Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 2.4 Quattro AGA ] nierówne obroty

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
morfeusz27

[ A6 C5 2.4 Quattro AGA ] nierówne obroty

Post autor: morfeusz27 » 24 paź 2008, 19:56

:cry: witam i proszę o pomoc. Jakiś czas temu zapaliła mi się INSP SERVICE i ją wykasowałem przy użyciu przycisków i niby wszystko OK. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, zauważyłem,że moja A6 zaczęła nierówno pracować na niskich obrotach tj ma ok 900 spadnie do 200 potem wskoczy na 900,czasem zgaśnie. Jak kilka razy przegazowałem to się uspokoiła. W między czasie wymieniałem filtr paliwa i olej, na trasie śmiga pięknie, ogólnie wszystko ok, co robić ? :-?

Arek_R
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 309
Rejestracja: 28 cze 2008, 01:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Arek_R » 24 paź 2008, 20:39

Czy sprawdziles moze bledy komputera. Sprawdz czy dzialaja dobrze sondy nie zawsze sa bledy. No i moze podobnie jak u mnie konczy sie zawor odpowietrzenia u mnie byly podobne objawy. Najczesciej odrazu po zatankowaniu. Zawor nie otwieral sie a komputer nie widzial bledu.

jame

Post autor: jame » 24 paź 2008, 22:53

Hi

ja też tak miałem i okazało się że cewki zapłonowe poszły, najpierw 6 cylinder, potem 4 i wtedy kazałem wszystkie wymienić

objaw był taki jakby samochód "dogorywał" i miał stan przedzawałowy ;-)

morfeusz27

Post autor: morfeusz27 » 25 paź 2008, 12:57

Dzięki, w poniedziałek podjadę pod kompa u diagnosty i zobaczę

mr.Pit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 334
Rejestracja: 22 lut 2008, 20:22
Imię: Marcel
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 FSI 210KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rumia

Post autor: mr.Pit » 26 paź 2008, 09:57

Napisz jak możesz jak skasowałeś tą INSP SERVICE. Bo z tego co czytałem na forum to się guzikami nie da
Fiat 126 BIS, Fiat 125, Opel Omega 2.0
Opel Calibra 2.0
Audi C4 93r 2.6 ABC, Audi A6 99r 2.4 ARJ
Audi A6 Avant 03r 3.0 ASN

morfeusz27

Post autor: morfeusz27 » 26 paź 2008, 17:32

mr.Pit pisze:Napisz jak możesz jak skasowałeś tą INSP SERVICE. Bo z tego co czytałem na forum to się guzikami nie da
tu masz link
viewtopic.php?t=4218#38356

mr.Pit
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 334
Rejestracja: 22 lut 2008, 20:22
Imię: Marcel
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.8 FSI 210KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rumia

Post autor: mr.Pit » 26 paź 2008, 19:19

Dobra dzięki morfeusz27 :mrgreen: :mrgreen: zachowałem się jak leszcz i mam nadzieję że więcej się to nie powtórzy ;-) (nie doczytałem do końca tematu)
Fiat 126 BIS, Fiat 125, Opel Omega 2.0
Opel Calibra 2.0
Audi C4 93r 2.6 ABC, Audi A6 99r 2.4 ARJ
Audi A6 Avant 03r 3.0 ASN

Bolszakoof

Post autor: Bolszakoof » 26 paź 2008, 21:12

kolezko masz problem z przepustnica ;-) najłatwiej jest ja po prostu otworzyc, owinac wokól palca czysta szmatke, popsikac porzadnie WD-40 i delikatnie przeczyscic ranty. Obroty wroca do normy jak "palcem" odjał :-D takie moje zdanie.. Mialem identyczna sytuacje w A4. Razem zajmnie Ci to 10minut. Pozdro <czapa>

morfeusz27

Post autor: morfeusz27 » 27 paź 2008, 11:41

Byłem dziś na dobrym kompie, statyczne i dynamiczne pomiary, program diagnozuje pod konkretny model. Po pierwsze pokazało tylko dwa błędy - zbyt bogata mieszanka w rzędzie lewym i prawym silnika, jak i w statycznej i dynamicznej, innych błędów nie było. Gostek następnie sprawdził miernikiem, podpadła mu przepływka, ponieważ po jej odłączeniu na wolnych obrotach wszystko ok, po jej załączeniu to od razu obroty zaczęły skakać, pytał się czy mam spadek mocy, ale w sumie tonie wiem. Autko kupiłem niedawno, nie jeździłem wcześniej tak szybkim autkiem, jednak moja perełka śmiga jak burza, nie stwierdziłem objawów padniętej przepływki jak było opisywane na forum, jedno co przykuło moją uwagę to większy apetyt na paliwo audiczki - logi pokazały że wszystko z temper. termostatem jest OK. Sam gostek co diagnozował, że wg niego to przepływka lub przepustnica.Co Ty na to Blaszakooof :?: poza tym dzięki

Bolszakoof

Post autor: Bolszakoof » 27 paź 2008, 13:00

nie wiem co na to BLASZAKOOOF :-P :-D ale mi sie wydaje ze to bedzie przepustnica.. zrob tak jak pisałem i zobaczymy co bedzie. Jesli nie pomoze, chociaz mysle ze tak , to bedziemy myslec dalej :-) powodzonka

morfeusz27

Post autor: morfeusz27 » 27 paź 2008, 22:46

<ok> Bolszakooof sorki wielkie za ksywkę, coś mi się pomieszało, tylko jak dobrać się do tej przepustnicy?
Motor jak na razie przestał wariować, może adaptacja przepustnicy pomogła, tylkoi jeszcze muszę ją znaleźć i wyczyścić <piwo>
Temacik można zamknąć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga