Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 2.5 Tdi] Problemy z AKE slabo sie wkreca

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
jakcis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:12
Lokalizacja: Kętrzyn

[ A6 C5 2.5 Tdi] Problemy z AKE slabo sie wkreca

Post autor: jakcis » 11 cze 2011, 16:25

witam jestem nowym klubowiczem mam audi a6 c5 2.5 tdi ake quattro od niedawna i wszystko bylo ok puki nie skonczyla sie zima z wiosna przyszto wiele problemow mianowicie auto stalo sie tak ospale z z 1.9 TDI nie mialem podjazdu brano mnie jak chciano. Wkoncu zaczelem robic a mianowicie bylo pare bledów na kompie typu iglica zly kat wtrysku zle ustawiony rozrzad pompa itp wiec zaczelem od walkow sprawdzone pochodza jeszcze potem wymienilem rozdzad na nowy dalje bylo ze przestawione chodz byl dobrze po znakach ustawiony wymienilem czujnik polozenia walu i jest ok samochod dalej nie jechal wymienilem odme na nowa poczyscilem przepustnice sprawdzilem przeptywke nawet i iiinego wsadzalem to samo zrgenerowalem turbine cala troche lepiej jedzie ale to nie jest 180km zostal blad wtrysku glownego wymienilem wszystkie wtryski nie ma juz bledy cewki, isamochod wogle inaczej chodzi ale to nie jest to 1,2 biegi nie przyspiesza tak jak ma 3,4 nawet dobrze 5,6 max 150 na h i zauwazylem z samochodem jak sie jedzie i trzyma sie go na obrotach o jakos jedzie jesli spadnie ponizej 2000 znowu trzeba go nakrecac pompa wtryskow tez cos tam pokazywal ale zregenerowalem wtyczke i jakos niema zadnego bledu w kompie nie wiem co jest na kompie turbo i przeplywka pokazuja wartosci nominalne wszystko niby gra nie wiem gdzie mam rece wlozyc co moze byc jeszcze przyczyna pomuzcie
jakob

Multifonika A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 342
Rejestracja: 03 gru 2010, 16:08
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Multifonika A6 » 11 cze 2011, 17:29

Witaj jakcis.
Uwierz, przyczyn takiego stanu rzeczy może byś sporo- a więc na początek lektura , a następnie umieść logi w dziale Diagnostyka VAG.
Chociaż subiektywnie rzecz biorąc- okoliczności jakie opisujesz wskazują na niepracujące turbo, ale skoro piszesz że nie ma błędów (a powinny być)- dalsze grzebanie przy silniku nie ma sensu (szukanie w ciemno). Czekamy na logi <okok> .

jakcis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:12
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: jakcis » 11 cze 2011, 18:36

turbina jest prawie nowa zrobili mi taka dokladna regeneracje wszystkie bedechy nowe ok ale zrobie logi
jakob

PAWELJARCZAK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 17 kwie 2011, 09:54
Lokalizacja: ZŁOTORYJA

Post autor: PAWELJARCZAK » 12 cze 2011, 09:25

mam pytanie jak to się ma <mysli> szukałem 180 ps w manualu ale czytając książkę obsługi nie występuje z tym motorem może z komputerem coś jest nie w porządku od sterowania silnikiem

jakcis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:12
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: jakcis » 12 cze 2011, 10:37

PAWELJARCZAK pisze:mam pytanie jak to się ma <mysli> szukałem 180 ps w manualu ale czytając książkę obsługi nie występuje z tym motorem może z komputerem coś jest nie w porządku od sterowania silnikiem
kolego wystepowaly takie opcje z manualem ja szukalem dlugo bo prawe wszystkie w dziadowski tiptroniku sa a manual to manul.... sprawdzalem wszystko i elektronika jest ok

postaram sie zrobic jak najszybciej logi
jakob

Multifonika A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 342
Rejestracja: 03 gru 2010, 16:08
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Multifonika A6 » 12 cze 2011, 11:54

bo prawe wszystkie w dziadowski tiptroniku sa
<szok> Uważaj co piszesz bo koledzy cię zlinczują... <nerwus>

PAWELJARCZAK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 17 kwie 2011, 09:54
Lokalizacja: ZŁOTORYJA

Post autor: PAWELJARCZAK » 12 cze 2011, 20:48

kolego wystepowaly takie opcje z manualem
jakoś mnie twoja odpowiedż nie zadawala.... czemu tego nie ma w książce....? ale niech tak będzie powodzenia z zagadką czekamy na logi

jakcis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:12
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Problemy z AKE slabo sie wkreca

Post autor: jakcis » 19 cze 2011, 10:07

prosze oto logi z mojego auta prosze o pomoc bo naprawde jest coraz gorzej http://vaglog.rtnet.pl/salomony_49210.html
jakob

Multifonika A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 342
Rejestracja: 03 gru 2010, 16:08
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Multifonika A6 » 19 cze 2011, 15:00

jakcis- fajnie że umieściłeś KOMPLET logów i to w dziale DIAGNOSTYKA VAG- to się chwali- nie będzie bałaganu <uoee> .
Co się tyczy tych kilku cyferek- tak zczipowana fura w końcu musiała odmówić posłuszeństwa :| .

jakcis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:12
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: jakcis » 19 cze 2011, 15:18

piotras72 pisze:jakcis- fajnie że umieściłeś KOMPLET logów i to w dziale DIAGNOSTYKA VAG- to się chwali- nie będzie bałaganu <uoee> .
Co się tyczy tych kilku cyferek- tak zczipowana fura w końcu musiała odmówić posłuszeństwa :| .
nie rozumiem cie kolego piotras72 ... zczipowana ona nigdy nie byla zczpowana dopiero chcem zcczipowac ale po tym jak doprowadze ja do dobrej seri

[ Dodano: 2011-06-21, 18:07 ]
witam problem rozwiazany padnieta przeplywka i jest ok pelna 100% seria samochod jedzie lecz mam takie wrazenie ze samochod na 1 i na 2 biegu tak dziwnioe anemicznie sie zachowuje jak chcem ruszyc z skrzyzowania to tak zdycha lekko dopiero jak wlacze 3 bieg i do gory zaczyna super jechac co to moze byc czy jest jakas elektornika obraniczajaca moment obrotowy?? prosze pomozcie

[ Dodano: 2011-06-21, 18:09 ]
witam problem rozwiazany padnieta przeplywka i jest ok pelna 100% seria samochod jedzie lecz mam takie wrazenie ze samochod na 1 i na 2 biegu tak dziwnioe anemicznie sie zachowuje jak chcem ruszyc z skrzyzowania to tak zdycha lekko dopiero jak wlacze 3 bieg i do gory zaczyna super jechac co to moze byc czy jest jakas elektornika obraniczajaca moment obrotowy?? prosze pomozcie
jakob

PMW
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 104
Rejestracja: 02 maja 2009, 11:49
Lokalizacja: Warszawa STM

Post autor: PMW » 23 cze 2011, 15:02

jakcis pisze:witam problem rozwiazany padnieta przeplywka i jest ok pelna 100% seria samochod jedzie lecz mam takie wrazenie ze samochod na 1 i na 2 biegu tak dziwnioe anemicznie sie zachowuje jak chcem ruszyc z skrzyzowania to tak zdycha lekko dopiero jak wlacze 3 bieg i do gory zaczyna super jechac co to moze byc czy jest jakas elektornika obraniczajaca moment obrotowy?? prosze pomozcie
no pewnie że anemicznie na pierwszych dwóch biegach masz zawsze niższe doładowanie niech mnie ktoś poprawi jedynka dwójka 0.4 bara trójka 0,6-0,7 bara?

jakcis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:12
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: jakcis » 23 cze 2011, 20:50

kolego problem rozwiazany padniety zawor egr idzie na wszystkich biegach jednakowo od dolu ciagnie jak trzeba i teraz mi sie wydaje ze na 1,2,3 najlepiej czasem bez trakcji zapiszcza kola i to w quattro zobacze co bedzie po dobrym programie
jakob

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga