Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] wady multitronica

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
nazarek69
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2010, 16:31
Lokalizacja: hajnówka

[ A6 C6] wady multitronica

Post autor: nazarek69 » 22 cze 2011, 23:21

mam pytanie odnośnie multitronica w tym aucie. ojciec się nasłuchał że a6 z tą skrzynią trzeba auto jak najszybciej sprzedać przed przejechaniem 200tys km ponieważ w granicach tego przebiegu niby ta skrzynia zawsze pada. co trzeba zrobić aby do tego nie dopuścić(aby zachować jej żywotność) namawiałem go do wymiany oleju w skrzyni ale oczywiscie znajomi mechanicy (ci sami od teori 200tys i bum po skrzyni) odradzili mu to i powiedzieli że to niepotrzebne. auto ma przejechane 127tys. km mogłby ktoś wyjaśnić na czym polega problem w tych skrzyniach i co by sie przydało zrobić aby jak najdłuzej cieszyć się tym autem bez zbędnych i kosztownych napraw. a i jeszcze jedno bo juz nie hcce zakładac kolejnego posta co moze powodować branie oleju od wymiany do wymiany ok. 1.5 L (staruszek tłumaczy się tym że u niego bierze a u kolegów nie więc musi być coś z nim nie tak) bo potrzebuje konkretnych argumentów aby ojciec nie sprzedał wdłg mnie samochodu w dobrym stanie:P z tego co wiem przy tym silniku może sie to zdarzac ot tak i moze być to tez efektem złego dotarcia silnika ale czy są jakieś inne powody do tego??

z góry dzieki za odpowiedzi

krzycho2626
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 01 lut 2009, 15:44
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kalisz/Northampton UK

Post autor: krzycho2626 » 23 cze 2011, 01:23

Co do multi to sie nie wypowiem ale moja asia bierze tyle samo oleju i to raczej jest norma w 2.0 tdi
Pierwszy, najlepszy forum Audi A6 w Polsce - A6Klub.PL ! :)

Paluch85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 69
Rejestracja: 24 cze 2010, 19:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Paluch85 » 23 cze 2011, 09:47

A mi powiedział najlepszy spec od skrzyń biegów w trójmieście, że aby skrzynia multitronic długo działała to trzeba regularnie olej w niej wymieniać - co 60.tys.km. Ale olej do skrzyń multitronic a nie ze ktoś naprawia tiptroniki i wlewa Ci olej przeznaczony do tiptronika w skrzynie multitronic.

nazarek69
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2010, 16:31
Lokalizacja: hajnówka

Post autor: nazarek69 » 23 cze 2011, 10:44

właśnie też to czytałem że nalezałoby zmieniać olej co 60 tys. moze teraz uda mi sie jakoś namówić staruszka na wymiane oleju i zobacze od razu czy sa w nim jakieś widoczne opiłki, jeśli tak to przydałoby się wymienić i filtr wewnątrz skrzyni. tak gdzieś przeczytałem dzieki za pomoc:)

panton
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2011, 17:11
Lokalizacja: Wawa/Łódź

Post autor: panton » 24 cze 2011, 00:21

1. Podaj VAG Number/Component tej skrzyni.
2. Oczywiście olej w multi co 60kkm do wymiany. Najpierw należy wykonać diagnostykę takiej skrzyni a dopiero później się martwić w jakim kierunku działać. Multitronic posiada dwa filtry:
Filtr wewnętrzny (magnetyczny) wymienia się jedynie w przypadku remontu skrzyni, czyli wyciągnięcie - rozpołowienie skrzyni.
Filtr zewnętrzny natomiast występuje razem z przewodem olejowym i jego cena jest fajna. (dostępny tylko w serwisie)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga