Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Klamka w drzwiach kierowcy nie działa od środka.

Nadwozie
ODPOWIEDZ
ketsock
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2008, 19:59
Lokalizacja: Zielona Góra

[A6 C4] Klamka w drzwiach kierowcy nie działa od środka.

Post autor: ketsock » 28 gru 2008, 14:07

Zwracam się z wielką prośbą do was koledzy. Mam problem z klamką od środka od kierowcy, prawdopodobnie linka spadła. Szukałem na forum, ale nigdzie nie mogłem znaleźć schematu demontażu tapicerki drzwi przednich z elektrycznymi szybami. Miałbym wielką prośbę, gdyby ktoś z was mógł coś takiego tutaj umieścić.
Z góry dziękuję i pozdrawiam. :)
ketsock

Awatar użytkownika
megatomikk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:53
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: megatomikk » 30 gru 2008, 19:41

Witaj:) a jakie dokładnie są objawy nie mozesz otwozyc dzwi? a jak z klamką jak pociągasz to tak lekko reaguje jak by spadł ta linka?

[ Dodano: 2008-12-30, 19:50 ]
Jesli chodzi o demontaż tapicerki to jest banalnie proste - u siebie juz kilka razy majstrowałem w dzwiach np. wymieniając audio:) a więc tak:

1. jak otworzysz drzwi to na bocznym rancie z lewej strony i prawej masz małe wkręty czarne po jesnym z kazdej.One zabezpieczają boczek który z kolei jest osadzony na plastikowych językach.

2.Jak odkręcisz te dwa wkręciki to chwyć za boczek i poprostu powoli go w górę podnoś powinien zejsc.

3. Zakładanie jest tez proste musisz uwazac aby gumowe maski takie siedzialy na miejscach swoich na ktore zachodzą języki.Tak zamo jak zdejmowales musisz zakladac od gory - uwaga na rygielek musi siedziec na miejscu.

Mze zrobie fote i zamieszcze tu.
Pozdro megatomikk :)

Awatar użytkownika
Baksik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 114
Rejestracja: 16 gru 2008, 21:59
Lokalizacja: Kórnik / Poznań

Post autor: Baksik » 30 gru 2008, 23:17

Też wielokrotnie zdejmowałem tapicerki (montaż audio) i jest to tak jak opisał megatomikk, , czasami jest tylko problem z osadzeniem rygielka na miejscu a tak to banalnie proste ale skuteczne rozwiązanie
"Prędkość nie zabija, tylko szybkie jej wytracanie"

ketsock
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2008, 19:59
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: ketsock » 31 gru 2008, 11:25

Klamka po prostu ciągnę za nią i wszystko działa, robi opór ale nie rusza zamkiem. Był taki trzask jakby linka spadła. Dzięki wielkie koledzy, zastosuje się do waszych wskazówek. :)
ketsock

Awatar użytkownika
wojtas255
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 43
Rejestracja: 06 sie 2008, 12:29
Lokalizacja: Radom

Post autor: wojtas255 » 09 lip 2009, 12:44

megatomikk pisze:Witaj:) a jakie dokładnie są objawy nie mozesz otwozyc dzwi? a jak z klamką jak pociągasz to tak lekko reaguje jak by spadł ta linka?

[ Dodano: 2008-12-30, 19:50 ]
Jesli chodzi o demontaż tapicerki to jest banalnie proste - u siebie juz kilka razy majstrowałem w dzwiach np. wymieniając audio:) a więc tak:

1. jak otworzysz drzwi to na bocznym rancie z lewej strony i prawej masz małe wkręty czarne po jesnym z kazdej.One zabezpieczają boczek który z kolei jest osadzony na plastikowych językach.

2.Jak odkręcisz te dwa wkręciki to chwyć za boczek i poprostu powoli go w górę podnoś powinien zejsc.

3. Zakładanie jest tez proste musisz uwazac aby gumowe maski takie siedzialy na miejscach swoich na ktore zachodzą języki.Tak zamo jak zdejmowales musisz zakladac od gory - uwaga na rygielek musi siedziec na miejscu.


Mze zrobie fote i zamieszcze tu.





Dodam tylko jeszcze że sa jeszcze dwie śruby w raczce do ciagnięcia drzwi i jedna schowana pod ta własnie niedziałająca u ciebie klamka :)

U mnie było podobnie - rozebrałem drzwi , podociskałem wszystko, złożyłem i działa :)
BYŁO: AUDI 80 B3 1.8 PM 75 KM
JEST:A6 AVANT 2.8 V6 30v Benzin

Awatar użytkownika
Forum A6 C4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1681
Rejestracja: 15 mar 2009, 17:21
Imię: A6 C4 Forum
Moje auto: A6 C4
Rocznik: 1994
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki / Filipów

Post autor: Forum A6 C4 » 09 lip 2009, 16:13

tu masz jeden z wielu tematów wystarczy poszukać
100-a6-c4ciegno-boudena-howto-linka-kla ... htm#112381

śrubek jest 5
2 z przodu drzwi malutkie jak otworzysz drzwi to widać je
2 w rączce góra i dół
1 pod klamką

<ok>
proszę :-P

Awatar użytkownika
K@MiL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 544
Rejestracja: 20 wrz 2008, 13:52
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Post autor: K@MiL » 11 lip 2009, 11:15

Podepnę się pod temat.

U mnie klamka też od strony kierowcy od wewnątrz nie wraca do końcowej pozycji. Lekko odstaje. Czy to też problem nie naciągniętej linki??

Awatar użytkownika
Boria
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 139
Rejestracja: 01 lip 2009, 23:46
Lokalizacja: lubin

Post autor: Boria » 11 lip 2009, 13:59

koledzy mozliwe ze pekl wam taki uchwicik do trzymania linki ;/ u mnie byl to plastikowy ;/ jak mozecie to wyciagnicie sama klamke najpierw i sprawdzcie bo jak to to to(<--- hehehe) nie ma potrzeby rozbierania drzwi ;-)


ps w c4 na bank smozesz wyciagnac samao klamke ;-)
Wybacz im Boze bo nie wiedzieli co czynili robiac biale i srebrne audi...
Moja biedna szosteczka jest poturbowana ;(

Awatar użytkownika
K@MiL
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 544
Rejestracja: 20 wrz 2008, 13:52
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI AWX 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: 3Miasto
Kontakt:

Post autor: K@MiL » 12 lip 2009, 10:48

Jak będę montował głośniki (wtorek-środa) to wtedy rozkręcę drzwi i zobaczę jak to tam wygląda...

Awatar użytkownika
neo2k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 86
Rejestracja: 07 lut 2008, 16:56
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: neo2k » 09 sie 2009, 20:35

Boria pisze:koledzy mozliwe ze pekl wam taki uchwicik do trzymania linki ;/ u mnie byl to plastikowy ;/ jak mozecie to wyciagnicie sama klamke najpierw i sprawdzcie bo jak to to to(<--- hehehe) nie ma potrzeby rozbierania drzwi ;-)


ps w c4 na bank smozesz wyciagnac samao klamke ;-)
mam to samo, wypada ten uchycik do trzymania linki, w jaki sposob to naprawiles, wymieniles ten plastik, jesli tak to gdzie kupiles nowy??

Ninja_
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 207
Rejestracja: 07 mar 2009, 15:36
Lokalizacja: łodzkie

Post autor: Ninja_ » 10 sie 2009, 14:25

Ja miałem podobny problem - odnosząc się do pierwszego postu.
Po wyjęciu uchwytu wraz z plastikiem okazało się, że jest wyłamane mocowanie linki - taki ogranicznik na którym założony był metalowy zacisk. Jedynym słusznym rozwiązaniem było założenie opaski zaciskowej. ÂŻeby było pewniej założyłem dwie.
Od tego czasu a minęło już około 2 m-cy jest ok.
Pozdrawiam

kiki2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 27
Rejestracja: 15 cze 2009, 16:07
Lokalizacja: boroszewo/pomorskie

Post autor: kiki2 » 16 sie 2009, 14:21

można wyjąc samą klamke ale trzeba rozebrac uchwyt wewnetrzny od zamykania drzwi on jest wyciągany itam są wkręty bez tego nie zdejmiesz boczka <ok>
sztaniec

marduk1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 16 lut 2010, 18:20
Lokalizacja: włocławek

[A6 C4] Klamka zewnętrzna lewa (od strony kierowcy)

Post autor: marduk1 » 23 mar 2011, 17:30

Problem, zewnętrzna klamka w miejscu mocowania bębenka wkładki,ukruszyła się. zabezpieczenie jest luźne, żeby się do tego dostać musiałem rozebrać całe drzwi. Teraz są bez słupka jak w kabrio :) cała rama z szybą i sterowaniem leży w garażu. Jutro gość od "dorabiania kluczy" ma poszukać tego elementu. Jak nie bedzie miał to lekko kicha bo to deficytowy towar. Owa klamka to jakis odlew, wtardy ale kruchy. Odkruszył sie 2mm kawałeczek i całe drzwi do rozbiórki. Audi się nie postarało!
Jutro narobię zdjęć to lukniecie o czym moje dywagacje. MASAKRA :[ Obrazek Obrazek Obrazek

Az nie wiarygodne ze takie drobne uszkodzenie spowodowało konieczność rozebrania całych drzwi.
oi oi oi !!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga