Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] xcarlink/audi link

Car Audio
ODPOWIEDZ
rafgate
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:36
Lokalizacja: gorzów wlkp

[A6 C5] xcarlink/audi link

Post autor: rafgate » 20 cze 2008, 10:47

Witam mam małe zapytanie do użytkowników xcarlink / audi link czy te emulatory zmieniarek warte są zakupu i czy mają znośny dzwięk i niema znimi problemów , zamierzam kupić takie cudo do swojej audi bo niestety prawdopodobnie niemiec wytargał mi oryginalną zmieniarkę cd i zostałem tylko z radiem :cry:
pozdrawiam

m3iaz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 29 maja 2008, 15:11
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: m3iaz » 20 cze 2008, 11:29

nie znam tych emulatorów ale mam chyba coś podobnego w innym aucie VAG. dźwięk jest połączony bezpośrednio i nie ma tam nic co mogłoby zmienić jakość dźwięku z np odtwarzacza mp3. jedyne zadanie takiego emulatora to żeby radio "myślało" że ma zmieniarkę. masz wtedy jeden track zapętlony na jednej z 6-ciu płyt. podobny efekt daje wpięcie się z kablem do pinów dźwięku (lewy, prawy kanał i masa dźwięku ze zmieniarki) a w zmieniarce włożyć płytkę która ma pusty dźwięk (nic nie słychać z płyty). robisz repeat na tym a przez kabelek puszczasz muzyczkę z zewnętrznego odtwarzacza. miałem tak ale audi w nowym sofcie do mojej navi uruchomiło złącze aux i zmieniłem na nie...
a tu masz ten adapter w 2ch wersjach
http://www.allegro.pl/item380790627_ada ... f_vat.html

http://www.allegro.pl/item375024898_ada ... f_vat.html

[ Dodano: 2008-06-20, 11:35 ]
ok. znalazłem już to o czym pisałeś -> xcarlin. nie mam pojęcia jak to się sprawuje. ciekawe rozwiązanie tylko jaka cena?
Quattro ;-)
RNS-e + Bluetooth Tel Interface
Shark Fin
DVD VST + kamera cofania

rafgate
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 08 maja 2008, 23:36
Lokalizacja: gorzów wlkp

Post autor: rafgate » 20 cze 2008, 15:25

ceny to od 350->400 tych urządzeń

m3iaz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 222
Rejestracja: 29 maja 2008, 15:11
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: m3iaz » 20 cze 2008, 15:29

nawet nie jest tak strasznie. ale ja już u siebie nie będę tego zakładał. mam już wszystko co oferuje ten sprzęt... no i zmieniarkę też ;-)
Quattro ;-)
RNS-e + Bluetooth Tel Interface
Shark Fin
DVD VST + kamera cofania

szebart
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 29 wrz 2008, 23:27
Imię: szebart
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TFSI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: szebart » 03 paź 2008, 23:15

polecam DMC. w przeciwienstwie do xcarlinka, DMC ma mozliwosc przewijania utworów w przod i w tyl i oczywiscie przelacznik na fabryczna zmieniarke ;-) . Xcarlink moze jedynie przeskakiwac od utworu do utworu. w razie czego mam namiar na kolesia ktory sprzedaje to za 300zl. ;-)
Cowards die many times before their deaths;
The valiant never taste of death but once.
280 KM BITURBO
https://a6klub.pl/viewtopic.php?t=3681

Awatar użytkownika
waszpaw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 21 mar 2009, 21:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: waszpaw » 27 mar 2009, 13:10

Trochę odgrzeję temat. Co do XCarLinka, to potrafi (już?) przewijać, chociaż odbywa się to trochę kulawo. Można też mieć zastrzeżenia co do funkcji random - odtwarzacz zaczyna głupieć i nie trzyma ustawienia random-płyta, random-wszystko. Trzecia sprawa, to wzmocnienie - jest dużo ciszej, niż przy innych źródłach (radio, CD). Ale tak naprawdę można z tym wytrzymać i sam pomysł jest świetny (zwłaszcza przy tej cenie). Wykonanie też zaskakujące, jak na chińskie cudo...

Mam natomiast inny problem. Mianowicie po wpięciu kostki XCarLinka pomiędzy zmieniarkę a radio dostałem "ekstra" szumy związane z obrotami silnika. Słychać to wyraźnie, zarówno przy odtwarzaniu z emulatora, jak i na zmieniarce. Zwłaszcza przy dużym wzmocnieniu na cichszych fragmentach.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, albo podobną sytuację... Dodam, że masa jest podpięta.

Pozdrowienia
PW
Paweł

Awatar użytkownika
waszpaw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 21 mar 2009, 21:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: waszpaw » 27 mar 2009, 15:26

Jesteś z Krakowa, więc mogę zaproponować prezentację;-) Nie pamiętam w tej chwili dokładnego modelu, ale wygląda identycznie, jak to.

Ja kupowałem od człowieka ze znajomego forum, ale z tego co widzę chyba się już tym nie zajmuje. Mogę przekazać namiary na niego na PW, żeby nie było reklamy.

Prawda jest taka, że gdyby nie to sprzężenie z silnikiem, to nie miałbym się do czego przyczepić. Jakość dźwięku jako takiego nie daje powodów do zastrzeżeń. Drobne wady wymieniłem powyżej. Obsługuje praktycznie wszystkie sensowne formaty mp3, natomiast zdarzają się pojedyncze utwory, które się wywalają (nie jestem w stanie stwierdzić, co jest tego powodem). Powiedzmy jeden utwór na 100. Montaż jest łatwy, jedyne co, to trzeba zrobić otwór na przepuszczenie kabla pomiędzy schowkiem (najlepiej ustrojstwo tam schować), a tyłem radia.

PW

Awatar użytkownika
waszpaw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 21 mar 2009, 21:18
Lokalizacja: Kraków

Post autor: waszpaw » 27 mar 2009, 16:25

Tył radia, nie auta - przeczytaj jeszcze raz;-) I nie zamiast zmieniarki. Wpinasz szeregowo, dzięki czemu masz dostępną i zmieniarkę, i emulator.
Paweł

Awatar użytkownika
DaFone
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2010, 09:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: DaFone » 22 paź 2010, 10:09

Witam,
Odgrzewam temat xcarlink'a, bo znalazłem w necie jego konkurenta - Anycar Link. Niestety dostępny jest tylko na niemieckim ebay'u a wygląda tak :

http://www.anycarlink.com/Product.asp

Wyższe modele posiadają równiez interfejs Bluetooth, który może służyć jako zestaw głośnomówiący w naszych autkach.

Chętnie bym przetestował takie coś.
Może ktoś z Was miał styczność z tym sprzętem i może się podzielić wrażeniami ?
-------------------
Pozdrawiam
DaFone

Awatar użytkownika
arkolek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 06 cze 2009, 09:42
Lokalizacja: kozienice/maura

Post autor: arkolek » 16 cze 2011, 21:10

DaFone, pisałem w marcu do gościa z Anycar Link i wersja AL-1080B USB/SD/bluetooth z przesyłką kosztuje 125$. czytałem też opinie ,chyba na jakimś słowackim forum o tych cackch i wiara ogólnie zadowolona. trzeba tylko to z chin ściągać a gość akceptuje tylko West Union. jest to ten sam sprzedawca co słał tym forumowiczom ze słowacji.
chętnie bym kupił, żeby tylko ktoś to ogarnął. 360zł. to nie jest tak żle. może koszt przesyłki rozłoży się na kilka sztuk. zawsze to taniej. dla mnie jest to dobra alternatywa bo nie chcę zmieniać radia, poza tym podpina się do oryginalnych naszych radii w wejście zmieniarki a dodatkowo współpracuje z telefonem
http://www.anycarlink.com/audi.asp

majster_klepka
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 76
Rejestracja: 20 maja 2010, 20:57
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: majster_klepka » 17 cze 2011, 01:31

Witam.
Może i ja dorzucę swoje trzy gorsze.

W poprzedniej audi testowałem tą ala zmieniareczkę DMC i niestety ale kijowo to działało. Raz działało raz nie, raz zawiesiło mi nawkę raz nie. Czasami windows przy kopiowaniu plików samoczynnie zmienił mi format plików na karcie pamięci i też działać nie chciało, przewijanie utworów nie działało i ogólnie to byłem załamany działaniem tego sprzętu, dlatego wyrzuciłem to i kupiłem sprzęt co się nazywał PHATBOX. Po pierwsze jakość dźwięku jak dla mojego ucha była lepsza, to wszystko działało tak jak należy (może dlatego, że jest to sprzedawane przez audi i zostało zestrojone ze sprzętem tak jak powinno).

Jest może mała różnica w cenie zakupu owego sprzętu ale jak teraz popatrzę z perspektywy czasu to żałuje, że nie trafiłem na phatboxa za pierwszym razem tylko musiałem się męczyć.

pozdrawiam
przemek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga