Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C5 Avant] Odryski i porysowany lakier podczas mycia, ja

Nadwozie
Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 11 kwie 2011, 21:59

powiem tylko tyle też nam ludzi którzy pracuja jako lakiernicy 30 lat ale niestety zyja tez przeszłoscia a nie ida z duchem postepu
moze niemam doswiadczenia 25letniego bo za smarkaty jestem ,ale w zawodzie ktorym pracuje i obcuje z lakiernikami juz 12 lat i jako blacharz też juz nie jedno auto malowałem i polerowałem
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

zchrobot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:33
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa Łódź Tomaszów

Post autor: zchrobot » 11 kwie 2011, 22:02

Wujek-West pisze:powiem tylko tyle też nam ludzi którzy pracuja jako lakiernicy 30 lat ale niestety zyja tez przeszłoscia a nie ida z duchem postepu
moze niemam doswiadczenia 25letniego bo za smarkaty jestem ,ale w zawodzie ktorym pracuje i obcuje z lakiernikami juz 12 lat i jako blacharz też juz nie jedno auto malowałem i polerowałem
no dobrze nie podważam Twoich umiejętności w tym temacie, wyraziłem swoją opinię podzielając opinię innej osoby i już :)
pozdr

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 11 kwie 2011, 22:02

zchrobot pisze:
Max1985 pisze:zchrobot, wpisz sobie w wyszukiwarce " renowacja lakieru" to zobaczysz ze nie tylko ja i wujo jesteśmy tego zdania :)
ja tylko napisałem to co przekazała mi osoba która wg mnie nie jest laikiem i nie wypolerowała w życiu 2 czy 3 aut jak niektórzy, a wypowiadają się jakby byli znawcami tematu przynajmniej od kilkudziesięciu lat, sam nie jestem autorytetem w tej dziedzinie :) więc nie będę ryzykował swoim życiem aby udowadniać kogoś rację. :) napisałem tylko swoją uwagę w tym temacie i tyle
pozdr

[ Dodano: 2011-04-11, 21:58 ]
Wujek-West pisze:
zchrobot pisze:jakoś na razie widzę tylko Ciebie
czytaj uwarznie co inni tez pisza w tym temacie
oj z ortografią widzę kiepsko :) oczy bolą
czytam uważnie, ale zauważ że jednocześnie kilka osób w tym samym czasie może pisać posty :) i dodawać
ja zauważyłem a ty nie??

[ Dodano: 2011-04-11, 22:03 ]
zchrobot, tez niechce si ekłucić ale odradzam uzywani atakich specyfików jak pasty koloryzujące
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

Awatar użytkownika
Max1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Max1985 » 11 kwie 2011, 22:05

zchrobot, Jedni jeżdżą do ASO inni naprawiają swoje auta w domowym zaciszu, popijając browarka i ciesząc się z uzyskanych efektów swojej ciężkiej nieraz pracy..
Po prostu chodzi o to ze tobie 1 osoba która zajmuje się lakiernictwem to przekazała. I zgadzam się z nim, a to dlatego ze nieudolne użycie polerki może przetrzeć lakier do gołej blachy, ale jeżeli ktoś ma wprawę, to możesz polerować i polerować i nic się lakierowi nie stanie poważnego. Poza tym jak polerujesz auto to dlatego ze ma sporo rys a nie dlatego ze jest jedna.

Polerowanie usuwa drobne rysy a nie koloruje ich tak jak własnie t-cut i inne.. One działają jak szpachla na brzydkie kobiety, czyli nie dają efektu na długi czas użytkowania:)
Obrazek

zchrobot
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2008, 14:33
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wawa Łódź Tomaszów

Post autor: zchrobot » 11 kwie 2011, 22:07

[ Dodano: 2011-04-11, 22:03 ]
zchrobot, tez niechce si ekłucić ale odradzam uzywani atakich specyfików jak pasty koloryzujące[/quote]

ok poleć zatem czego używać na zarysowania bez polerowania całego autka

Awatar użytkownika
Max1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Max1985 » 11 kwie 2011, 22:08

Kolego pasta polerska, szmatka, Czas i wysiłek = 100% skuteczności
Obrazek

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 11 kwie 2011, 22:08

tak jak mówiłem pasta lekko ścierna 3M jest to jedna z lepszych past jaką znam i z jaka sie spotkałem od 12 lat , napewno tez sa lepsze ale ja takiej nieznam
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

zbdu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2011, 20:15
Lokalizacja: śląsk

Post autor: zbdu » 11 kwie 2011, 22:09

Panowie spokojnie, uspokójcie emocje, opanujcie nerwy, pokój wszystkim :) ja poprosiłem o rady a nie o to żebyście się kłócili a z tych waszych dyskusji nic nie wynika i dalej nie wiem jak rozwiązać mój problem
Wy się kłocicie a moja audiczka stoi oszpecona i serce mi się kraje żem sam to uczunił :(
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 11 kwie 2011, 22:09

i najlepsze efekty sa przy polerowaniu maszynowo , recznie sie człowiek tylko narobi a efekt raczej mizerny

[ Dodano: 2011-04-11, 22:10 ]
zbdu pisze:Panowie spokojnie, uspokójcie emocje, opanujcie nerwy, pokój wszystkim :) ja poprosiłem o rady a nie o to żebyście się kłócili a z tych waszych dyskusji nic nie wynika i dalej nie wiem jak rozwiązać mój problem
Wy się kłocicie a moja audiczka stoi oszpecona i serce mi się kraje żem sam to uczunił :(
Pozdrawiam
kolego w piwerwszym moim poscie pisze krok po kroku co masz zrobic
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

Awatar użytkownika
Max1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Max1985 » 11 kwie 2011, 22:12

zbdu, Naprawdę, jezeli masz sporo rys na masce oraz na dachu i chcesz żeby wyglądało to porządnie, to albo polerowanie maszynowo albo polerowanie recznie bo woski i t-cut nie dają długotrwałego efektu (mowa tu o latach a nie miesiącach )
Obrazek

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 11 kwie 2011, 22:14

ja juz ide spac bo na 6 do roboty a juz pisze jak pijany
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

Awatar użytkownika
Max1985
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 162
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:18
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: Max1985 » 11 kwie 2011, 22:15

Wujek-West, ja tak samo :P hehe 4:30 pobódka :P

A koledze zbdu, życzę powodzenia w przywracaniu koloru do oryginalnego wyglądu :)
Obrazek

Jurek85
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 584
Rejestracja: 23 sie 2008, 11:44
Imię: Jurek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 ACK 193KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jurek85 » 19 kwie 2011, 08:51

Wróce do tematu - autko nie błyszczy jak psu cośtam na wiosnę, a chciałbym żeby tak było. Kolor granat perła. Przeleciałem ją dwa lata temu Tempo i efekt był, ale sobie już poszedł :(
Autko jest normalnie porysowane, czyli ślady po myjni automatycznej w spadku po porzednim właścicielu, bo ja tylko ręcznie pod domem Karcherem myję.
Raz kamyczek spod kół ciężarówki, zima - odśnieżanie. Brak garażu więc i jakaś ptasia pamiątka, ale od razu starta.
Chodzi mi o nabłyszczenie.

Polecacie pastę Farcla G3 tak? Dodatkowe pytanie brzmi, czy tubka 250 styknie na ręczne robótki? Sprzedawca w sklepie natomiast ku mojemu zaskoczeniu odradził mi zakup tej pasty, bo " nie jest panu potrzebana, wystarczy Tempo ... bo efekt i tak za kilka miesięcy zniknie". Zaskoczył mnie potężnie, bo Tempo 8 zł, a Farecla 40 z punktu widzenia sprzedawcy coś się nie zgadza.

Podobno Sonax robi fajne pasty (do chromu i alu, polerską) i mleczko po polerowaniu. Da to fajny efekt, przy założeniu pełnego poświęcenia - cały dzień.

Chyba że Tempo i dla utrwalenia efektu mleczko Sonaxa, a na konie ctwardy wosk?

kris0221
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:48
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: kris0221 » 19 kwie 2011, 17:02

witam ja was uspokoje troche bo bardzo sie spinacie jestem lakiernikiem w aso skoda i powiem wam krótko i na temat jeśli chodzi o lakier zmatowiały czy porysowany od myjek automatycznych to radze załatwić sobie maszyne do polerowania i pasta 3M z zielonym korkiem(jest to pasta do polerowanie na sucho bez użycia wody) no i troche czasu poświęcić a na koniec nałożyć mleczko nabłyszczające tez maszyna i lalunia autko wygląda pozdrawiam PS.przyjmuje wszystkie pytania dotyczące lakierowania

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.3 133KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 19 kwie 2011, 17:02

tempo badziew g3 farecli jest lepsza choc nie polecam duzo nafty ma w sobie i roznych pierdolek i jest to pasta wodna wiec uswinisz cale auto
jak juz chcesz robic to nie recznie bo efekt bedzie krotko trwały , POLECAM M3 paste sa rozne rodzaje mocno scierna, slabo scierna ,nablyszczajaca

[ Dodano: 2011-04-19, 17:05 ]
kris0221 pisze:witam ja was uspokoje troche bo bardzo sie spinacie jestem lakiernikiem w aso skoda i powiem wam krótko i na temat jeśli chodzi o lakier zmatowiały czy porysowany od myjek automatycznych to radze załatwić sobie maszyne do polerowania i pasta 3M z zielonym korkiem(jest to pasta do polerowanie na sucho bez użycia wody) no i troche czasu poświęcić a na koniec nałożyć mleczko nabłyszczające tez maszyna i lalunia autko wygląda pozdrawiam PS.przyjmuje wszystkie pytania dotyczące lakierowania
kolego pare psotów wyżej juz napisałem ze polecam 3M i lekko scierna czyli zielony korek a na koniec mozna niebieskim korkiem
wiec chyb anic nowego nie wniosles do tematu choc super ze ktos podziela moje poglady co do pasty i polerowania maszynowego
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga