Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Renowacja wnętrza i drewno

Wnętrze
Forum Audi A6 .

Post autor: Forum Audi A6 . » 24 kwie 2011, 16:43

.co do renowacji skor to nei anpisze nic nowego...sam stosuje mleczko sonax w duzych ilosciach i czesto...i wiem ze dokad ja uzywalem siedzen bylo wsio oki.nowy nabywca tez chyba to stosuje...szczegolnie dobrze sprawdza sie do kierownic skorzanych..w maju u kolegi w a4 na kremowej skorze bedziemy probowac reanimacji jakimis wypelnaiczami ifarbkami.o efektach napisze...

m737
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 24 kwie 2011, 00:29
Lokalizacja: łódź

Post autor: m737 » 24 kwie 2011, 16:55

wracając do tematu - do jasnych skór całkiem nieźle sprawdza się dwuskładnikowy zestaw do czyszczenia i konserwacji firmy Kler - dostępny w ich salonach meblowych , używałem go zarówno do beżowych jak i jasno-szarych tapicerek w swoich autach ...później powstało Lederzentrum i ich środki są równie dobre

tomkom1 > cieszy mnie że zauważyłeś mój nick :)

kwestie postów i ogłoszeń już sobie wyjasniłem z Moderatorem - bez obaw - ogłoszeń zamieszczanych przeze mnie nie zobaczysz na tym forum :)

koniec offtopu z mojej strony
nie przemycam linków :)

Awatar użytkownika
mwx
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1486
Rejestracja: 29 paź 2010, 13:27
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0T CREH 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań West

Post autor: mwx » 24 kwie 2011, 17:37

kosiarzp pisze:Panowie nie wiecie czasem jak odnowić listwy drewniane? Posiadam rysy, na jednym z elementów dość głębokie. Może ktoś miał z tym do czynienia i wie jak sobie z tym poradzić?
Temat staary, ale skoro już odkopany odpowiem:

Porysowane/matowe dekory drewniane można potraktować dobrą pastą polerską. Sprawdzałem na swoim drewienku od skrzyni biegów - było matowe koło popielniczki, tam gdzie chętnie kładzie się różne rzeczy.

Jeżeli rysy są bardzo głębokie, bądź lakier popękany to trzeba zeszlifować lakier i położyć (oczywiście natryskowo) 2-3 warstwy nowego, szlifując między warstwami drobnoziarnistym papierem a na koniec przepolerować. Tę metodę zastosowałem dla wszystkich dekorów w moim W126 - były matowe i wypłowiałe, niektóre popękane.
Ponownie lakierować da się tylko te drewniane dekory, których ktoś wcześniej nie potraktował intensywnie Plakiem, bądź innym psikaczem z sylikonem.
Ostrzegam, że po takim zabiegu dekor odzyska bardzo ładny wygląd i delikatnie pociemnieje, więc może wyglądać za dobrze w porównaniu do pozostałych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga