szczytu: 25 litrów gazu lub 18 benzyny
Jazda po Warszawie poza godzinami szczytu: 15 litrów gazu
Ciut dużo moje po Katowicach pali max 15 litrów LPG
Czekam na więcej zdjęć :)
Auto musi być czarne i mieć napędzane cztery kółka


DORADCA SERWISOWY ASO AUDI&VW

Awatar użytkownika
robak26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1137
Rejestracja: 30 lip 2009, 17:52
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1996
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.2 230KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: robak26 » 23 cze 2011, 23:05

PeJot, fajnie, że do nas dołączyłeś.
Daj foty z wnętrza.
Ostro jeździsz albo coś jest nie tak z autem.
Pozdro.

PeJot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2011, 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PeJot » 23 cze 2011, 23:22

Jeżdżę naprawdę spokojnie ponieważ do tego skłania automat, po za tym szanuję go dlatego też jestem zaskoczony spalaniem <zalamka>

Jedynym problemem jaki zauważyłem jest problem z uruchomieniem na zimnym tzn. muszę zakręcić dwukrotnie lub jeden raz naprawdę długo aby auto uruchomiło się. Jeśli auto jest już nagrzane nie ma tego problemu. Zastanawiam się czy problemem jest pompa paliwa czy . wtryski przepuszczają gaz lub ew. problemem są przewody wysokiego napięcia. W każdym razie nie powinno mieć to dużego znaczenia na spalanie.

Co do spalania w pierwszej kolejności chcę sprawdzić czy nie ma problemów z sondą lamba (poprzedni właściciel mówił że nie było błędów na VAG). Mam nadzieję że jutro uda mi się podpiąć, za pomocą jakiegoś XP'ka dziś na Win7 nie mogłem tego zrobić.

A lepsze fotki wykonam w najbliższym czasie ew. wstawię fotki poprzedniego właściciela.

domin150
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2011, 10:02
Lokalizacja: Frankfurt

Post autor: domin150 » 25 cze 2011, 17:09

Hmm teraz widze jakiego spalania moge sie mniej wiecej spodziewac bo mam instalowac LPG na dniach do 2.6 quattro C4. Wczesniej mialem 1.8 C4 i spalanie 10l, tutaj chyba tak kolorowo nie bedzie :P.
Z tym zapalaniem mialem tak samo w tym 1.8, mechanik podobno wyczyscil przewody paliwowe i bylo ok, ale tylko na jakies 2 miesiace;P. No a jak sie juz zagrzeje i wejdzie na LPG to juz chodzi jak w zegarku.
Sorki ze nie na temat... Auto naprawde ladne, pochwal sie kolejnymi zdjeciami. Pozdro

[ Dodano: 2011-06-25, 17:13 ]
aha i jeszcze jedno. Nie chce mi sie za bardzo szukac po forum a widze ze silniki macie te same, to zapytam jaka instalacje LPG polecacie?

kopec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 155
Rejestracja: 17 mar 2010, 21:44
Lokalizacja: konin

Post autor: kopec » 28 cze 2011, 14:51

kolego PeJot podłącz się pod komputer, może masz walniętą sonde, ja miałęmwtedy spalanie bliskie 19 przy średniej nodze, teraz mam 13 przy lekkiej , gazu oczywiście, benzyny szkoda mi sprawdzać bo musiałbym zalać do pełna a to troche jest wydatek :P a po co obciążać auto :)
audi 100 c3 1.8 b+g
audi 100 c4 2,6 b+g
OOOO

PeJot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2011, 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PeJot » 28 cze 2011, 15:15

Dzięki za odpowiedzi, też wydaje mi się że spalanie jest za duże. Podłączyłem się VAGiem i niestety ten nie wykazał żadnych błędów - z jednej strony dobrze ale z drugiej źle bo nie wiadomo skąd takie spalanie :)

ÂŚwiece były wymienione przez poprzedniego właściciela razem z rozrządem - wątpię aby była to wina np. przestawionego rozrządu.

W sobotę mam przegląd gwarancyjny gazu i zobaczymy co wyjdzie, poproszę o sprawdzenie sond lambda ponownie. Mimo wszystko nawet różnica pomiędzy gazem a benzyną jest zbyt duża. Powiem jeszcze tylko tyle że Megane 2 2.0 16v w podobnych warunkach i przy podobnym stylu jazdy spala mi ok 10,5 litra przy wartości 10,9 jaką podaje Renault.

Domin mam instalację Stag 300+, wtryski MagicJet. Dużej różnicy nie widzę pomiędzy gazem a benzyną, może na gazie trochę gorzej 'zbiera się' ale różnica nie jest duża.

leonulim

Post autor: leonulim » 03 lip 2011, 15:03

Gratuluje zakupu i czekam również na kolejną sesje zdjęciową , co do LPG dlatego kocham Diesla brak z nim kłopotów.

PeJot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 03 cze 2011, 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PeJot » 23 paź 2011, 21:35

Odpowiadam z dużym opóźnieniem ale może komuś się przyda.

Sprawdziłem wszystko w Audi co wymagałoby wymiany lub naprawy jako że nie lubię mieć niesprawnych samochodów nawet w mały aspekcie. Za wyższe spalanie odpowiadała przepustnica (było brudno na stykach) co objawiało się czasami trochę wyższymi wolnymi obrotami tzn. na postoju w korku zamiast standardowych ~800, Audi potrafiło trzymać np. 1000 lub 1100.

Po całkowitym przeczyszczeniu spalanie ustabilizowało się w granicach 18-20 litrów gazu w Warszawie. Niestety trochę stroję w korkach dlatego nie uważam aby było to dość duże spalania w szczególności że jazda po Warszawie nie może równać z jazdą w żadnym innym mieście w Polsce :( Dodatkowo to automat więc możemy założyć wyższe spalania niż w Aucie z manualną skrzynią biegów :]

Sondy lambda też wszyły całkowicie sprawne na oscyloskopie ale dla pewności podam wyniki też z analizatora spalin które też wypadły pozytywnie - może coś przeoczyłem:

Benzyna:
CO - 0,00
CO2 - 15,2
HC - 0
02 - 0,18
LAMBDA - 1,01

Gaz:
CO - 0,35
CO2 - 13,3
HC - 75
02 - 0,10
LAMBDA - 0,99

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga