Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

(A6/C5/2,5 TDI) Webasto na pilota. Jak włączać

Elektryka
Hubert
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2007, 16:59
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

(A6/C5/2,5 TDI) Webasto na pilota. Jak włą;czać

Post autor: Hubert » 01 sty 2008, 11:46

Mam w moim A6 sprawne Webasto bo działa przy włą;czonym silniku i klimie na "AUTO". Natomiast nie wiem jak włą;czyć go pilotem na postoju przy wyłą;czonum zapłonie. Po użyciu pilota włą;cza sie tylko klimatyzacja (przewietrzanie) natomiast nie grzeje Webasto. Byłbym wdzęczny za podpowiedź. Pozdrawiam
Hubert
Hubert

jakub88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 13 sty 2008, 01:45
Lokalizacja: Słupsk/Łeba/Warszawa

Post autor: jakub88 » 13 sty 2008, 01:56

Mialem identycznie kiedyś i na postoju nacisną;łem na przycisk ogrzewania w drzwiach i wtedy wlaczylo mi sie webasto,a potem wylaczylem go z pilota i od tego czasu jak włą;cze go z pilota,to daje normalne ciepło :) Nie wiem czy to przypadek,ale u mnie po tej "operacji" znowu działa tak jak wcześniej,więc myśle,że warto spróbować.

Hubert
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2007, 16:59
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Post autor: Hubert » 17 sty 2008, 16:56

Dziękuję za odpowiedź, ale problem polega na tym że u mnie nie ma sterownika na dzrzwiach, jest tylko pilot. Ostatnio dowiedziałem się , że podobno trzeba przeprogramować autom. klimatyzację. Nie wiem czy to prawda.
Hubert

jakub88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 13 sty 2008, 01:45
Lokalizacja: Słupsk/Łeba/Warszawa

Post autor: jakub88 » 17 sty 2008, 19:57

A może to być spowodowane tym, że kiedyś zabrakło Ci paliwa i komputer zablokował webasto.

http://www.forum.v10.pl/webasto,audi,a6 ... t4161.html

Awatar użytkownika
paveu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 10 cze 2008, 12:25
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: paveu » 21 wrz 2008, 20:46

Czesc Hubert,

udalo Ci sie juz rozgryzc zagadke Webasto? Ja tez mam takie odpalane z pilota. Z tego co wyczytalem w instrukcji to pilot odpala ostatnio uzyty tryb. Tzn. jesli ostatnio uzywales ogrzewania postojowego (Standheizung) to pilot odpali ogrzewanie. A jak ostatnio uzywales wiertrzenia postojowego (Standluftung) to pilot odpali wietrzenie.

Ja oprocz pilota moge Webasto uruchomic z FISa. Wybieram Standheizung albo Standluftung i czas kiedy ma sie odpalic. Mozna tez wybrac opcje "natychmiast". Wybieram wiec tryb, potem "natychmiast" a potem to wylaczam - tylko po to, zeby przygotowac Webasto to odpalenia z pilota ;)

Pozdrawiam!
Specyfiki na poprawe pamieci maja jedna wade - trzeba pamietac zeby je zazywac...

yapis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2008, 12:03
Lokalizacja: google

webasto

Post autor: yapis » 17 paź 2008, 22:07

koledzy wiec czytam i mysle ze jesteście dobrze w temacie zeby mi cos wyjasnic, otóż w mej A6 jak ją kupilem moglem po naciśnięciu tego pokrętła wejść w komputer, ale teraz jakos nie moge sie do niego dobrać i mam pytanie czy przyczyną tego problemu moze być fakt ze swieci mi serwis związany z wyminą oleju którą poczyniłem a nie zresetowałem licznika?
czy moze nie bardzo potrafię sie z tym obsłuzyć bo jestem zielony jeszcze i brakło mi zacięcia zeby siedziec w aucie i bawić sie tymi przyciskami ?
a jeszcze pytanko czy jak teraz na duzym pilocie z dużą antenką jak od starego kasprzaka wcisnę te klawisze odpalające webasto to ono bedzie grzało ? czy musze w fisie ustawic mu grzanie ?
pozdr serdecznie;)
A6, do odkrycia....wiele jeszcze ;)

Awatar użytkownika
paveu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 10 cze 2008, 12:25
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: paveu » 18 paź 2008, 13:21

yapis,

menu komputera aktywuje sie nie wcisnieciem pokretla a przyciskiem z napisem "menu", ktory jest przy podstawie tego pokretla. wciskanie pokretla sluzy tylko do zatwierdzania wyboru w menu. Komunikat o koniecznosci pojechania do serwisu w niczym nie powinien przeszkadzac. Ja korzystalem z menu kiedy mi sie taki komunikat pokazywal ;)

W pilocie Webasto masz 2 przyciski - lewy i prawy. Lewy wlacza Webasto a prawy wylacza. W moim aucie mam zarowno ogrzewanie postojowe jak i wentylacje postojowa. Lewy przycisk z pilota wlacza ostatnio uzyty tryb. Zeby przelaczyc tryb robie tak: wchodze w menu, ustawienia, Standheizung (albo Standluftung), potem opcja na samym dole menu i ustawiam ile minut ma dzialac Webasto a potem wybieram pierwsza opcje z listy Sofortein (wlacz natychmiast). A potem wylaczam opcje Sofortein i wychodze z menu. Teraz jak sie wcisnie lewy przycisk w pilocie to wlacza mi ten tryb w ktorym ostatnio kliknalem Sofortein. Uff... mam nadzieje, ze jasno napisalem :)

powodzenia!
i pozdrawiam
Specyfiki na poprawe pamieci maja jedna wade - trzeba pamietac zeby je zazywac...

yapis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2008, 12:03
Lokalizacja: google

Post autor: yapis » 18 paź 2008, 17:03

hej paveu masz racje ...i tewe slowa bardzo mi pomogły
nie wpadlem ze obok pokretła mam przycisk;) ale juz spawdzilem i fis dziala i da sie przegladac, wiec jeszcze radz dzieki za pomoc
a odnośnie webasta to masz racje daje sie włączyc od razu ale jakos ja w srodku nie odczuwam zeby cos grzało moze to byc to ze wlączylem je na jakies 10min
zaledwie, ale z przodu cos tam pod silnikim dymi(obok dotownika mam węzyki) a dodatkowo cos z tyłu puka
i nie wiem co to jest to pukanie czy to norma czy cos jest nie tak?
i jeszcze jedno pytanko czy normą jest ze najkrotszy czas dzialania w fisie jaki mozna ustawic webasto to 15min?
a juz ostatnie pytanko to ile to poali ropy jak sie to dopala?
pozdrawiam i z gory dziekuje ze oswiecenie niedoswiadczonego uzytkownika;)
pozdro
A6, do odkrycia....wiele jeszcze ;)

Awatar użytkownika
paveu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 10 cze 2008, 12:25
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: paveu » 18 paź 2008, 17:54

hej yapis,

spoko, ja tez za pierwszym razem sie naklikalem w to pokretlo jak dziki zeby odpalic menu ;)))

sa rozne rodzaje instalacji Webasto. ale z tego co mowisz to masz taka ja moja wiec powinna dzialac tak:
- najpierw sie odpala i zaczyna rozgrzewac wode ktora jest chlodzony silnik
- jak sie juz dobrze rozgrzeje woda (co moze potrwac wiecej niz 10 minut) wlaczy sie klima, ustawi sie na 20 stopni i albo zacznie grzac jesli ostatnio uzywales Standheizung albo wietrzyc jesli Standluftung.
Ze z przodu dymi to normalka - ustaw w FISie zeby pochodzilo z godzine i zostaw tak. W koncu powinno przestac dymic. A jesli chodzi o to pukanie to ja tez tak mam - sam zachodze w glowe czy to OK czy nie. Myslalem, ze to moze jakies klapki czy przyslony ktore climatronic otwiera/zamyka automatycznie zeby wyrownac temperature wewnatrz. Ale nie mialem czasu nigdy czekac dluzej i sluchac :)
Na krocej niz 15 minut nie ma sensu wlaczac Webasta bo nie zdazy ono nagrzac wody w bloku silnika wiec ani silnikowi nie bedzie potem lzej ani w srodku Ci sie cieplo nie zrobi.
Ropy to chyba to pali jakies mililitry. Widzialem kiedys na youtube filmik jak gosc naprawial Webasto. Mial je wydlubane na stole w warsztacie i zasilal je paliwem, ktore lecialo przez wezyk ze strzykawki. Bardzo powoli znikalo to paliwo w strzykawce. Poza tym jesli odpalisz Webasto i nagrzejesz silnik kiedy jest zimno to samo Webasto wypali Ci duzo mniej paliwa niz zimny silnik zanim sie rozgrzeje ;)

I nie ma za co dziekowac - jak to ktos mi juz na tym forum napisal - po to tu jestesmy zeby sobie pomagac :D

Trzymaj sie!
Specyfiki na poprawe pamieci maja jedna wade - trzeba pamietac zeby je zazywac...

yapis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2008, 12:03
Lokalizacja: google

Post autor: yapis » 18 paź 2008, 19:38

wiec paveu mamy chyba takie same modele 2,5 avant 155ps i te same webasta
doczytalem sie ze chetniej sie ono włącza i grzeje jak jest ponijez 5st celc wiec jak przyjądą morozy to sie bedziemy dogrzewac;)
pozdro i szerokośći;)
A6, do odkrycia....wiele jeszcze ;)

Awatar użytkownika
paveu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 63
Rejestracja: 10 cze 2008, 12:25
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: paveu » 19 paź 2008, 11:04

czesc greg25,

ja mam autko z 2003 roku i Webasto bylo tam juz fabrycznie zamontowane. U mnie nie ma takiego zegara jak jest u Ciebie a sterowanie jest z FISa. Wlaczanie z pilota to tylko aktywowanie ostatnio uzytej opcji w FIS.
Nie wiem niestety czy da sie dolozyc pilota do kazdego Webasto i co trzeba by zamontowac zeby dzialal.

Jesli chodzi o dlugosc dzialania to wydaje mi sie, ze mozna ustawic rozny - nie tylko 30 minut. Jak szukalem kiedys info na temat mojego Webasto to znalazlem opis jak sie obsluguje takie jak Twoje. Wydaje mi sie, ze mozna bylo ustawic dlugosc dzialania i godzine o ktorej ma sie wlaczyc. Nie pamietam juz tylko czy to bylo na tym forum czy na AKP.

Pozdr!
Specyfiki na poprawe pamieci maja jedna wade - trzeba pamietac zeby je zazywac...

yapis
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2008, 12:03
Lokalizacja: google

Post autor: yapis » 19 paź 2008, 17:21

moje 4kolka są z 02roku i tez w fisie ustawiam czas dzialania webasta
jest od 15 min d0 1 godz
a pilata do webasta mam oryginalnego bo chyba po lifcie do 2,5tdi bylo ono oryginalnie mozntoweane zeby dac cieplo do silnika i uzytkownika
pozdr, to sie pochwalilem jak przedszkolak;)
A6, do odkrycia....wiele jeszcze ;)

darekostap
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 21 lip 2008, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darekostap » 24 lis 2008, 15:25

a mam a6 z 2000 roku i mam webasto w FISie i pilot do tego też mam z dwoma przyciskami. Jeszcze nie używałem webasto bo jak narazie wszelkie próby kończyły się rozładowanym akumulatorem:( w tym tygodniu zmienie aku bo jest z 2004 re i bede walczył. Już chyba wiem jak je włącyć dzięki Waszym instrukcjom.

Czy jak bede miał nowy akumulator to nie bedzie problemów nawet jeśli webasto bedzie śmigać 30-40 minut?

Czy nawiew jeśli zostawie np na 25 stopni z włączonym AUTO to nawiew sam sięe uruchomi ?

Czy jeśli nie mam uzupełnionej klimy (gdzieś mam przeciek) to webasto bedzie działało??

[ Dodano: 2008-11-24, 15:30 ]
Aha jeszcze jedno pytanie. Gdzie znajduje się ten cały silniczek od webasto?

[ Dodano: 2008-11-24, 15:44 ]
właśnie poszedłem włączyć webasto. No i na wyświetlaczu tym po lewej stronie miga płomyczek jednak, nie wydobywa się żaden dźwięk z auta nic no ale zamknąłem auto i teraz siedze w pracy i pojde za 10 minut zobaczyć.

[ Dodano: 2008-11-24, 17:04 ]
nie działa to całe webasto w żaden sposób tzn jak włącze na daną godzine to zaczyna taki jakby palnik migać na wyświetlaczu deski rozdzielczej obok godziny, ale nic nie grzeje nie nic sie nie włącza jak włączam tak na chwile z pilota to też miga ale poza tym nic sie nie dzieje.

darekostap
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 22
Rejestracja: 21 lip 2008, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: darekostap » 24 lis 2008, 17:29

vag pokazuje błąd palnika czy pomiennika :(

REMI
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15
Rejestracja: 17 paź 2008, 17:39
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: REMI » 05 gru 2008, 15:35

Mam pytanie jak długo muszę oczekiwać, po włączeniu webasto, żeby w środku było ciepło, ustawiam na 15 minut i lipa, wszystko chodzi ale nie leci ciepło? I z jakiej max odległości mogę włączyć i wyłączyć webasto z pilota?

dzięki pozdrawiam
Daniel

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga