Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.5TDI] Drgania podczas jazdy

Zawieszenie
Awatar użytkownika
arturn29
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 232
Rejestracja: 12 lip 2008, 00:35
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: arturn29 » 18 sty 2011, 21:58

Witam


Dzieki koledzy za sugestie ale zmiana opon nie ma nic do rzeczy ,poniewaz przed zmiana byly odczuwalne drgania tylko w mniejszym stopniu.
Pozniej poglebialy sie i przy zmianie opon nie byly jeszcze tak odczuwalne ,poprostu w ostatnim czasie cos takiego sie zrobilo.

Felig sa oryginalne audi ,a to drganie jest tak mocne ze jak jade szybko to widac poprostu jak kierownica sie telepie i oczywiscie cala buda.

Awatar użytkownika
Dodek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 466
Rejestracja: 18 paź 2009, 11:49
Imię: Damian
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: Dodek » 18 sty 2011, 23:58

1. pokrzywiło ci felgi - normalka w zimie ;-) moje fele prostowałem i wyważałęm w listopadzie - troche czasu było cicho ale po kilku bardziej dziurawych "trasach" znów to samo
2. masz Większe luzy na drążkach

jedz do wulkanizacji niech ci sprawdzą wszystkie koła i przy okazji luzy na drązkach

ps fele stalowe czy alu ?
Łan tu sri TDI :mrgreen:

Awatar użytkownika
arturn29
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 232
Rejestracja: 12 lip 2008, 00:35
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: arturn29 » 19 sty 2011, 07:22

Witam

Moze jednak to felgi bo kilka razy wpadłem w konkretna dziure. Sprobuje jeszcze zamienic kola tyl do przodu i odwrotnie ,albo zaloze inny komplet kol.

Felgi sa aluminiowe 16 ale na drazkach nie ma zadnego luzu.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MariuszPe
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2011, 15:59
Lokalizacja: OOL . opolskie

Post autor: MariuszPe » 19 sty 2011, 18:24

Mam taki sam problem . Mam teraz wrzucone nowe zimówki 195 65 R15 , stalowe felgi . Patrzałem na oponki , nie widać jakichś bani , a felgi proste . Jak jadę powoli to trzęsie , potem znów lekko ustaje jak się rozpędzę i znów od ok. 80 km/h . Nie byłem jeszcze u wulkanizatora . Wiem że trzeba na pewno wpaść do niego . Obstawiacie na te pół osie , przeguby czyli zawieszenie i to raczej coś w tym jest . Jak przyciskam na maskę z przodu to jak wraca w górę to słyszę takie jakby puknięcie czy odbicie . No i te dystanse .
Artur zwalczyłeś w końcu ten problem ?
Pozdrawiam wszystkich .

[ Dodano: 2011-01-19, 18:29 ]
Ostatnio załadowałem do gabażnika 5 opon i drgania zmalały .
Bezawaryjnego miliona :)

Awatar użytkownika
Max1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Max1985 » 19 sty 2011, 20:58

Kolego dalej sugeruje pierścienie :) może miałeś 3 lub 2 przed wymianą a teraz nie masz ani jednego... najprostszy sposób żeby to sprawdzić, to zdjęcie kola... oklejenie piasty ( mam nadzieje ze dobrze nazwałem) taśmą dość grubo... założenie kola i sprawdzenie :) jeżeli będzie lepiej to 10000000000% pierścienie :)

Pozdrafiam :)
Obrazek

Awatar użytkownika
corel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 346
Rejestracja: 23 cze 2009, 14:09
Imię: Karol
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ALG 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: corel » 20 sty 2011, 08:46

A powiedz mi czy podczas skręcania (przy dużej prędkości) drania nasilają się? może to łożysko koła?

Awatar użytkownika
arturn29
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 232
Rejestracja: 12 lip 2008, 00:35
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: arturn29 » 16 lut 2011, 19:53

Witam

Problem się rozwiązał. Pojechałem do wulkanizatora aby sprawdzic czy felgi nie sa pozaginane czy cos.
Po sciagnieciu tylnych kol okazalo sie ze mam chyba po pol kilo przylepionego blota od srodka felgi. Oczywiscie bloto zczyszczono do zera i przy okazji jeszcze raz wywazylem kola.
Efekt jak reka odjol ,a o dystansach nie moglo byc mowy bo felgi sa oryginalne Audi.

Powodzenia

Voytec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 936
Rejestracja: 05 lip 2008, 22:29
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Eindhoven/WSCHOWA
Kontakt:

Post autor: Voytec » 16 lut 2011, 21:01

arturn29 pisze:Po sciagnieciu tylnych kol okazalo sie ze mam chyba po pol kilo przylepionego blota od srodka felgi
a o tym nikt nic nie wspominał a taka drobnostka.Ja kiedyś tak miałem ale od śniegu :) Waznie ze problem rozwiazany :>

Miaga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 16 paź 2010, 22:22
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Miaga » 11 cze 2011, 17:44

Witam ,mam taki problem,przy 160 km/h zaczyna telepać całym autem poniżej tej prędkości jest ok,co może byc przyczyną?czy to mogą byc wahacze?pozdrawiam

diabeł
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 01 kwie 2011, 23:13
Lokalizacja: Słubice

Re: [A6 C5 2.5TDI] Drgania podczas jazdy

Post autor: diabeł » 23 cze 2013, 10:30

arturn29 pisze:Panowie

Mam taki problem ,podczas jazy czy szybko czy wolno samochodem ciagle telepie.
Są to drgania odczuwalne na calej budzie ,a zwlaszca na kierownicy.
Nie mam zielonego pojecia co to może być i niestety problem ten nasila się

Zawieszenie jest na 100% sprawne ,nic nie stuka nic nie puka. Felgi proste opony nowe ,wywazone cisnienie tez odpowiednie. Auto nie ściąga w zadna strone ,dobrze się prowadzi ale cały czas nim telepie aż wymiotować się chce.

Prosze o pomoc
Witam wszystkich ktorzy maja problem z drzeniem kierownicy podczas jazdy.U mnie drganie wystepowalo podczas jazdy z predkoscia w przedziale miedzy 85 a 110km/h.Podobnie jak inni sprawdzilem zawieszenie,wywazalem kola z przodu i z tylu,zamienialem kola przednie na tylne a drgania dalej byly.Podczas hamowania nie bylo zadnych bic na kierownicy co by oznaczalo ze tarcze sa zwihrowane.Dopiero po tym jak kazalem zdjac tarcze z kol okazalo sie ze sa one od wewnetrznej strony pordzewiale i zaczely sie nierowno scierac.Moj mechanik obczyscil je jak tylko to bylo mozliwe i drgania ustaly w 80%.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga