Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] TipTronic umarł...

Układ napędowy i skrzynie biegów
Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 26 maja 2011, 22:12

Special pisze: kto to jest w stanie sprawdzic i udowodnic ?
nie kombinuj kupuj kradziona :)
Special, kolego obawwiam sie ze twoja wiedza nie siega tak daleko jak ochrona komponentu...swiat nie konczy sie na c5.a swoja droga za takie pisanie glupot sam mam ochote zrobic ci twoj garaz na czysto....strzez sie bo twoje czesci juz moze sa sprzedawane na allegro...co za kretynski wpis...

Aron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 405
Rejestracja: 23 mar 2010, 10:43
Imię: Artur
Moje auto: 100 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Aron » 26 maja 2011, 22:40

Piotruś pisze:do ASO żeby Ci go rozblokwali on-line to wyjedziesz stamtąd naprawdę szybko - samochodem zastępczym z napisami POLICJA / INTERPOL / ETC ... .
O tym właśnie mówił mi mechanik. Podczas podłączenia w ASO on-line, pracownik nawet nic nie zgłasza, a za 7 minut przyjeżdża Policja i rekwiruje całe auto do wyjaśnienia. Nawet jeżeli miałbym umowę kupna takiej skrzyni to sprawa wyjaśnienia może potrwać 2 lata!, a przez ten okres całe auto zostaje na parkingu policyjnym. Reasumując, nawet po uznaniu braku mojej winy jest cholernie w plecy! Do ASO można jechać także w innym celu, a mianowicie, jeżeli kiedyś będę chciał sprzedać to auto, a przyszły nabywca będzie chciał kontroli w ASO...

No więc, jak to sprawdzić? Mechanik mówił mi, że po zamontowaniu nowej skrzyni będzie w stanie sprawdzić z jakiego pojazdu ona została wymontowana (czyli nr VIN pojazdu). Następnie o VIN można zapytać Policję (czy nie figuruje w bazie danych aut skradzionych). Tylko, że jeżeli okaże się, że figuruje, to Policja na to zapytanie tak łatwo nie odpuści...

Piotruś, czy można jakoś sprawdzić ten sterownik, o którym pisałem w poprzednim poście?

Ps. jest nowa koncepcja: Chłopaki w ASO mają podobną skrzynie - ten sam typ: 6PH19 ale pochodzącą z S4 340KM. Zastanawiamy się nad nią...

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 27 maja 2011, 07:06

Aron
http://www.tsgparts.net/index.php?p=page&page_id=a4_trans
Wychodzi mi, że skrzynki w A4/S4 mają inne oznaczenie. Oprogramowanie takiej skrzyni będzie na pewno inne, musiał by się wypowiedzieć jakiś specjalista czy da rade to pożenić... .
Przy wymianie silnika nie miałeś takich dylematów ;)

Special
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 21 lip 2010, 22:06
Imię: Sebastian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Special » 27 maja 2011, 08:37

tomkom1 pisze:swiat nie konczy sie na c5.a swoja droga za takie pisanie glupot sam mam ochote zrobic ci twoj garaz na czysto
Masz racje swiat nie konczy sie na c5 , ale widze ze Twoj polegl na c4 :(
Zrobic to możesz sobie laske jak Ci arunki fizyczne pozwola :)

Panie i Panowie wyciagnijcie kije z dupy i wygodnie usiadzcie przed komputerem i poczytajcie ze zrozuminiem:)

skoro koles zadaje glupie pytanie na tematr zakupu skrzyni biegow to oczywiscie dostaje glupia odpowiedz

moja wypowiedz zostala zakonczona :) co dla troszke inteligentnych powinno oznaczac ze jest to wypowiedz zartobliwa , ale widze ze to troszke za trudne :(

przykro mi bardzo z tego powodu :(

zycze wiecej luzu przy czytaniu postow na forum i w wypowiedziach tez :)
treść podpisu niezgodna z regulaminem

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 27 maja 2011, 12:03

Special, kolego.co do mojej c4 i to setki to wara.nie bede tutaj przekomarzal sie na temat samochodow i wcale nie dlatego ze mam sie czym wstydzic.co do kija w twoim odbycie to sam zes sobie go tam wpechnal to sam wyjmuj.
co do poczucia humoru to proponuje powsciagliwosc akurat w takiej kwestii...twoj post nie zabrzmial jak zart.
co do laski ktora proponujesz to pozostawie to bez komentarza.
mysle jednak ze potrafilbym cie naklonic zebys zrobil to kloszardowi z dworca.
przepraszam wszystkich ze dyskusja zeszla na taki poziom ale czsami trzeba zejsc nizej bo inaczej jest to neizrozumiale dla sluchajacego.

Special
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 68
Rejestracja: 21 lip 2010, 22:06
Imię: Sebastian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T APU 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Special » 27 maja 2011, 14:04

ja sie nie martwie o ostrzezenie bo napewno je dostane i slusznie bo wiem co napisalem i nie robie z siebie aniolka:)

denerwujace jest to ze ludziska nie czytaja postw ze zrozumieniem i wieszja psy na autorze postu ktory moze nie miec pojecia o czym pisze lub robic sobie jaja :)

smiech i wyluzowanie to zdrowie !!!
treść podpisu niezgodna z regulaminem

Aron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 405
Rejestracja: 23 mar 2010, 10:43
Imię: Artur
Moje auto: 100 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Aron » 27 maja 2011, 17:54

Special pisze: ile osob tyle opinii :)
Chłopie masz problem to załóż sobie o tym wątek. Ten dotyczy konkretnego problemu, a nie Twoich gorzkich żalów. Pytanie, którego zupełnie nie objąłeś tyczył się tego jak kupić skrzynię nie kradzioną lub też czy jest jakaś możliwość sprawdzenia jej pochodzenia. Odpowiedzi brak. Widzimy, że to dla Ciebie za dużo, więc pozostaje jedna prośba: Nie pisz więcej w tym wątku, bo problem jest dla mnie poważny, a Twoje dyrdymały (nie na temat - co jest wbrew Regulaminowi) tylko przeszkadzają! Forum nie jest do wymądrzania się lecz do pomagania!

MaTyS, jednak musi być GZW... Rozmawiałem dziś z mechanikiem przez tel. (zaraz do niego jadę). Mówił, żeby szukać nowej skrzyni. Czyli aktualnie pozostaje dylemat: Czy naprawiać moją (koszt 4.500 - 5.500), czy kupić nową (używaną)? Weekend mam na zastanowienie się... Czyli generalnie remont Tipa będzie droższy niż wymiana silnika, bo tam mogłem rozprzedać osprzęt, tu nie. No koniec pozostanie dokupienie uszczelki, filtra i 11 litrów oleju...

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 27 maja 2011, 18:16

Aron, remontuj swoja...wiesz co masz i co bedziesz mial.a tak wladujesz kase w niepewne i za dwa miechy bedziesz mial dwie skrzynki w domu.lepiej zaplacic kolo wiecej ale miec jakas gwarancje...chytry dwa razy traci...a swoja droga slyszalem od myszy ze nie za bardzo szanowales przekladnie hehehehehe..ladnie ladnie.... <rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl> <rotfl>

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 27 maja 2011, 22:00

Aron
Ogólnie podzielam zdanie kolegów, gdyby mnie dotknął taki problem zdecydował bym się na generalkę swojej skrzyni.
Wiem, że chodzi o kasę i gdybym zdobył skrzynie z wiarygodnym niskim przebiegiem, sprawdzonym pochodzeniem w połowie tej ceny, to brał bym używkę. Tylko skąd wziąć taką skrzynie <uoee>

Aron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 405
Rejestracja: 23 mar 2010, 10:43
Imię: Artur
Moje auto: 100 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Aron » 27 maja 2011, 22:47

MaTyS pisze:Aron
Ogólnie podzielam zdanie kolegów, gdyby mnie dotknął taki problem zdecydował bym się na generalkę swojej skrzyni.
Wiem, że chodzi o kasę i gdybym zdobył skrzynie z wiarygodnym niskim przebiegiem, sprawdzonym pochodzeniem w połowie tej ceny, to brał bym używkę. Tylko skąd wziąć taką skrzynie <uoee>
Powiem tak: Nie chodzi o kasę! Wiadomo, że szkoda wywalić $ w błoto, ale w tym przypadku używka czy remont to ÂŻADNA różnica cenowa... Zapewniam!

Podjąłem decyzję! Mój mechanik znalazł mi skrzynie do mojego auta z: pewnego (legalnego źródła), i co ważne z małym przebiegiem! Mechanik (jak już wspominałem pracuje w ASO) i dziś udało mu się namierzyć taką skrzynie u Helmutów. Skrzynia z auta po testowego z maksymalnym przebiegiem 60 tyś. km! Cena taka sama jak za remont mojej, a jak wiadomo skrzynia po remoncie to po remoncie...

Na poniedziałek ma być na miejscu...

Odnośnie awarii mojej to ustaliliśmy, że spieprzył się wrangler (część konwertera - gruchy), opiłki mosiądzu za pośrednictwem oleju mogły przedostać się wszędzie w skrzyni, więc wszystko do wymiany! Oprócz nowej skrzyni (w bdb stanie i z pewnego źródła) przekładany będzie sterownik skrzyni (bo wiadomo - ochrona komponenta), czyli muszę zapłacić jeszcze za czyszczenie tego sterownika (500zł) chyba, że uda się przełożyć elektronike???

Na koniec olej... i tu ból... bo to 11 litrów...

Sorry, jeżeli piszę coś nie wyraźnie, ale jestem teraz u boba_budowniczego i kończymy drugiego Balletninesa ;-)

Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 28 maja 2011, 00:52

Aron, no to macie pozdrowienia od myszy i dankana bo oni juz sa po trunkowaniu...miala byc kreska ale mysza widzac okopcony caly tyl allroada zrejterowal...
co do zakupu to badz naprawde ostrozny i podejrzliwy...skoro mechanior zalatwil to jak przypuszczam tez na tym przytnie.umow sie z nim ze skoro on zalatwia to on bierze na siebie przynajniej koszt ewewntualnego demontazu skrzyni z auta.gdyby okazala sie wadliwa.
kurde coraz wiekszy problem z tymi nowszymi autkami...

Aron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 405
Rejestracja: 23 mar 2010, 10:43
Imię: Artur
Moje auto: 100 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Aron » 28 maja 2011, 14:00

Piotruś, ja z Tobą nie mogę podjąć polemiki technicznej, bo się na tym nie znam...

Miałeś możliwość wczoraj z nim porozmawiania, to byś miał inne (szersze) spojrzenie na problem i wówczas na pewno mógłbyś zająć stanowisko/doradzić.

"Natomiast zupełnie nie rozumiem czemu miałaby służyć przekładka mechatronika (zintegrowanego z GCU) skoro zakupiona skrzynia pochodzi z legalnego źródła ?? Hmmm ... .
Po jaką cholerę to rozbebeszać skoro wystarczyłoby podłączyć auto do ściany on-line (w ASO) i w kilka chwil dopisać "nową" skrzynię do "reszty samochodu" ??"
Dlatego, że on nie robi tego w ASO! A jak zapewne wiesz, poza ASO mechatronika nie można przełożyć. Więc odnośnie mechatronika są 2 koncepcje: Mój wysłać do czyszczenia (koszt 500zł) a następnie przełożyć go do nowej skrzyni lub (i tu pytanie) Czy można przełożyć samą elektronikę z mojego mechatronika na ten, który przyjdzie w poniedziałek (nie wydałbym wówczas 500zł na czyszczenie)?

Jak wygląda problem od początku:
- w Wandlerze (wcześniej pisałem to słowo źle jak zauważyłeś) są trzy mosiężne "bolce" - widziałem je, pokazywał), jeden z nich się starł na pył
- dlatego też w pierwszych dwóch dnia przed awarią skrzynia nie przerzucała z III na IV w odpowiedni sposób, jak opiłki zapchały zawór biegu IV to był jej kres.
- w poniedziałek przyjdzie nowa skrzyni, podmienimy mechatronik i powinno śmigać.

Na pewno gdy on o tym pisał (nie ja) byłoby to duuużo klarowniejsze

[ Dodano: 2011-05-28, 14:02 ]
"Nie mówiąc już o tym, że konwertery się regeneruje ... albo kupuje fabrycznie nowe (cena ASO - mozna wyrwać grubo poniżej 4000 zł.-) ... i że taki konwerter/wandler jest jakby częścią "niezależną/odrębną od skrzyni biegów ... " W przypadku regeneracji starej skrzyni ta część byłaby nowa - czyli jeszcze taniej!

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 28 maja 2011, 14:08

Aron pisze: ...w Wandlerze (wcześniej pisałem to słowo źle jak zauważyłeś) są trzy mosiężne "bolce" - widziałem je, pokazywał), jeden z nich się starł na pył...
Czy wiesz co było przyczyną, że się starł ??

Aron
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 405
Rejestracja: 23 mar 2010, 10:43
Imię: Artur
Moje auto: 100 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Aron » 28 maja 2011, 14:41

MaTyS pisze:
Aron pisze: ...w Wandlerze (wcześniej pisałem to słowo źle jak zauważyłeś) są trzy mosiężne "bolce" - widziałem je, pokazywał), jeden z nich się starł na pył...
Czy wiesz co było przyczyną, że się starł ??
Nie wiem. Jest to sprawdzalne? Chętnie w poniedziałek Kubę o to zapytam.

Piotruś, jeżeli uważasz, że Kuba robi coś (cokolwiek) nie tak jak powinien, to chętnie go o to przepytam. Dodam, że jest to gość, który nie ma reklam swojego warsztatu, nie ma www, a klienci do niego przyjeżdżają z polecenia. Jest najlepszy w mieście (kolejki na 2 tygodnie zawsze). Oczywiście kliencie nie tylko ze Słupska i okolic, ale powtarzam: Jeżeli masz jakieś wątpliwości co do jego fachowości lub podchodzenia do obowiązków w sposób nienależyty (czyli najłatwiej wymienić zepsutą część na nową), to napisz mi gdzie widzisz słaby punkt, a na pewno powiem mu o tym.

Jeżdżę do niego razem z bobem_budowniczym. On nam drobne "rzeczy" robi gratis więc ciężko dopatrywać się u niego nie należytej dbałości o interes klienta.

Awatar użytkownika
Toranaga
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 186
Rejestracja: 30 lip 2008, 00:34
Lokalizacja: Alkmaar/Holandia

Post autor: Toranaga » 28 maja 2011, 20:50

Aron pisze:przełożyć samą elektronikę z mojego mechatronika
O czym Wy ludzie gadacie? Jaka elektronika? Mechatronik to moduł wykonawczy komputera. parę cewek i kable ...
Kto Wam nacisnął kitów o sygnałach ze skrzyni do kompa i automatycznym powiadamianiu policji ... za dużo żeście się wszyscy filmów naoglądali <mysli> czy co?

Mam nadzieję Aron że tan Twój fachura nie zamówił Ci skrzyni niepotrzebnie ...

Ja bym najpierw zdiagnozował problem ... bo diagnozy dalej nie ma ...

Trzymam kciuki!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga