Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 1.9 TDI] Zapadnięty pedał sprzęgła

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klezmer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:26
Lokalizacja: Ostrołęka

[A6 C4 1.9 TDI] Zapadnięty pedał sprzęgła

Post autor: klezmer » 09 wrz 2010, 20:21

Kolezanki i koledzy mam pewien problem. Pedał sprzęgła mi wraca tylko do odległości mniej wiecej połowy tego jak wisi hamulec. Ale wystarczy go tylko tracic od dolu i leci do gory do konca. Pozniej jak jest na gorze to tez wystarczy tracic do dolu i spada na polowe i dopiero od polowy chodzi tak jakby naturalnie. Jest takie wrazenie jakby jakas sprezyna powinna go dociagac do konca ale jej nie ma (to tylko tak pisze dla opisania, nie wiem czy tam w ogole jakas sprezyna powinna byc). Szczerze mowiac jezdze z tym juz od roku czyli od kiedy kupilem A6. Pierwszy mechanik do ktorego zaprowadzilem ja zaraz po kupnie powiedzial mi ze moge z tym jezdzic, drugi powiedzial ze moge tak jezdzic a jak sie bedzie pogarszac zeby przyjechac na wymiane wysprzeglika. W internecie doszukalem sie roznych diagnoz, a to ze odpowietrzenie, a to pompka, wysprzeglik itp. ale zaden nie opisywal problemu dokladnie takiego jak moj. A moze to cos tylko z pedalem? Mial ktos tak? Co to moze byc? Moge sobie tak jezdzic?

Awatar użytkownika
FlySeba
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 16 paź 2008, 15:52
Lokalizacja: Poznań, Warszawa, Nasielsk
Kontakt:

Post autor: FlySeba » 10 wrz 2010, 09:36

ja miałem podobne objawy, ale tylko przez tydzień, potem padła mi pompka sprzęgła ta przy pedale. założyłem nową, ale po paru kilometrach znów ten sam problem. Okazało się, że układ zapowietrzony, bo pompka przepuszczał gdzieś (nowa). Założyłem kolejną i było ok znów na 2 dni, okazało się że znów układ się zapowietrzył, ale tym razem wystarczyło porządnie upuścić powietrza i teraz jest ok. Wiem że ta pompka ma górze ma taką regulowaną śrubę może to też być wina tej śruby, może jest źle wyregulowana???
Usunieto pkt.29 regulaminu.

Awatar użytkownika
klezmer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:26
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: klezmer » 10 wrz 2010, 20:15

No faktycznie jest tam jakas sruba regulujaca ale nie wiem czy bede w stanie sam sie za nia zabrac. A powietrze upuszcza sie gdzies przy wysprzegliku tak?

[ Dodano: 2010-12-22, 23:49 ]
Problem rozwiazany. Wymiana wysprzeglika i tej pompki przy pedale pomogla. Nie wiem co dokladnie bylo przyczyna. Teraz sprzeglo jest juz tak jak byc powinno - na samej gorze. Pisze w razie by ktos mial podobny problem.

Awatar użytkownika
CROKODYL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 88
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:20
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: CROKODYL » 21 maja 2011, 12:37

Kolego sam wymieniałeś ?? Dużo roboty ??
USUNIęTO - złamanie punktu 29 Regulaminu!

Awatar użytkownika
4r3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 181
Rejestracja: 26 maja 2010, 21:41
Lokalizacja: Smołdziński Las

Post autor: 4r3k » 21 maja 2011, 14:46

Mi wymieniał mechanik za 50zł, bo skrzynie trzeba było opuścić żeby tam się dostać.
Akurat też jakiś miesiąc temu mi padł wysprzęglik, przy okazji wymieniłem też pompkę sprzęgła.

Awatar użytkownika
CROKODYL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 88
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:20
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: CROKODYL » 24 maja 2011, 20:45

Wczoraj zabrałem się z kumplem z ten wysprzęglik, o ile demontaż poszedł gładko to z montaż już był pod górkę !! Po osadzeniu go na swoim miejscu <mysli> chyba odpowiednim miejscu bo wciśnięty został do końca i skręceniu, zaczęły sie problemy:
pedał przed odpowietrzeniem pracuje w pełnym zakresie- od góry do podłogi
po odpowietrzeniu tylko do połowy, nie można go wcisnąć :| tak jak by coś go blokowało !!
wykręcaliśmy już ten nowy 3 razy i spowrotem wkręcaliśmy i to samo <mysli>
dodam że na próbę wkręciliśmy nawet STARY i też do połowy a przedtem normalnie......
czy coś mogło sie przestawić w skrzyni i blokuje ten wodzik od wysprzeglika że nie pracuje w pełnym zakresie ??

Dostaję już SZAJBICY !! !! O CO KAMAN

[ Dodano: 2011-05-27, 19:06 ]
nie ten wysprzęglik choć katalog tak wskazywał ale poszliśmy na skróty i z nowego zabraliśmy tylko gumowy ORING i tą osłonę gumową,
Więc jak możecie to zamawiajcie sobie zestaw naprawczy o ile tylko przecieka, bo to 1/4ceny i 10min rozebranie i złożenie wysprzęglika
USUNIęTO - złamanie punktu 29 Regulaminu!

Awatar użytkownika
klezmer
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 122
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:26
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: klezmer » 01 cze 2011, 19:43

I co smiga teraz? Sorry ze nie odpisywalem ale dopiero zauwazylem temat teraz.

Awatar użytkownika
CROKODYL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 88
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:20
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: CROKODYL » 05 cze 2011, 11:22

teraz tak <rotfl> fakt faktem że pedał w innyn momęcie "bierze" ale jest GIT
USUNIęTO - złamanie punktu 29 Regulaminu!

pioootr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2010, 19:12
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pioootr » 10 cze 2011, 22:58

Czy masz może jakieś foto wysprzęglika, albo czy mógłbyś pomóc mi zlokalizować wysprzęglik, bo nie wiem, gdzie się on znajduje. Macałem skrzynię biegów, ale jakoś ...

(Czesio nie znalazł satelitków ...)

Znalazłem zestaw naprawczy, ale nie wiem jak się za to zabrać

Awatar użytkownika
marek [a6]
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 503
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:22
Imię: Marek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: marek [a6] » 10 cze 2011, 23:34

witam. w tej aukcji jest zdjęcie wysprzęglika http://allegro.pl/wysprzeglik-silownik- ... 65627.html . musisz dobrze patrzeć jest tam na pewno.pozdro
tylko quatrro !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga