Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 Sedan] oświetlenie wewnętrzne po otwarciu drzwi

Elektryka
tomekw2086
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2011, 17:12
Lokalizacja: Wojków, łódzkie

Post autor: tomekw2086 » 12 mar 2011, 15:29

to może zamek robi zwarcie...?

RaKo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 286
Rejestracja: 15 mar 2010, 12:11
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: RaKo » 12 mar 2011, 16:21

osoba111, jak dobrze pamiętam to tylna górna lampka nie świeci po otwarciu tylnych drzwi,wszystko zależy od pozycji włącznika,przedniego i tylnego.Ale może jestem faktycznie w błędzie i mam też zimny glut <rotfl> bo mi się nie zapala po tylnych drzwiach aby z przełącznika z przodu,w poniedziałek to sprawdzę.
Sprawdziłem to dziś i faktycznie wszystkie lampki powinny się zapalać po otwarciu byle których drzwi,był zimny lut,podgrzanie nóżek lutownicą przyniosło efekty <brawo>

tomekw2086
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2011, 17:12
Lokalizacja: Wojków, łódzkie

Post autor: tomekw2086 » 16 mar 2011, 16:55

robsonb73 rozebrałem dzisiaj drzwi od pasażera, dobrałem się do zamka i wyciągnąłem ten mikro stycznik...włączyłem go ręcznie, uprzednio podłączając zamek do kostki i nic...żadnej reakcji...i znowu stanąłem w martwym punkcie...:/

Clint_23
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2011, 18:19
Lokalizacja: wrocław

Post autor: Clint_23 » 26 mar 2011, 16:59

RaKo, Stanllejj
panowie jak sie dostać do tej płytki? trzeba zdjąć całą obudowe lampek? boje sie ze cos ułamie wiec prosze o jakies wskazówki.
Clint_23

tomekw2086
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 25 sty 2011, 17:12
Lokalizacja: Wojków, łódzkie

Post autor: tomekw2086 » 23 kwie 2011, 19:49

robsonb73 rozebrałem zamek w przednich drzwiach od pasażera do części pierwszych i wypsikałem WD-40 i o dziwo lampki w tych drzwiach się zapaliły, i zapaliła się żarówka nad nogami pasażera <szok> czasami nie styka dobrze i lampki w podsufitce mrugają ale wiem już czego szukać i jak się zabrać za to:)

arcik9
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 14 maja 2008, 23:38
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: arcik9 » 27 cze 2011, 15:22

W moim przypadku po otwarciu drzwi kierowcy było tak:
1. nie zapalała się lampka na podsufitce;
2. nie było sygnalizacji otwartych drzwi na FIS-ie;
3. nie było sygnalizacji (bzyczka) zapalonych świateł przy otwartych drzwiach.
Po rozebraniu tapicerki i wyjęciu zamka (wyjąć bez zdejmowania prowadnic szyby się dało - niestety do złożenia zamka potrzeba było już odkręcić te cztery śruby. Polecam - tak jak już ktoś wcześniej napisał pozaznaczać sobie punkty mocowania tej prowadnicy, aby właściwie złożyc). W moim przypadku winna była utleniona ścieżka w części elektrycznej zamka, która zniknęła na odcinku około 0,5 cm, rozpoczynając od tylnej części gniazda (w jakiś sposób musiała tam się dostać woda).
Rozwiązaniem było 1. wymiana całego zamka; 2. wymiana tylko części elektrycznej (nie mogłem znależć jej); 3. Zrobienie mostka pomiędzy niebieskim kablem mikrostycznika a brązowym kablem znajdującym się na kostce (bodajże pin nr 4) czyli ominięcie tej ścieżki w części elektrycznej zamka.
Czas pracy (włącznie z motaniem się ze złożeniem ponownym zamka (największy problem ze scaleniem zamka z bębenkiem): około 3 godz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga