Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4 2.5 TDI]Wymiana tulei przedniej ławy

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
andrzej12
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 04 sty 2009, 14:11
Lokalizacja: olsztyn

[A6 C4 2.5 TDI]Wymiana tulei przedniej ławy

Post autor: andrzej12 » 05 cze 2009, 19:23

Witam wszystkich :-) Mam mały problem z moją a6, czeka mnie wymiana poduszek w przedniej ławie(sankach)niewiem czy dobrze to nazwałem ale słyszałem już przynajmniej z pięć nazw tego ustroistwa, które trzyma przednie zawieszenie.Chodzi mi o to czy ktoś może mi podpowiedzieć jak się do tego zabrać żeby nie rozebrać niepotrzebnie z pół samochodu.Za wszystkie porady z góry dziękuję i pozdrawiam. :roll:

arthurr
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 277
Rejestracja: 20 lis 2008, 10:34
Lokalizacja: Orzesze/ Górny Śląsk

Post autor: arthurr » 05 cze 2009, 23:07

tu nie ma co podpowiadać - wejdziesz pod auto i bedziesz wiedział co i jak. Ja sciągałem ławę razem z wahaczami i stabilizatorem, całość. Trzeba chyba podeprzeć silnik zeby po odkręceniu ławy nie opadł ale robiłem to dawno wiec nie jestem pewien. Tak czy inaczej - jak wejdziesz pod auto to spokojnie dojdziesz co i jak - to prosta konstrukcja

ziomalbpl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 02 lis 2008, 15:40
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: ziomalbpl » 11 sie 2009, 20:12

Kolego a jak można wiedzieć to jakie miałeś objawy usterki, że wymieniasz zawieszenie ławy?? Ja mam problem tego typu, iż przy hamowaniu, ruszaniu lub nawet skręcie (chociaż rzadko) słyszę jakieś stuki,naprężenia tak jakby mi się podłoga rozciągała czy coś takiego :-?. Dodam jeszcze, że dźwięki te wydobywają się z przedniej części samochodu, bliżej tunelu środkowego. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam :-)
ziomalbpl

kazrafal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 108
Rejestracja: 30 sty 2009, 10:25
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: kazrafal » 18 sie 2009, 10:47

Ja zrobiłem tak: auto na podnośnik, zd. przednie koła, odkręciłem plastykową osłona pod silnikiem, następnie nakrętki na stabilizatorze bo wymieniałem też tuleje (te co łączą stabilizator i wahacz), potem podjechałem takim ustrojstwem - długim lewarkiem do podtrzymywania silnika, dalej nasadowa 16 albo 17odkręciłem śruby od sanek 2-przód 2-tył i nakrętki od poduszek ( nie pamiętam, czy silnika, czy skrzyni, te zaraz obok śrub od sanek przy wahaczach) też 2sztuki prawa i lewa. Opuściłem silnik i odkręciłem te tuleje sanek (tylne są przykręcane na takie nasadowe torxsy czy tam troxsy nie wiem jak to się prawidłowo nazywa, po 3 śruby z jednej str.) Przednich nie wymieniałem. Pamiętaj przy kupnie, że te tylne tuleje sanek różnią się, bo są Prawe i Lewe.

Asky
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2009, 20:18
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: Asky » 25 sie 2009, 17:49

ziomalbpl pisze:Ja mam problem tego typu, iż przy hamowaniu, ruszaniu lub nawet skręcie (chociaż rzadko) słyszę jakieś stuki,naprężenia tak jakby mi się podłoga rozciągała czy coś takiego :-?. Dodam jeszcze, że dźwięki te wydobywają się z przedniej części samochodu, bliżej tunelu środkowego. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam :-)
ja miałem dokładnie takie samo wrażenie, rozciągania, powstawania napręzeń, tyle że słyszałem to tylko przy skręcie na postoju lub wolnej jeździe, okazało się ze zajechane było łożysko pod amortyzatorem - podczas jazdy, hamowania, ruszania tego nie było (ale to nie audi tylko inne "głośne" auto ;P więc mogłem nie słyszeć) może to jakiś trop.... :)

Awatar użytkownika
CROKODYL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 88
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:20
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: CROKODYL » 06 kwie 2011, 11:50

U mnie koła wędrują raz do tyłu przy hamowaniu, raz do przodu przyspieszaniu, czy to też te poduchy na sankach???? dodam że niedawno wymieniałem całe wahacze z tulejami na stabilizator
USUNIęTO - złamanie punktu 29 Regulaminu!

Awatar użytkownika
Rikimaru
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 141
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:14
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 ALF 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Rikimaru » 07 kwie 2011, 18:51

CROKODYL, a gdzie kupowałeś wahacze i jakiej firmy i najważniejsze ile kosztowały, bo mnie też czeka wymiana :(

Awatar użytkownika
CROKODYL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 88
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:20
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: CROKODYL » 08 kwie 2011, 14:02

OPT 170zł za szt.

[ Dodano: 2011-04-08, 16:58 ]
tu masz jeszcze post na temat wahaczy

a6-c4-wymiana-tulei-wahacza-pojedynczej ... 45b83c5c76

no chyba że już czytałeś ;)

[ Dodano: 2011-04-11, 07:12 ]
Jestem już po wymianie tych tulei. Trzeba mieć rampę lub kanał i sprawa prosta, nie zapomnieć o lekkim pod lewarowaniu skrzyni biegów gdyż odkręcamy od niej śruby poduch trzymające się na tych sankach sankach, trzeba tylko sobie z organizować jakiś ściągacz do tulei przednich bo ciężko wyjąć stare i z nowymi też może być problem z wciśnięciem. Czas jaki potrzebowałem to 2,5 godz. razem ze zrobieniem ściągacza no i wymieniłem sobie od razu olej :) mechaniory krzyczą 150zł za robociznę
USUNIęTO - złamanie punktu 29 Regulaminu!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga