Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 Allroad] stuki w zawieszeniu po wymianie chyba wszys

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
petruczi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2010, 16:03
Lokalizacja: Kraków

[ A6 C5 Allroad] stuki w zawieszeniu po wymianie chyba wszys

Post autor: petruczi » 22 kwie 2011, 22:13

Koledzy !
Mój problem wyglada nastepująco:2 mies. temu wymieniłem w moim allroadzie amory, gniazda amorów (poduszki pod amory),drazek kierowniczy ,koncówki drazka , łącznik stabilizatora z gumami ,dwa wahacze dolne ,podonbno reszta wahaczy była ok.

W dalszym ciagu cos stuka przy wolnej jezdzie ,przy drobnych nierównosciach jak np. kostka ,płytki ,w sposób jakby piłka sie odbijała w małej przestrzeni(częsty a nie duzy wychył) a przy szybkim wjechaniu na nierównosc słychac pojedynczy stuk.Mam wrazenie ze im wyzszy poziom zawieszenia lub jedno koło jest mniej obciazone tym stuk jest mocniejszy .

Pojechałem z tym do ASO ,sprawdzili zawias i powiedzieli ze to łaczniki stabilizatora do wymiany.2 miechy temu wymieniałem łacznik razem z amorami na oryginał , wiec w niedowierzaniu sprawdziłem po wizycie w ASO łaczniki z innym mechanikiem i były w stanie b dobrym jezeli nie idealnym wiec stwierdziłem ze diagnoza była na "odwal sie"

Co moze byc przyczyna tych stuków ? maglownica,górne wahacze...?

Prosze o pomoc

Wesołych Swiat dla wszystkich fanów Audi.

Awatar użytkownika
phpbb3 forum A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1267
Rejestracja: 20 maja 2010, 19:37
Imię: Forum Audi
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: phpbb3 forum A6 » 23 kwie 2011, 09:32

na oko ciężko sprawdzić czy wahacze są ok czy do d..... po ubiegłorocznej zimie też zacząłem wymieniać pojedyncze sztuki a na końcu wymieniłem wszystkie. po objawach jakie opisujesz może to być maglownica, jeśli ma luzy to powinieneś usłyszeć stuki podczas poruszania kierą na postoju.

petruczi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2010, 16:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: petruczi » 23 kwie 2011, 11:41

Jak kreciłem kierownicą na sniegu podczas postoju ,to były dragnia kierownicy i dzwięk jakby cos sie trzęsło.Tylko na sniegu takie cos wystepowało

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga